Як родинам жертв обстрілу Вінниці отримати допомогу від міста? Процедура і перелік документів

Як родинам жертв обстрілу Вінниці отримати допомогу від міста? Процедура і перелік документів
 • 50 тисяч гривень родинам загиблих, 25 тисяч постраждалим — такі гроші виплачує міська влада людям, які опинилися під російським обстрілом площі Перемоги, 14 липня.
 • Для отримання допомоги треба подати пакет документів. Щоправда, є свої нюанси, адже кошти можуть отримати не всі люди.
 • Натомість обласна влада стверджує, що аналогічну допомогу — 50/25 тисяч гривень — вже розподілила між родинами загиблих і постраждалих.

В «Прозорих офісах» почали прийом документів на отримання матеріальної допомоги внаслідок ракетних ударів росії по Вінниці, які відбулися 14 липня. Про це повідомили на сайті Вінницької міськради.

Відео дня

Скільки дають грошей

З бюджету Вінницької громади по 50 тисяч гривень виплатять родині цивільних осіб, які загинули/померли — за кожного загиблого/померлого. По 25 тисяч гривень — родині цивільних осіб, що отримали поранення та/або травмування внаслідок ракетних ударів.

— Діючим порядком матеріальна допомога передбачена тільки на громадян, які зареєстровані у Вінницькій міській територіальній громаді, — зазначила директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова. — Він наразі не розповсюджується на переселенців. Але порядок буде допрацьовуватись. 

Войткова додала, що постраждалі та загиблі люди, які не прописані у Вінницькій тергромаді, мали отримувати матеріальну допомогу від Вінницької обласної адміністрації. Її розмір також складає 50 і 25 тисяч гривень.

— Але люди, які отримали матеріальну допомогу від області, вже не можуть подаватися на грошову допомогу від міста, — підкреслила директорка департаменту соцполітики.

Які треба подати документи

На отримання допомоги родинам загиблих потрібно подати перелік документів:

 1. Заява на ім’я міського голови і згода на обробку персональних даних. Це заповнюється на місці, у «Прозорих офісах». Також там можуть зробити ксерокопії всіх документів зі списку.
 2. Копія паспорта заявника (1,2 сторінки, а також сторінка з пропискою).
 3. Копія ідентифікаційного номера заявника, якщо такий був призначений.
 4. Копія свідоцтва про смерть загиблого члена родини.
 5. Копія лікарського свідоцтва про смерть.
 6. Копія виписки з медкарти амбулаторного (стаціонарного) хворого — форма 027/0 — в разі смерті цивільної особи внаслідок поранень та/або травмувань несумісних з життям до/або під час отримання ними меддопомоги.
 7. Довідки з реєстру Вінницької міської тергромади про зняття з місця реєстрації загиблої (померлої) людини. Роблять в «Прозорому офісі».
 8. Копії документів, які підтверджують родинний зв’язок. Це, наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження тощо.
 9. Копії довідки про відкриття рахунку в банку, куди будуть нараховуватися матеріальна допомога. Для цього підходять держбанки — «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк».

Щодо виплат 25 тисяч гривень родинам постраждалих внаслідок ракетного обстрілу 14 липня, то гроші даватимуть тим громадянам, які отримали поранення та/або травми й були госпіталізовані на стаціонарне лікування до закладів охорони здоров’я.

Родинам постраждалих для отримання допомоги потрібно подати схожий пакет документів. Це:

 1. Заява на ім’я міського голови та згода на обробку персональних даних;
 2. Копії паспорта заявника (сторінки 1 і 2, а також сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання) та Довідки з реєстру Вінницької міської територіальної громади про місце реєстрації потерпілої цивільної особи.
 3. Копії ідентифікаційного номера заявника.
 4. Копія виписки з медкарти амбулаторного (стаціонарного) хворого — форма 027/0.
 5. Копії документів, які підтверджують родинний зв’язок.
 6. Копії довідки про відкриття рахунку в банку, куди будуть нараховуватися матеріальна допомога. Для цього підходять держбанки — «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Укргазбанк», «Укрексімбанк».

Де можна подати заявку

Заяви з документами приймають працівники соцзахисту у двох «Прозорих офісах» Вінниці: на Космонавтів, 30 і Замостянській, 7. Вони знаходяться на другому поверсі обох цих будівель. Фахівці працюють з 8.30 до 16.00, крім вихідних.

Дізнатися довідкову інформацію можна за номерами:

 • 093-190-83-93 – управління соцзахисту «Правобережне»
 • 097-101-58-40 – управління соцзахисту «Лівобережне»

Коли виплатять допомогу

Матеріальну допомогу нарахують протягом 14 днів з дати подання заяви, каже директорка міського департаменту соцполітики Валентина Войткова.

— Фінансування у бюджеті передбачене, але поки жодна людина (станом на 20 липня - авт.) не подала заяву на отримання допомоги, — сказала Войткова.

А область вже виплатила допомогу

Аналогічний вид допомоги: 50/25 тисяч гривень родинам загиблих і поранених, які були госпіталізовані, виплачували у Вінницькій обласній військовій адміністрації. 

Начальник ОВА Сергій Борзов розповів, що кошти на допомогу родичам — 3 млн грн — пожертвував благодійний фонд Юрія Косюка «МХП-Громаді». 

У прес-службі обласної адміністрації журналісту 20minut.ua сказали, що кошти виплачують напряму: родичі загиблих/постраждалих повідомлені й отримали матеріальну допомогу.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали як вінничанам зафіксувати матеріальні збитки від ракетного обстрілу росії.

 

Читайте також:

Їх убила росія. Імена та історії загиблих внаслідок обстрілу Вінниці 14 липня

Вона була золотою дівчинкою». Як Вінниця прощалася з 4-річною Лізою

Як поводитися під час ракетних обстрілів. Інструкція для всіх вінничан

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up