Як поводитися під час обстрілів, хімічної атаки чи у паніці. Нагадуємо важливі правила

Як поводитися під час обстрілів, хімічної атаки чи у паніці. Нагадуємо важливі правила
  • Вище керівництво країни та офіційні відомства попереджають про ймовірність 24 серпня ракетних ударів та провокацій росіян. 
  • Тож, ми зібрали для вас правила поведінки у різних критичних ситуаціях та корисні поради з надання домедичної допомоги і самозаспокоєння. 

Українська влада прогнозує те, що росіяни спробують 24 серпня збільшити кількість обстрілів наших міст.

«Всі партнери України проінформовані про те, що може готувати держава-терорист на цей тиждень», — сказав Володимир Зеленський у зверненні 21 серпня. 

У цьому ж зверненні верховний головнокомандувач зауважив, що «ми маємо бути свідомі того, що цього тижня Росія може постаратися зробити щось особливо гидке і щось особливо жорстоке. Такий у нас ворог. Але і в будь-який інший тиждень за ці пів року Росія робила те саме постійно — гидке і жорстоке». 

Відео дня

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також заявив, що росія — це архаїчна держава, яка прив’язує свої дії до певних дат. Схожі тези говорять і у МВС, і в ГУР Міноборони України, і деякі області країни змінили тривалість комендантської години.

Наші Сили оборони готові до можливої активізації ворожих військ на День Незалежності, але українцям слід буде обережними. Нагадуємо, що слід дотримуватися комендантської години та відповідально реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Ми ж зібрали для вас в одній публікації всі корисні поради, як діяти у тій чи іншій ситуації, про які ми вже писали раніше. 

Які є сигнали оповіщення населення

На жаль, ми всі вже звикли до звуку сирену, який сповіщає нас про повітряну небезпеку. Але у Вінниці є ще три види сигналів: дзвін набат — ядерна небезпека, церковний дзвін — хімічна атака, гудок потяга — евакуація з міста. Сподіваємося, жоден з цих звуків нам не доведеться почути з гучномовця, але знати, що кожен звук означає — потрібно. 

Як читаємо на сайті міськради, після такого сповіщення потрібно увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

Як діяти при ракетних обстрілах

Якщо під час ракетного обстрілу ви на вулиці, то негайно (2-3 секунди):

Якщо обстріл застав вас у транспорті — негайно виходьте з нього. Якщо ж під час обстрілу ви вдома, а не в укритті, то пам'ятайте, що від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни. 

Що робити у випадку хімічної та ядерної атаки

Що робити, якщо трапилась радіаційна аварія? На сайті МОЗ пояснюють, що найперше —  потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці. Далі є три основних правила: 

Також рекомендують за можливості зняти верхній шар одягу і покласти його в герметичний пакет; помитися.

Кілька днів тому на Міністерстві охорони здоров'я опублікували інформацію про йодну профілактику у разі радіаційної аварії. 

 

«Найбільшу небезпеку ядерна радіація становить у перші години і протягом двох діб. Тому найкращий варіант — одразу знайти укриття і на ці дві доби сховатися. Від проникаючої радіації найкраще захищає бетон, тому бомбосховище — ідеальний варіант, але і будь-яке заглиблення — це вже буде захист, єдине — його треба ущільнити», — коментував нашій журналістці фахівець головного управління ДСНС України у Вінницькій області Олег Семенов

Він пояснював, що у випадку, якщо вам потрібно кудись переходити, захищайте органи дихання від радіоактивного йоду — звичайна марлева пов’язка, змочена водою, вже буде захистом. Воду і не герметично закриті харчі — потрібно виключити, адже можуть бути забруднені. 

У разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві потрібно:

Не їжте і не пийте нічого. У разі аварій з викидом хлору — намагайтеся пересуватися по підвищеннях, у разі викиду аміаку — низинами.

Як надавати домедичну допомогу

Під час обстрілів часто люди отримують поранення, які викликають кровотечі. Ось ТУТ наш журналіст писав, як зупинити масивну кровотечу в різних ділянках тіла. Насамперед пояснимо, що ознаки критичної кровотечі це:

Основні правила при масивній кровотечі: 

Також на сайті МОЗ описали, як надати домедичну допомогу у випадку отруєння різними речовинами: 

При опіках перша домедична допомога буде такою: 

Також на сторінці Red Cross Ukraine є цілий перелік відеоінструкцій, як надавати домедичну допомогу у тій чи іншій ситуації. 

Як заспокоїти себе у критичній ситуації

У Міністерстві охорони здоров'я говорять, що дихальні практики помічні у моменти загострення тривожності. Спеціалісти рекомендують два способи використання дихальних практик:

Читайте також:

«Жовту частину пошила з гардини…» Як у Вінниці уперше піднімали синьо-жовтий прапор

«Де мій син?» Мама про наймолодшого полоненого азовця Назара Гринцевича

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up