Як Окружний суд відмовився скасувати е-квиток у Вінниці. Опублікували повне рішення

Як Окружний суд відмовився скасувати е-квиток у Вінниці. Опублікували повне рішення
Судді встановили, що квиток за готівку все ж буде. Його почнуть продавати водії після завершення карантину
  • Понад 100 пільговиків через суд намагалися скасувати вінницький е-квиток, оскільки вважають, що ця система обмежує їхні права на безоплатний проїзд.
  • Окружний адмінсуд розглядав справу майже дев’ять місяців й в липні ухвалив рішення — відмовити у задоволенні позову.
  • Чому так? Опублікували повне рішення, де можна побачити аргументи суддів.

Вінницький окружний адміністративний суд виніс рішення по справі «Пільговики проти е-квитка». Останнє засідання відбулося 23 липня.

«В ході розглянутої справи, з’ясувавши всі обставини та безпосередньо перевіривши їх доказами, суд перейшов до судових дебатів. Для ухвалення рішення у справі колегія суддів видалилася до нарадчої кімнати. Судовий розгляд першої інстанції закінчено ухваленням рішенням суду, яким в задоволенні адміністративного позову відмовлено», — про що написали в повідомленні прес-служби суду.

Судовий розгляд цієї справи тривав з листопада минулого року. Протягом січня — березня 2020 року були проведені декілька підготовчих засідань, на яких кількість учасників зросла з семи до 108. Їх залучили як третіх осіб на боці позивача, більшість з яких були вірянами Української православної церкви. У розмові з журналістом вони говорили, що в «смарткартах є число Диявола».

Відео дня
Фото з архіву «20хв»

Позивачі вимагали у суду:

  • скасувати рішення міської ради, які «обмежують безоплатний проїзд для пільговиків»; 
  • встановити, що пасажир сам має обирати як йому розраховуватися за проїзд — готівкою чи безготівково;
  • залишити паперові посвідчення пільговиків та паперові учнівські, студентські проїзні квитки;
  • зобов’язати міськраду встановити, що пасажир, який зі своїх релігійних чи інших переконань не бажає реєструватися в системі е-квитка, мав можливість розрахуватися готівкою з водієм.

Позовні вимоги заперечували відповідачі — представники міськради, ТТУ та «Картсервісу».

Повний текст рішення суду не був опублікований у день винесення рішення. Його готували ще сім днів та опублікували в судовому реєстрі тільки 3 серпня. Розкладаємо «по поличках» як суд відмовився скасовувати вінницький е-квиток.

Що обмежує проїзд пільговиків?

У судовому засіданні, 23 липня, допитали двох позивачів як свідків. Перший свідок заявила, що мала право безоплатно та без жодних перешкод користуватись міським транспортом, на підставі пільгового посвідчення державного зразка. Проте дізналася, що за е-квиток їй потрібно буде заплатити та передати свої персональні дані. Разом з іншими позивачами прийшли на зустріч з директором «Вінницякартсервісу», яка не хотіла конструктивної розмови. Через це звернулися до суду.

Друга людина заявила, що про е-квиток дізналася зі ЗМІ. Їй стало відомо, що у Вінниці збираються обмежити безкоштовний проїзд пільговиків. Натомість на зустрічі з директором Картсервісу вона дізналась, що впровадження е-квитка здійснюється з подальшим вилученням готівки з транспорту. Цій людині озвучили пропозицію отримати неперсоніфіковану картку, однак свідок вважає цю пропозицію неприпустимою, бо не користується картками взагалі.

Фото: voas.gov.ua

Позивачі нарікають, що міська влада не мала права впроваджувати е-квиток. Суд встановив, що після прийняття Закону №1812-VIII міська влада отримала таке право.

Позивачі вимагали оскаржити рішення міськради №1254 від 27 липня 2018 року, як таке, що скасовує їх право на пільговий проїзд в міському транспорті. І як наслідок, порушує їхні права, визначення статтями 3, 8, 21-24, 27-29, 31, 32, 34, 35, 46, 64 Конституції України та статтею 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд встановив, що рішення міськради №1254 не обмежує прав пільговиків, адже передбачає отримання електронного квитка на безоплатній основі. Необхідність отримання карток на безоплатній основі пільговиками прямо визначена Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

А з приводу тверджень позивачів про те, що багато вірян, які у свій час відмовились від ідентифікаційного номера, про що мають відмітку в паспорті, не бажають реєструватися в системі е-квитка, то суд вважає, що якраз в рішенні міськради №1254 прописана можливість оформлення неперсоналізованої картки, яка є носієм електронного квитка, та яка не містить жодної інформації про пасажира.

Паперовий квиток буде після карантину

Разом з тим, суд не знайшов у матеріалах справи доказів вимог позивачів. А саме про те, що є:

  • обмеження кількості поїздок для пільгових категорій громадян; 
  • існує примус пільговиків купувати за свій кошт квиток та відшкодування оплати пільговикам за куплений білет відповідним місцевим бюджетом; 
  • погрози накладення штрафу пільговикам — громадянам України, які здійснюють пільговий проїзд у міському транспорті без реєстрації е-квитка;
  • план введення тільки безготівкового розрахунку; 
  • підняття плати за проїзд при готівковому розрахунку з водієм

До того ж, судом встановлено, що в рішенні міськради №1254 усе ж є згадка про паперовий квиток, який можна придбати у транспорті за готівку:

«Пунктом 4.2 Розділу 4 вказано, що пасажир може придбати квиток паперової форми. А наявне на сьогодні обмеження щодо придбання проїзних документів в міському електричному та автомобільному транспорті за готівку, пов`язане саме із карантином, запровадженим на усій території України», — йшлося в тексті судового рішення.

Фото: voas.gov.ua

Окружний адмінсуд в складі головуючого судді Ірини Поліщук, суддів Віталія Дончика та Михайла Слободонюка прийняли рішення: «В задоволені адміністративного позову відмовити».

Апеляційну скаргу на це рішення позивачі зможуть подати протягом 30 днів. Вочевидь активні пенсіонери та пільговики продовжать боротьбу і подадуть апеляцію на рішення Окружного адмінсуду. Ознайомитись з рішенням суду першої інстанції можна за цим посиланням.

 

З 1 вересня, нагадаємо, пільговики мають фіксувати проїзд через валідатори. А як діятимуть проїзні?

 

Читайте також:

Аеропорт «Вінниця» усе ж отримає підтримку держави. А якщо ні, то який план «Б»?

Частина Київського мосту перекрита для пішоходів. Триває ремонт

Замкова гора, музей алмазів та парк Кумбари. Як з Вінниці будуть робити туристичне місто

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
  • Максим Краснопір

    Тут забыли написать что это всё начала жительница Вороновицы .
  • Константин Карачун

    А все в курсе, что без билета, если что-то случится,  никто и никак не докажет что ехал в этом транспорте законно и никаких компенсаций не добьется. По закону должен быть билет, а электронную базу они подчистят. Без бумажки ты- какашка!
  • Лариса Кравченко

    сначала обеспечьте , а потом требуйте
  • Андрей Андреевич

    Давайте отменим пенсионерам бесплатный проезд. Катают свои задницы на базары, за которые не платят налоги... ещё вот возмущаются. С фига ли не платите налоги?

    fank franko reply Андрей Андреевич

    А то ,что до этого, по 30,40 лет,когда вас  ещё в проекте не было,они паахали и строили то чем Вы сейчас успешно торгуете  не в счет?А кто Вас воспитал,учил лечил ,кормил,одевал и .т д. " с фига"?А когда здоровья не стало,то "Катают свои задницы на базары"?Хороший,а главное современный гражданин демократической страны Украина.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:10 Вінничан запрошують подивитися інсталяцію «Невидимі», що символізує жертв насилля 18:50 Одного під арешт, двох у розшук. Боксерам, які влаштували бійку в «Мода Барі», оголосили підозру play_circle_filled 18:08 На Вінниччині стартує проєкт для молодих людей з інвалідністю за фінансуванням ВООЗ 17:17 Більше семи тисяч вінничан живуть з ВІЛ-інфекцією. З них понад півтори тисячі мають діагноз СНІД Від читача 10:52 Сила спільних переживань: перформанс у Луцьку об’єднав думки лучан і вінничан 17:07 У Вінниці екологи провели перевірку якості води у Вишенському озері. Навіщо? 16:40 Медогляд дітей, абітурієнтів: які медичні центри Вінниці пропонують швидке та комфортне обстеження? (партнерський проєкт) 16:21 Бюджет Вінниці-2025 — 6,4 мільярда гривень. На що їх витратять? 15:02 На кількох вулицях Вінниці тимчасово не буде води. Кому варто зробити запаси? 14:27 В актора Машкова відберуть в Одесі квартиру. Чому і за що у нас судять росіян? 14:04 Забудовника у Вінниці зобов'язали відшкодувати понад чотири мільйони гривень ПДВ 13:35 Пошуки 15-річної Аліни Коломійчук тривають шосту добу 13:08 На Пирогова водій Mitsubishi влетів в бордюр і перекинувся на дах на трамвайних коліях 12:40 Де у Вінниці взяти напрокат карнавальний костюм? (партнерський проєкт) 12:38 Біля Медвежої зіткнулися дві автівки: серед постраждалих — семирічна дитина 12:05 На Вишеньці завершують масштабну реконструкцію тепломереж 11:08 Для чоловіків-освітян: у МОН роз'яснили правила виїзду за кордон студентів та викладачів 10:21 Перша у Вінниці кав'ярня з власною обсмажкою кави! (новини компаній) 10:17 «Укрзалізниця» запроваджує тимчасові зміни в русі поїздів на Буковину, які йдуть через Вінниччину 09:45 Без світла та води: оперативні дані про відключення 2 грудня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up