Владу Сорду оголосили підозру в привласненні донатів на ЗСУ. Деталі справи

- В Офісі генпрокурора повідомили, що військовослужбовцю оголосили підозру в шахрайстві у великих розмірах.
- На опублікованих фото упізнаємо Владислава Сорда. Пізніше він і сам підтвердив інформацію про слідчі дії.
- Які обставини справи та що відомо про цього чоловіка?
Військовослужбовцю та письменнику Владиславу Гранецькому-Стафійчуку (відомому під псевдонімом Влад Сорд) оголосили підозру за частиною третьою статті 190 Кримінального кодексу України — шахрайство у великих розмірах.
Офіс генпрокурора повідомив про це без вказання імені, але особу підозрюваного можна встановити через деталі справи та за фото, зробленим у момент вручення підозри.
«Привласнив» частину донатів
За даними слідства, Сорд організував збір на понад 357 тисяч гривень для забезпечення однієї з військових частин ЗСУ зброєю та дронами, але частину цих коштів привласнив.
Під час розслідування в його помешканні провели обшуки, після чого підозрюваному вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Сам Сорд заперечив проведення обшуку:
«Жодного обшуку не було. Вручили підозру, абсолютно нікчемні звинувачення. Цікаво, чи зміниться реакція більшості, коли я доведу невинуватість ще й в суді?», — написав Владислав Гранецький-Стафійчук у своєму твітері.
Що про нього відомо
Влад Сорд — військовослужбовець, автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня». Брав участь в Революції Гідності. Ветеран АТО.
До початку повномасштабного вторгнення мав досить активну громадську позицію, не раз брав участь в акціях на підтримку політв'язнів. Після однієї з таких, а саме на підтримку Сергія Стерненка, був затриманий — за розбиття скла у дверях Офісу Президента України у 2021 році.
Після цього випадку його запрошували на ефір телеканалу «1+1», де Сорд повідомив про своє нагородження орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня, показав нагороду та назвав номер ордену — 83075. У Нацполіції провели перевірку і встановили: Стафійчук державними нагородами не нагороджувався.
В результаті Вінницький міський суд визнав Сорда винним у вчиненні правопорушення, а саме зберігання ордена Богдана Хмельницького 3-го ступеня. Призначили покарання у вигляді штрафу у розмірі 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1275 гривень).
З початку повномасштабного вторгнення був у складі 93-ї ОМБр, потім заснував підрозділ «Сенека».
У липні 2022 року оголосив збір на міномети для «Сенеки», але не прозвітував за зібрані 3,5 мільйона гривень. Через це розгорівся скандал у соцмережах, на що Сорд відповів, що невдовзі «розкаже всю історію». І зрештою визнав, що витратив гроші «на інші потреби «Сенеки».
Згодом у різних соцмережах почали з'являтися свідчення різних людей, які скаржилися на Сорда і підозрювали його у шахрайстві.
Більше про цю історію читайте в матеріалі: Влада Сорда підозрюють у привласненні 3,5 мільйона гривень, зібраних на міномети.
Читайте також:
Не застрягне під час відключень. У Вінниці ремонтують ліфт за 30% від вартості робіт
Уже по $841 за квадрат. На скільки здорожчало житло у Вінницькій області за жовтень?
Поглинули» понад 400 мільйонів гривень. Які комунальні підприємства підтримує Вінниця?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
ГеоргійДурень. Позарився на людські гроші. Захотілось легкого заробітку і від армії відмазатись. Тепер матиме статтю.
-
OlgaПисьменник свинячий , до колодки ….!
-
Леонід ПасічникЯ вбачаю тут принцип була б людина, а стаття найдеться, особливо коли це стосується чесних і принципових людей.
-
МиколаДавайте мені накидайте, а я подумаю куди що... Ну ж нормальні фонди, типу ПЖ, там у Чмута всепрозоро і під аудитом...