Не застрягне під час відключень. У Вінниці ремонтують ліфт за 30% від вартості робіт
- У багатоповерхівці на Брацлавській триває капремонт одного з ліфтів.
- Після модернізації він не застрягатиме під час відключень світла. Кабіна доїжджатиме до найближчого поверху і випускатиме пасажирів.
- Крім того, за цей ремонт люди заплатили тільки 30% від загальної суми. Як іншим теж замовити таке оновлення ліфта і скільки це коштує?
У дев’ятиповерхівці на Брацлавській, 39 оновлюють ліфт. Після модернізації, крім того, що ліфт матиме сучасний вигляд, енергоефективне обладнання, підйомник матиме джерело резервного живлення: під час відключень електроенергії кабіна ліфта доїжджатиме до найближчого поверху та відкриватиме двері.
Роботи виконують за співфінансуванням, де частка мешканців складає 30%, а усе інше — сплачує бюджет Вінниці.
«Рік тривала підготовка»
Цим будинком керує об’єднання співвласників, із назвою «Граніт-35». Голова ОСББ Михайло Кошовий розказав, що вирішили податися на місцеву програму, бо в їх будинку вже дуже старий ліфт.
— Підйомнику вже 29 років, хоча призначений строк експлуатації складає 20 років, — каже Кошовий. — Вже потім дізнався, що в рамках модернізації встановлять джерело безперебійного живлення, завдяки якому ліфт довозитиме людей до найближчого поверху, а не застрягатиме під час відключень.
Питаю, як проходила вся процедура подання на капремонт?
— Провели збори. Визначили, що хочемо робити капремонт ліфта в одному з під’їздів, — каже голова ОСББ. — Розробили проєктно-кошторисну документацію. Подали її, разом з пакетом документів, до департаменту житлового господарства. Погодилися виконувати роботи на умовах співфінансування, за програмою 30 на 70.
— А скільки часу тривав увесь цей процес? — спитав журналіст.
— В нас підготовка тривала рік, — говорить голова ОСББ «Граніт-35» Михайло Кошовий. — В нашому випадку довго тривала розробка проєктно-кошторисної документації на капремонт ліфта. Замість трьох місяців зробили за п’ять. Потім ще було доопрацювання. І коли підійшла наша черга — в будинку почали виконувати роботи.
Яка ціна робіт
Цією місцевою програмою опікується департамент житлового господарства. На подібні ремонти проводять тендери в системі «Прозорро». Там знайшли закупівлю на капремонт ліфта для одного під’їзду на Брацлавській, 39. Роботи та матеріали коштують 660 тисяч 998 гривень.
Частка мешканців — 160 тисяч гривень. Бюджет громади сплачує 500 тисяч 998 гривень в цьому проєкті. Підрядником є міське комунальне підприємство «Вінницяміськліфт».
Директор департаменту житлового господарства Віталій Місецький розповів, що в межах ремонту цього ліфта встановлять частотну станцію керування з джерелом безперебійного живлення, аби підйомник довозив людей до поверху під час відключень світла.
Ще поставлять нову лебідку, замінять редуктори та електродвигуни на відкриття дверей, оновлять кабіну, куди поставлять щити з нержавіючої сталі. Також ліфт обладнають системою безпровідної диспетчеризації для прямого зв’язку з диспетчером у випадку аварійної зупинки.
У міськраді кажуть, що це вже другий ліфт, де встановлюють таку систему з початку року в межах капітально-відновлювального ремонту ліфтів.
— Тому при наявності фінансових можливостей, ми й надалі передбачуватимемо таке технічне рішення при виконанні ремонтних робіт аби покращити комфортність користування ліфтами для більшої кількості містян, — розповів директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.
Що треба, щоб податися на програму співфінансування
У департаменті житлового господарства журналісту розповіли, що роботи із капремонтів ліфтів виконують в рамках програми співфінансування, яка діє у Вінниці вже не перший рік.
Для участі мешканцям багатоповерхівки потрібно провести збори, на яких складають протокол і визначають, що хочуть відремонтувати в будинку. Далі люди замовляють виготовлення проєктно-кошторисної документації в організації, яку самостійно обирають.
Готовий проєкт потрібно скласти в пакет документів, який треба подати до департаменту житлового господарства. До нього треба додати заяву на ім’я міського голови, протокол про рішення зборів мешканців та гарантійний лист, що мешканці багатоповерхівки зобов’язуються сплатити свою частку в рамках співфінансування.
А далі вам доведеться чекати. Програма співфінансування ремонтів має обмежений бюджет і велику кількість претендентів, тому перебувати в черзі доведеться 1-2 роки.
Додаткові консультації можна отримати в департаменті житлового господарства, за цим номером телефону: (0432)59-52-19.
Читайте також:
Чи буде субсидія, якщо отримати компенсацію за резервне живлення? Ми дізналися
Котельні Вінниці обладнали автономними джерелами енергії
«Стоїть з сокирою і не пускає додому»: на Литвиненка скаржаться на сусіда-хулігана
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Сергій
Вова Діловий
Галина Комарніцка
Алёнка
Ihor reply Алёнка