«Стоїть з сокирою і не пускає додому»: на Литвиненка скаржаться на сусіда-хулігана

- У Вінниці, на Литвиненка, 58, скаржаться на сусіда, який тероризує інших жителів.
- 65-річний чоловік обмазує кров’ю під’їзд, б’є машини та інше майно людей. З сокирою в руках погрожує вбивством.
- Потерпаючи від його хуліганства люди зверталися до поліції, органів влади та суду. Але результату немає. Що робити в подібних випадках?
До редакції звернувся мешканець з будинку на Литвиненко-Вольгемут, 58. Чоловік скаржиться на свого сусіда, який роками тероризує інших мешканців.
Усе почалося з «невинного» вчинку
— Три роки тому почалася така ситуація: сусід, якого звати Віктор Пилипенко, почав мастити кров'ю вимикачі у під'їзді. Брав десь на ринку нутрощі тварин. Ми викликали поліцію. Поліцейські приїжджали, подивилися і сказали, що нічого не можуть зробити. Мовляв, це не хуліганство навіть, — каже Олександр.
@vn20minut Житель багатоповерхівки на вулиці Литвиненко-Вольгемут тероризує сусідів. 65-річний Віктор Пилипенко обмазує кров’ю під’їзд, б’є машини, нищить майно, з сокирою в руках погрожує вбивством. Поліція регулярно приїздить сюди на виклики. Але вгамувати чоловіка не може, адже його дії кваліфікуються лише як дрібне хуліганство. Мешканці будинку навіть судилися із пенсіонером. Але й суди не принесли результатів — з порушником проводили попереджувальні бесіди або штрафували на 51 гривню. #будинок #конфлікт #хуліган #поліція #суд #вінниця #кримінал #суд #2024 ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці
— За три роки в нас змінилося чотири дільничих. А ситуація незмінна: спочатку каже, що це не він мастить все кров’ю. Коли є свідки, то він каже, що це просто в нього руки брудні. А потім обіцяє, що це останній раз і він більше не буде такого робити, — додав чоловік.
Люди почали писати колективні скарги до відділку поліції, до ЖЕКу, зверталися на урядову гарячу лінію. За словами Олександра, після цього поліція взялася активніше за Віктора Пилипенка, за що він почав мститися людям, які з ним борються.
— Мені, наприклад, він виламує поштову скриньку, звідки забирає кореспонденцію. Нещодавно почав ще бити двері: пробує виламувати замок, стукає ломом, обмащує кров’ю й обпльовує двері до квартири, — скаржиться Олександр.
Всім погрожує розправою
Поліція, через Віктора Пилипенка, до них приїжджає по два-три рази на тиждень. Доходить також і до бійок та погроз вбивством.
— Наші жителі не можуть не зайти й не вийти з дому, коли він стоїть біля під'їзду. Він нікого не пускає та ще може погрожувати вбивством. Ходить з сокирою чи з лопатою в руках, — розповідає Олександр. — Ми викликаємо поліцію, а він бігом додому, закривається у квартирі. Поліція каже: «ну що ми тут зробимо», і їдуть собі. Якщо ж їм вдається впіймати Пилипенка, то він починає вже і їм погрожувати вбивством. Каже, що нацькує «офіцерів фсб» і тягнеться за їх зброю.
Торік були три заяви до поліції про нанесення тілесних ушкоджень. Люди знімали побої. Але результату немає. Не тільки від поліції, а й від судів.
— Лише того року по ньому були три або чотири суди. Він йти на засідання відмовляється, тож Вінницький міський суд приймає по ньому рішення заочно. Судді дивляться, що це старий дядько — 1959 року народження, ще й інвалідність 2-ї групи має — тому ухвалювали або усне попередження, або штраф 51 гривня, — говорить Олександр.
Комуналку отримує «безкоштовно»
За його словами, Віктора Пилипенка примусово забирали до психіатричної лікарні, а за два тижні відпустили додому. Терор від нього не припинився.
— Він не дає жити не тільки нам, а й всьому двору, — скаржиться Олександр. — Розкидає сире м’ясо, б’є машини. Може запросто штовхнути військовослужбовця у формі. Постійно п’є, і наскільки нам відомо, з доходів у нього тільки виплати по інвалідності.
Що цікаво, то за розповідями сусідів, чоловік не платить за комунальні послуги з 2004 року, за що його квартира під арештом. Йому декілька разів відключали світло, але Віктор Пилипенко врізається у щитки сусідів.
— Одного разу це побачили, викликали поліцію, то він потім помстився всім людям: кинув дві фази на під'їзд. Тоді в людей багато техніки погоріло, — розказав Олександр. — Після цього випадку знову була поліція, були слідчі, складали протокол, є акти від обленерго, електрик від ЖЕКу приходив і ремонтував все це. І нічого. Ніхто, нічого йому не можуть зробити. От так і живемо.
Тут тільки дрібне хуліганство
У поліції журналісту підтвердили, що отримують скарги від мешканців Литвиненко-Вольгемут, 58 на цього сусіда.
— Коли поліцейські приїжджають до цього будинку, то чоловік від них переховується. Якщо ж вдається встановити його місце перебування — складають протоколи за дрібне хуліганство. Тому що його дії не містять ознак кримінального правопорушення, — розказала речниця ГУНП області Заріна Маєвська.
— Мені розказали, що були погрози вбивством ще й поліцейським. Чому щодо цієї людини немає кримінального провадження?
— З приводу «погроз» поліцейським, то усні вислови, які не мають реального підгрунтя, не є підставою для відкриття кримінального провадження, — відповіла Маєвська.
Міська влада у боротьбі з сусідом-шкідником не зможе допомогти. Але все ж є варіанти, про що дізналися від в.о. заступника міського голови Романа Фурмана.
— В цьому конфлікті стороною є також управлінська компанія (ЖЕК), яка надає послуги мешканцям багатоповерхівки. Оскільки тут йдеться не тільки про несплату за комунальні послуги, а й про втручання в роботу загальнобудинкових мереж, — каже Роман Фурман. — Якщо люди вирішать судитися з сусідом, то управлінська компанія може бути одним із позивачів. Департамент житлового господарства може допомогти у підготовці до суду.
20 років не платить за комуналку і як досі не відібрали квартиру?
Яка відповідальність за багаторічну несплату комунальних послуг? Олександр Золотухін, консультант з бухобліку і оподаткування, організатор «Дискусійного клубу Полтава», розповів, що тут йдеться про пеню (0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, але загальна сума пені — не більше, ніж 100% від основної суми боргу). А також підприємство-постачальник послуг може звернутися до суду з вимогою стягнення заборгованості. В тому числі за рахунок майна боржника.
— Але якщо буде доведено, що квартира є єдиним житлом людини з інвалідністю, її не можуть конфіскувати на користь боргів, але це не звільняє від обов’язку сплати боргу, — каже Олександр Золотухін.
— У випадку з Віктором Пилипенком, який начебто має другу групу інвалідності, чи є «послаблення» щодо оплати боргу за комуналку? — запитав журналіст.
— Люди з інвалідністю ІІ групи мають право на пільгу в розмірі 50% на оплату житлово-комунальних послуг. Проте ця пільга не звільняє від обов’язку платити, вона лише зменшує суму оплати, — відповів Олександр Золотухін.
— А яка відповідальність за самовільне підключення до електромереж багатоповерхівки?
— Незаконне підключення до електромережі є адміністративним правопорушенням, і за нього передбачені штрафи. Стаття 188-1 Адмінкодексу передбачає штрафи за самовільне користування електроенергією. Розмір штрафу для громадян може становити від 340 до 680 грн, а при повторному порушенні — ще вищий. Важливо також, що компанія-постачальник електроенергії має право звернутися до суду з вимогою відшкодування збитків за самовільне користування електроенергією.
— Як у подібних випадках з сусідом – «шкідником» діяти іншим мешканцям багатоповерхівки?
— Для того, щоб захистити свої права, мешканці будинку можуть звернутися до постачальників комунальних послуг із вимогою проведення додаткових перевірок і контролю за незаконними підключеннями, — відповів організатор Дискусійного клубу Полтава Олександр Золотухін. — Ще можна заявити у поліцію, бо самовільне підключення до мереж електроенергії інших квартир може розцінюватися як крадіжка (стаття 185 Кримінального кодексу України), особливо якщо воно завдає збитків сусідам.
— І також варто звернутися до суду. В разі неефективності інших заходів, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або інші співвласники можуть звернутися до суду з позовом про зобов'язання боржника припинити незаконні дії, пов'язані з електромережею, — додав фахівець.
Читайте також:
Чи можуть відключити газ або опалення боржникам? Відповідь юриста
Чий підвал, або чому у мешканців будинку на вулиці Дзюби виник конфлікт з міською владою?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Однак ,ця 65 річна дитина вимагає всього лише уваги, якої не доотримала в ранньому-ранньому дитинстві.
Тут потрібен не психіатр, а психотерапевт.