Чий підвал, або чому у мешканців будинку на вулиці Дзюби виник конфлікт з міською владою?

Чий підвал, або чому у мешканців будинку на вулиці Дзюби виник конфлікт з міською владою?
  • Мешканці багатоповерхівки на вулиці Івана Дзюби вважають, що у них хочуть відібрати підвальні приміщення.
  • Люди зустрілися з представниками міської ради. Але чи вирішили конфлікт? Розповідаємо.

До редакції «20 хвилин» звернулися мешканці багатоповерхівки на Івана Дзюби, 2. Вони розповіли, що міська влада ще з 2020 року хоче забрати у них два підвали в будинку.

— Міська влада вирішила забрати наші допоміжні підвальні приміщення, судилися з ЖЕКом, а там наші комунікації, — говорить місцева пані Аліса. 

Сьогодні, 19 вересня, вінничани запросили журналістку «20 хвилин» на свої збори. На зустрічі були присутні й представники міської ради.

Відео дня

Не допоміжні приміщення?

Розмову одразу розпочали з питання, кому належать підвали. Мешканці вважали, що це допоміжні приміщення, оскільки через них проходять комунікації: холодна та гаряча вода, а також опалення.

Що таке допоміжні приміщення? Це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців. До них належать колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення.

Однак, на цьому першому та основному питанні виникло непорозуміння. Згідно з документами, ці підвальні приміщення є нежитловими. І за витягом з державного реєстру, який показав заступник директора департаменту комунального майна Андрій Кондратов, ці підвали належать Вінницькій міській раді, а не мешканцям будинку.

Були в оренді ЖЕО

Питання цих підвальних приміщень піднялося чотири роки тому. Причиною стало закінчення терміну оренди, яку уклало ЖЕО з міською радою. Оренда була 16 лютого 2017 року і закінчилася 16 січня 2020 року. 

І 14 лютого 2020 року ТОВ «Житлово-експлуатаційне Об'єднання» звернулося до Вінницької міської ради з проханням продовжити договір оренди ще на два роки і 11 місяців. Однак департамент комунального майна відмовив через порушення умов договору. Ці деталі нам стали відомі з судових рішень.

Далі, 16 жовтня 2023 року Виконавчий комітет Вінницької міської ради звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом до ТОВ «Житлово-експлуатаційне Об'єднання» про стягнення 179 082,46 грн і повернення орендованого майна.

І 20 травня 2024 року Господарський суд Вінницької області видав наказ про стягнення з ЖЕО на користь Виконавчого комітету штраф у розмірі подвійної орендної плати за користування підвалами в сумі 179 082,46 грн і зобов'язав відповідача повернути приміщення за Актом приймання-передачі.

ЖЕО подало апеляцію, але у ній було відмовлено.

Нині підвальні приміщення перебувають на балансі КП «Агенція муніципальної нерухомості» ВМР, згідно з рішенням виконавчого комітету №1223 від 18.06.2020.

Як розв'язали питання?

Розмову завершили тим, що нині замки на підвали змінять, а ключі матиме балансоутримувач — КП «Агенція муніципальної нерухомості» та старший по будинку.

Така ситуація залишатиметься до літа, оскільки сьогодні триває процес переходу будинку на ОСББ. Коли оберуть голову ОСББ, мешканці розглянуть пропозицію міської ради про встановлення автоматичних дверей у підвали.

Мешканці використовують ці підвали як тимчасові укриття. Тому представники міської ради запропонували встановити двері, які автоматично відчинятимуться під час повітряної тривоги. Крім того, голова ОСББ матиме фізичний ключ для доступу до комунікацій.

Це обговорювали на зустрічі, оскільки мешканців хвилювало питання доступу до укриттів під час тривоги чи аварій, пов'язаних з їхніми комунікаціями.

Мешканців також цікавило, хто та за чий кошт буде облаштовуватися укриття, адже його стан наразі залишає бажати кращого. Представники міської ради відповіли, що це можуть зробити самі мешканці за бажанням, а підтримання технічного стану приміщення є обов'язком балансоутримувача.

На запитання про те, що робити, якщо у мешканців не буде коштів, порадили брати участь у проєктах для ОСББ, де можна отримати фінансування.

Однак, все ж людей не влаштовує те, що приміщення рахуються не допоміжними. Тож, як вони сказали журналістці, це питання будуть ще вирішувати.


Читайте також:

Скільки коштує житло у Вінниці? Статистика по купівлі та оренді

Автомобілі мерів Вінниччини: скільки коштують і в кого найдорожче авто?

Рейтинг педіатрів Вінниці за кількістю підписаних декларацій: хто має найбільше пацієнтів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (33)
  • Рисовое Зёрнышко

    По деяким коментам я зрозуміла що багато писанини щоб САМОМУ ОТРИМАТИ ЯКУСЬ ВИГОДУ .

    Підвал не державне майно і теж не треба хрень писати , підвал належав територіальній громаді м.Вінниця і його орган самоврядування Міськрада здавав підвал в оренду.  Мав право . І навіть продати мав право . Звісно своїм людям .

    Закон про особливості здійснення права власності тут не спрацьовує ВЗАГАЛІ .

    Створюють ОСББ - не можливо підробити ВСІ ПІДПИСИ МЕШКАНЦІВ в протоколі , це повний брєдовий фентезі . Старший по будинку не завжди стає головою - це вже як люди вирішать .

    Мастерніе в житловому приміщенні - а санітарні норми НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ ані майстерні , ані сауни , ані пральні.  Дурь повна .Більшість пише ДУРНЮ .але з яким розумним виглядом . До речі , в мене на Литвиненко отаке приміщення взагалі не  продали , а подарували просто без ТЕХНІЧНОГО ПАСПОРТА . Цікаво як нотаріус оформила Акт даріння.  А ОТАК , ОФОРМИЛА І ВСЕ .

    Cheshik Polek reply Рисовое Зёрнышко

    Все відчужене майно, яке є спільною сумісною власністю,  через суд можна повернути. Питання тільки в тому, щоб правильно користуватись нормами законодавства і не вірити всім, хто каже, що вони "не діють". :)))
  • Жора

    Чтобы не было спора про этот подвал , я могу взять в аренду у исполкома этот подвал, и держать там инструмент для ремонта сантехники. Ведь изначально он для этого и создавался.Жильцам этого дома скидки по ремонту  сантехники. А одиноким симпатичным женщинам ремонт БЕСПЛАТНО!
  • Жора

    Немогу не вспомнить айтишника который убил свою семью. Он раньше жил в девятиэтажке которая возле магазина Смак, и жил в крайнем подъезде (20 метров от магазина смак).

    А теперь вау вау  вау ,та любовница к которой ушел айтишник от своей жены, раньше и проживала в этом треьем подъезде  под которым находится подвал из-за которого весь спор...

    Так шо вывод такой, никогда не нужно заводить любовниц из соседних домов , тем более из своего дома. Сплетни они до добра яне доводят.

    Почему айтишник себя так повел , это отдельная тема не для этой статьи...
  • Жора

    Во времена СССР было и плохо и было хорошо.

    Когда строили эту малосемейку то под третьим подьездом строители не делали подвалы для жильцов. Строители сделали помещение где работали сантехники,столяры и др. Ведь рядом много девятиэтажок и часто нужно было делать ремонты.  Те работяги  кто там работал, имели хорошую капусту на халтурах.

    Сейчас идет спор кто  станет хозяином)))). Ну тот кто хозяин, тот и продаст площадь магазину Смак).

keyboard_arrow_up