Чи буде субсидія, якщо отримати компенсацію за резервне живлення? Ми дізналися
- Вінницька програма передбачає виплату до 40 тисяч гривень компенсацій за встановлені джерела безперебійного живлення.
- На неї можуть подаватися люди з вразливих категорій, і уже 54 вінничанина отримали кошти.
- А чи не позбавлять субсидій за такий дохід?
У Вінниці продовжує діяти програма компенсацій за резервне живлення. За нею за куплені інвертори та акумулятори можна отримати до 40 тисяч гривень з бюджету громади.
На 8 листопада до міськради звернулися понад 60 людей. Про це журналісту розповіла директорка департаменту соцполітики Вінницької міськради Валентина Войткова.
— Програма компенсацій діє з 18 липня, коли був ухвалений механізм дії. За цей час до нас звернулися 63 людини, і 60-м вже погодили виплати за придбане автономне живлення. А 54 людини отримали компенсації на свої карткові рахунки, — каже Войткова. — Процес погодження передбачає подачу пакета документів, огляду обладнання, яке придбала людина, комісійний розгляд і подальше ухвалення рішення та виплату коштів.
За умовами програми компенсацій на виплату можуть подаватися люди з вразливих категорій: багатодітні сім’ї, одинокі пенсіонери, одинокі матері тощо. А якщо в людини субсидія, то чи не буде отримання 40 тисяч гривень доходу (максимальний розмір компенсації - авт.) розцінюватися як підстава для позбавлення субсидії на комуналку?
— Субсидія не пропаде, адже доходи для розрахунку беруться за 1 півріччя 2024 року. Враховуючи, що у нас перші нарахування за програмою пішли у серпні, то учасники міської програми продовжують отримувати держдопомогу на комуналку, якщо вони на неї подавалися і мали право на отримання, — відповіла директорка департаменту соцполітики Валентина Войткова.
Чи отримуєте субсидію?
Субсидію не скасують і надалі, якщо люди придбали та встановили резервне живлення на суму до 150 тисяч гривень.
Внесли зміни до постанови про субсидії
Кабмін встановив, що за сім'ями, які встановили енергетичне обладнання на суму до 150 тисяч гривень, субсидії буде збережено, про що повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
«На минулому засіданні Мінсоцполітики отримало доручення розробити механізм збереження субсидій за сім'ями, які встановили енергетичне обладнання вартістю не більш як 150 тисяч грн, і визначити, що субсидія не зменшуватиметься в разі перебоїв з енергопостачанням. Сьогодні ухвалюємо відповідне рішення», - сказав Шмигаль на виїзному засіданні уряду в Одесі в п'ятницю, 8 листопада.
До того ж урядовці змінили граничний розмір витрат одержувачами субсидій на придбання товарів широкого вжитку, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Цей розмір витрат підвищили з 50 до 100 тисяч гривень.
Хто може податися на вінницьку програму
Механізм та порядок програми компенсацій за придбані інвертори та акумулятори, нагадаємо, затвердили 18 липня у рішенні №1690. Документом передбачили компенсацію в розмірі 50% від вартості проєкту, але не більше 40 тисяч гривень.
На цю програму можуть податися жителі, що є серед таких вразливих категорій:
- члени сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих Захисників і Захисниць України;
- одинокі матері, які отримують державну допомогу на дітей;
- члени сімей, які виховують дітей з інвалідністю та отримують державну допомогу;
- одержувачі державної допомоги на важкохворих дітей;
- багатодітні сім’ї;
- одинокі пенсіонери, які перебувають на обліку у Вінницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування та отримують соціальну послугу «Догляд вдома»
Оскільки компенсацію дають з бюджету Вінницької громади, то важливо те, щоб претендент/-ка на участь в програмі були прописані на території Вінницької міської громади, та перебували на обліку в Єдиному муніципальному реєстрі осіб, які мають право на пільги, доплати та послуги.
Важливі нюанси програми компенсації
Отримати відшкодування за інвертор та акумулятор, який придбали раніше — не вийде. Тільки на те обладнання, яке було придбане і встановлене після 18 липня 2024 року, коли почав діяти механізм компенсацій з бюджету Вінниці.
Ще важливо те, що компенсують вартість не тільки обладнання, а й оплату послуги за його встановлення. Від загальної суми за матеріали й роботу уже віднімають 50%, які компенсують за кошти бюджету. Але, знову ж таки, не більше 40 тисяч гривень.
Ця виплата є одноразовою. Вдруге по неї одна і та сама людина не може звернутися.
Вам, як заявнику, доведеться надати згоду на обстеження працівниками департаменту житлового господарства, ОСББ, ЖЕКу (управлінської компанії) чи квартального комітету, які складають Акт обстеження обладнання безперебійного живлення житлового будинку/квартири.
Тобто, інвертор та акумулятори можна встановити як в приватному будинку, так і у квартирі, якщо плануєте подаватися на участь в програмі компенсації. І це доступно навіть в орендованому житлі: для установки обладнання потрібна згода власника помешкання, і ще договір оренди, копію якого треба подати до міськради.
Пакет документів на компенсацію за інвертор
Крім заяви на участь в програмі, потрібно зібрати копії документів:
- паспорта (сторінки 1, 2, а також сторінки з відміткою про реєстрацію місця проживання) або ID-картки з довідкою про реєстрацію місця проживання;
- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (або довідку про відмову);
- довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої департаментом соціальної політики Вінницької міської ради, та договору оренди житлового приміщення (для внутрішньо переміщених осіб);
- для членів сім’ї загиблих (померлих) оборонців — відповідне посвідчення;
- документи військово-лікарської комісії із зазначеною причиною смерті загиблої особи (для членів сім’ї загиблих Захисників і Захисниць України);
- посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби (для членів сімей безвісти зниклих);
- витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або сповіщення, видане військовою частиною, яке містить інформацію щодо зникнення безвісти військовослужбовця (для членів сімей безвісти зниклих);
- довідки про перебування на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримання пільги на оплату за житлово-комунальні послуги, придбання скрапленого газу та пічного палива відповідно до постанови Кабміну від 17 квітня 2019 р. № 373;
- довідки Вінницького міського територіального центру соціального обслуговування щодо отримання соціальної послуги «Догляд вдома» (для одиноких пенсіонерів);
- чеки, накладні та інші документи, які засвідчують придбання обладнання, виконання робіт, з вартості яких буде нарахована компенсація;
- довідки про відкриття особового банківського рахунку заявника.
За додатковими консультаціями звертайтеся:
- вулиця Замостянська, 7 (2 поверх): 097-101-45-18; 093-190-83-93; (0432) 50-86-70; 50-86-72;
- проспект Космонавтів, 30 (2 поверх) 097-101-58-40; 063-856-62-72; (0432) 50-83-88; 50-83-91.
Читайте також:
На що витрачали наші гроші? У Вінниці прозвітували про виконання бюджету за півріччя 2024-го
Ціни, тарифи, мобілізація. Що зміниться для вінничан у листопаді?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.