Вінницький режисер створив добірку усіх каверів на «Щедрик»

Вінницький режисер створив добірку усіх каверів на «Щедрик»
  • Вінничанин Олександр Петров — режисер, він створив не одне відео про наше місто.
  • Цього разу об'єднав в одному ролику усі кавери на всесвітньо відомий твір «Щедрик», який родом із Вінниччини.

Автором «Щедрику» є Микола Леонтович. Український композитор, хоровий диригент, громадський діяч та педагог народився на Вінниччині. У нього є чимало народних пісень у хорових обробітках. Однак лише «Щедрик» став відомий та весь світ та досі залишається найпопулярнішою мелодією різдвяних свят.

У відео вінничанина Олександра Петрова увійшло 47 каверів. Кожен по-своєму чудовий. 

— Гордись українським. Поширюй українське, — додає режисер в описі до свого ролику.

У червні минулого року режисер створив віртуальний ролик про Вінницю. Відео повне екофантастики: через місто пливуть дельфіни та видно у річці айсберги. Такою роботою Петров хотів привернути увагу до міста та до проблем екології.

Довідка

«Щедрик» всесвітньо відомий твір для хору українського композитора Миколи Леонтовича, який був створений на початку ХХ століття.

Після гастролей хору Олександра Кошиця в країнах Європи у 1919 році та в Сполучених Штатах Америки у 1922 році, «Щедрик» став знаним не тільки в Україні, але й у всьому світі.

Після того як у 1936 році популярний американський композитор українського походження Петро Вільговський написав низку англійських текстів до композиції «Щедрик», його англомовна версія відома як «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів» («Carol of the Bells»), що стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

В наші часи «Щедрик» можна почути в усіх куточках світу англійською, німецькою, іспанською, японською, тощо.

 

Читайте також:

Дельфіни та айсберги у Південному Бузі. Режисер створив віртуальний ролик про Вінницю

Концерт, колядки та майстер-класи. Афіша онлайн-заходів на 1-6 січня

«Прозорі офіси» йдуть на вихідні. Графік роботи на свята

ФОТО ДНЯ. З Новим роком вінничан привітали кінологи та їх чотирилапі напарники

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (1)
  • Торон Туй
    Традиционное раз в году. Взгорднулись - и до следующего года.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 20 по 27 липня, які ви могли пропустити 20:04 Спека до +31° протримається недовго: синоптики попередили про зміну погоди photo_camera 19:04 Податок на нерухомість у 2026 році: хто має заплатити і скільки 18:03 Країна втрачає людей: смертність зростає, а народжуваність падає photo_camera Від читача 17:17 ПЕТИЦІЯ про встановлення єдиної вартості проїзду в маршрутних таксі для школярів і школярок міста Вінниці 17:17 Тарифи на комунальні послуги планують підвищувати. Що вже відомо 16:16 Скільки коштує дача у Вінниці: від скромного будиночка до просторої садиби photo_camera 15:02 Громади Вінниччини вкладають мільйони у ремонт місцевих доріг play_circle_filled 14:24 Сім трамваїв списала «Вінницька транспортна компанія». Які саме? photo_camera 14:01 У десятьох будинках Вінниці відремонтували електромережі. Де вже завершили роботи 12:12 Як ви оцінюєте стан вінницьких укриттів? Ми запитали 12:10 Майже 1900 пожеж за сім місяців. Що найчастіше стає причиною загорянь? 11:37 За пів року в Україні на водоймах загинули 276 людей: як урятувати потопельника photo_camera 11:24 Дороги без асфальту приводять до ладу у Вінницькій громаді photo_camera 11:06 Ліфт у вінницькій багатоповерхівці стане безпечнішим під час блекаутів 10:52 Військові попередили про фейкове відео, яке поширюють у соцмережах 10:47 Небезпечний комфорт: українців закликали не обирати автобуси зі спальними місцями 10:45 Проїзд в маршрутках по 30 гривень. Чи стали вінничани менше їздити? 10:41 Не купуйте такий кавун. Медики попередили про небезпечну літню помилку 10:41 Автомобіль загорівся просто під час руху, а в кафе спалахнула кухня photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up