Ухвалений Верховною Радою і підписаний президентом України Петром Порошенком Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів» уже сьогодні опублікований у газеті «Урядовий кур'єр» і вступає в законну дію з 18 червня - йдеться у повідомлення УНІАН.
Даним законом внесено зміни до Цивільного кодексу України, які дозволяють банкам не повертати депозити, розміщені на певний строк, до закінчення цього терміну, розмежувавши зобов'язання банку повертати вклад клієнта за строковими вкладами і вкладами на вимогу (поточні та карткові рахунки, депозити без певного строку) у Цивільному кодексі України.
Законом також передбачено, що за договором банківського вкладу на вимогу банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Якщо у договорі буде зазначатися умова про відмову в одержанні вкладу на вимогу, то така умова буде нікчемною. Також із Цивільного кодексу та Закону України «Про цінні папери» вилучені норми щодо дострокового пред’явлення ощадного (депозитного) сертифіката до оплати.
Згідно з перехідними положеннями закону, його норми стосуються тільки нових договорів з банками, укладеними після набрання законом чинності.
Ось як роз’яснив положення закону директор центру юридичної допомоги «Захист» Дмитро Видюк: - Прийнятий Закон не має зворотної сили, втім як і будь-який інший, якщо він погіршує становище суб'єктів дії цього закону. А це означає, що всі обмеження, прописані в його нормах починають діяти з моменту вступу Закону в силу. Тобто люди, які уклали договори раніше повинні користуватися умовами, прописаними в їх депозитному договорі, а відповідно можуть заявляти про дострокове зняття грошей з депозиту. Щоправда, за однієї умови - якщо це прямо не заборонено пунктом договору.
Алла Лесько
(068)0068163
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер