Вінничани повідомляють про перебої зі зв'язком та Інтернетом. У чому проблема?

Вінничани повідомляють про перебої зі зв'язком та Інтернетом. У чому проблема?
  • Вінничани скаржаться на перебої з мобільним зв'язком та інтернетом.
  • Через відключення електроенергії базові станції втрачають живлення, а оператори не встигають доставити всюди генератори.

Через російські атаки на енергетичну інфраструктуру, українці змушені заощаджувати електроенергію. Проте це не єдина проблема. Вінничани скаржаться, що під час відключень зникає як голосовий звʼязок, так і мобільний інтернет. 

Наша читачка Олена Дзюбенко пише, що коли немає світла, погано працює мобільний інтернет від Київстар. 

— Перебої, часто, не працює мобільний інтернет київстар, особливо тоді, коли вимикається світло, — коментує Юлія іванцова.

Відео дня

Також на перебої скаржаться Тетяна Сивак та інші читачі:

Чому під час відключень зникає зв'язок та інтернет

Liga.Tech запитала у мобільних операторів Vodafone, lifecell та Київстар, чому під час віялових відключень українці не можуть користуватися звʼязком. 

Робота обладнання мобільного звʼязку та інтернету залежить від електропостачання. Усі базові станції оснащені резервними джерелами живлення. Це батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. У середньому вони можуть забезпечувати роботу протягом чотирьох-пʼяти годин після вимкнення електроенергії, поясняюють оператори.  

Якщо відбувається прогнозоване відключення або короткострокова відсутність живлення, мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Якщо за цей час живлення не з’являється – доводиться переходити на генератори. 

— Всі важливі структурні компоненти мережі, як-от комутатори та вузлові базові станції, обладнані стаціонарними дизель-генераторами. Для підтримання роботи іншого обладнання у випадках тривалих відключень електроенергії компанія використовує пересувні дизель-генератори, — кажуть у Київстар.

Чому зникає зв'язок 

Київстар, як і інші оператори, мають великий парк таких дизель-генераторів. Однак, якщо відключення електроенергії є тривалими і масштабними та охоплюють одночасно різні райони, міста чи села, абоненти можуть відчувати складнощі зі зв'язком та інтернетом. Це пов'язано з тим, що доставлення альтернативних елементів живлення одночасно до великої кількості базових станцій та технічних майданчиків потребує часу. 

За словами оператора, співробітники та підрядні організації намагаються робити це максимально оперативно. Звичний режим роботи телекoммереж відновлюється одразу після стабілізації електропостачання.

— Стабільність роботи мережі залежить від тривалості та масштабів відключення електроенергії. Якщо живлення відсутнє довгий час на значній території України, то нам досить складно забезпечити роботу всього обладнання на генераторах. Зазвичай перевага віддається комутаторам і вузловим сайтам. Тобто загалом мережа працює, але періодично в різних населених пунктах виникають проблеми зі зв’язком, — пояснюють у lifecell.

Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють, як і раніше, мобільна мережа зазнає лавиноподібного росту навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету у кожного користувача. 

— На жаль, у разі зникнення напруги насамперед відключається домашній Wi-Fi, тож усі клієнти, звичайно, переходять на мобільний інтернет, —  додають у Vodafone. 

Чи можна стабілізувати зв'язок під час відключень

У Vodafone кажуть, що вже працюють із цією задачею. Розширюють ємність мережі там, де це можливо, за допомогою додаткових спектрів та інших технічних рішень. Цього року оператор вже зробив розширення радіоспектру в трьох областях: Закарпатській, Чернівецькій та Полтавській, де трафік значно зріс у зв'язку з масовою міграцією населення через повномасштабну війну.  

Однак передбачити географію та час абсолютно всіх майбутніх піків трафіку наперед непросто. Також мобільні мережі мають свої обмеження, пов'язані з законами фізики, поясняюють у Vodafone. Наприклад, у великих містах іноді фізично неможливо додати ємності завдяки встановленню додаткових базових станцій через вплив інтерференції. 

Як допомогти операторам під час відключень

У Vodafone дали декілька рекомендацій, які допоможуть зменшити навантаження на мережу. Як кажуть у компанії, якщо всі виконають ці прості дії, операторам буде легше забезпечити надійний доступ до мобільного інтернету: 

У вівторок, 25 жовтня, у деяких мікрорайонах Вінниці та деяких населених пунктах Вінницької області зникло світло. Соціальними мережами почали навіть ширитися повідомлення про віялові відключення. Про це деяким користувачам мережі нібито повідомили на гарячій лінії «Цілодобової варти».

У «Цілодобовій варті» нашому журналісту підтвердили отримання ними інформації від диспетчера міських електричних мереж, однак самі відключення назвали аварійними, а не віяловими.

У «Вінницяобленерго» нам також повідомили, що вони в екстреному порядку розробляють на своєму сайті спеціальний розділ, що у ньому вінничани зможуть наперед дізнаватися про відключення. Розділ називається «Перелік аварійних відключень» (ТУТ). 

Глави Офісу президента Кирило Тимошенко, нагадаємо, заявив 18 жовтня, що українцям радять готуватися до відключень світла та води.

Також зазначимо, що у Вінницькій області триває режим тотальної економії електроенергії. Економія потрібна, щоб могли працювати лікарні та інші соціальні заклади.

До речі, вінничанам радять зробити запас питної та технічної води мінімум на три дні.

Впродовж кількох наступних днів, нагадаємо, Укренерго знадобиться додаткове обмеження електроспоживання. Це дасть можливість ремонтним бригадам відновити електромережі і якомога швидше забезпечити знову надійне енергопостачання.

 

Читайте також:

Чи будуть на Вінниччині вводитись віялові відключення світла?

Вінничан закликають зарядити телефони: що робити, якщо зникне сигнал мобільного оператора

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Next

    Оператори звязку в Україні, МАЮТЬ забезпечувати свох передавальні станції акумуляторами, але вони цього НЕ роблять, а оплату за звязок збільшують.

keyboard_arrow_up