—Причина проста, — каже жителька Могилівки Лідія Попова. — Багато жителів Могилівки і Демидівки хочуть, щоб старостою, як і раніше, був Юрій Мельник, а голова Гніванської ОТГ Володимир Кулешов — проти цього.
У двох селах зібрали 500 підписів під листом на підтримку Мельника. Ще 200 людей заявили про це в групі «Могилівка-онлайн».
Представники громади прийшли з підписами до голови ОТГ. Кулешов відверто сказав, що Мельник не буде старостою. Чому? Бо він не підтримав їхню команду, то як з ним можна далі працювати.
Люди зрозуміли, що старосту й голову ОТГ розвела політика. Крайньою залишилася громада.
Нагадаємо, Володимир Кулешов представляє «Українську стратегію Гройсмана», Юрій Мельник — «Батьківщину».
Що розповіли журналісту 20minut.ua Володимир Кулешов і Юрій Мельник?
Голова Гніванської ОТГ у розмові з журналістом підтвердив той факт, що кандидатуру Мельника не подаватиме на затвердження старостою. Каже, про це відверто повідомив людям.
—Якщо Мельник агітував за іншого кандидата на голову ОТГ, і робив це відкрито, як після цього можна з ним працювати? — говорить Володимир Кулешов. — Перед виборами у нас була з ним розмова такого плану: якщо йде з нами в одній команді і ми переможемо, тоді залишиться старостою Могилівки.
Юрій Володимирович зробив інший вибір. Це його право. Так само, як моє право вносити кандидатуру старости на затвердження депутатами. Таке право надано чинним законодавством.
Співрозмовник звернув увагу ще на одну деталь. За його словами, від Могилівки обрано четверо депутатів до ОТГ, ще одного — від Демидівки. Але вони не подали кандидатуру Мельника на старосту.
—Та й депутатом Мельника не обрали, — розповів Кулешов. — Люди не підтримали його кандидатуру. Тому у мене виникає питання: якщо ви зараз збираєте підписи, то чого ви не проголосували за нього бюлетенями на виборах?
Прошу голову ОТГ пояснити читачам, як саме визначатимуться з кандидатурою старости у Могилівку і Демидівку.
—У законі записано, що кандидатуру старости вносить голова ОТГ, каже Володимир Кулешов. — Вносить її на затвердження депутатами. Ті мають висловити своє ставлення шляхом відкритого голосування.
—Якщо депутати не підтримають запропоновану вами кандидатуру, що тоді? — запитую у Кулешова.
—Тоді вони вносять свою пропозицію і знову голосують, — говорить він. — Раптом станеться так, що і з другої спроби не вдасться визначитися з старостою, тоді голова ОТГ отримує право на повторне подання кандидатури, яку хоче бачити на посаді старости.
Юрій Мельник під час розмови зауважив, що не про нього має йти мова — виборче законодавство треба змінювати. Громада має самостійно обирати для себе старосту села.
—Посада старости має бути виборна, — говорить Мельник. — Так раніше воно й було, обирали прямим голосуванням. А потім внесли зміни.
Обраний людьми староста не залежав би від жодної з партій. Він мав би право порушувати перед головою ОТГ, чи депутатами, питання, які хвилюють громаду. Робив би це сміливо. За його спиною люди, які проголосували за нього. Коли старосту призначають, він залежний від того, хто його призначив. Зрозуміло, буде робити що скажуть. Так не має бути. Неправильно, коли доля керівника громади залежить не від людей, які там проживають, а від голови ОТГ.
На своїй сторінці у Фейсбуці Юрій Мельник подякував тим, хто добивається його підтримки. Виставив копії листа з підписами своїх земляків.
Розповів, що дійсно написав заяву з проханням призначити на посаду старости.
—Це не у моїх правилах просити щось для себе, — каже співрозмовник. — Люди наполягли. Сам би я цього не робив.
Зауважив, що за час роботи на посаді старости нічим не зганьбив себе перед громадою. Хіба що критикував голову ОТГ. Але ж так має бути, коли є за що. Згадав відомий вислів: все, що не робиться, то до кращого.
—Можливо, повернуся на попередню роботу, — говорить він. — Звичайно, хотілося б ще послужити громаді, але тепер це вже не від мене залежить. Де б не був, що б не робив, керуюся золотим правилом з Біблії: до людей ставлюся так, як би хотіли, щоб вони ставилися до мене.
Чому могилівчани не захотіли вимагати у депутатів Гніванської ОТГ, щоб дослухалися до їхньої думки?
—Все вже вирішено, для чого тоді товкти воду в ступі, — каже один з жителів села, просить не називати себе. — Знаємо думки деяких депутатів. З ними вже провели роботу. Вони проголосують за ту кандидатуру, яку скаже Кулешов. Нам уже відома людина, яка буде керувати селом після Мельника. Тай сам він махнув на все це рукою. Каже, повернеться на попередню роботу.
Ми зважили всі ці аргументи і вирішили, що не будемо марно час витрачати. Хоча в групі до останнього люди обговорюють це питання. Є такі, що наполягають на акції.
Як бачите, не все вирішує громада. Скільки б Гройсман не говорив, що під час децентралізації все в руках громади, а насправді не зовсім це так. Якщо громаді призначають, ви чуєте, призначають, старосту, то де ж тут люди вирішують?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
WELLESS УКРАЇНА
Oksana Zaritska reply WELLESS УКРАЇНА
Міша
Oksana Zaritska reply Міша
Oksana Zaritska
Oksana Zaritska