Викладачам-хабарникам має стати страшно

Викладачам-хабарникам має стати страшно
Юрій Хорт з активістами вінницького Майдану штурмував приміщення Торговельного інституту на вулиці Соборній. Основні вимоги - протягом доби звільнити ректора та замісника. Їх назвали хабарниками. Активісти також обіцяли завітати у інші вінницькі вузи.

Трьом працівникам Торговельного інституту на вдалося спинити 30 чоловіків у масках. Під їхні крики активісти зняли з петель одну частину вхідних дверей і увірвалися всередину. Зупинити атаку намагалася замісник ректора Ганна Блакита.

Збиралися революціонери на площі Театральній у вівторок, 25 лютого, о 12.00. Прийшло лише шестеро молодих людей, хоча в інтернеті терміново оголосили загальний збір. Потім підтягнувся ще й Юрій Хорт і з ним ще близько десятка активістів у масках.  Хорт вийшов на сцену і хвилин п'ять виголошував промову. Зокрема запропонував створити справжній революційних трибунал. А наприкінці закликав йти на серйозну розмову з ректором Торговельного інституту Валентином Сусіденком. 

- Шикуйтесь в колонку по двоє, - крикнув він.  

{photo_gallery id=3587|}  

Заходили до інституту близько 30 активістів у масках з чорного ходу, з боку кафе. Серед молодих революціонерів в акції також взяли участь кілька людей віком за 50. Троє працівників інституту відчайдушно намагались їх зупинити, але активісти, знявши з петель одну частину дверей, все ж таки зайшли всередину.

Марно зупиняла натовп і замісник ректора з наукової роботи Ганна Блакита. Активісти з криками: “Сусіденка геть!” шукали ректора. Ніхто не слухав, що Сусіденка в університеті немає. Для того, щоб їх в цьому переконати, замісник ректора навіть відкрила його кабінет. Всіх у середину не впустили, але кілька людей все ж обстежили приміщення і навіть прилеглий до нього туалет.

{photo_gallery id=3588|}

Далі активісти перейшли до однієї із аудиторій, в якій Юрій Хорт оголосив присутнім вимоги від імені революціонерів. Активісти вимагали відставки за хабарництво ректора. У ході активної дискусії на підвищених тонах замісник ректора Ганну Блакиту фактично вимусили зізнатися, що вона давала хабарі вищому керівництву. 

- А хто з вас не давав?! - у відчаї сказала Ганна Блакита. 

Активісти і її попросили написати заяву на звільнення. Потім усі перейшли в актовий зал. До зали також прийшло кілька міліціонерів, але вони в розмову не лізли. Закінчилось усе тим, що Хорт від імені Народної ради надав одну добу на звільнення ректора та замісника “за власним бажанням”. В іншому разі активісти пообіцяли вдатись до “найреволюційніших та найрадикальніших дій”.

{photo_gallery id=3589|}

За годину після штурму працівники майже всіх вінницьких вишів вже знали про події, які стались у їхніх колег. Одразу після штурму у Торговельному почалося засідання кафедри. Інші вінницькі вузи коментарі давали обережно.

У приймальні Аграрного університету зізналися, що знають плани активістів завітати і до них. 

- Особливих заходів безпеки ніхто не приймав, - сказали по телефону. 

Секретар ректора Медичного університету Наталія теж розповіла, що навчальний процес у них йде своїм шляхом. На дзвінок в Технічний університет відповіла помічник ректора Діана Мельник. Вона розповіла, що майданівських активістів вони не чекають.

- Наш  ректор хороша людина і нічого поганого ні студентам, ні активістам не зробив, - сказала вона.

Журналіст зателефонував також у Вінницький філіал університету Поплавського.  

- У нашому університеті порядок і хабарництва немає, - каже декан Галина Кравчук. – Якщо активісти захочуть прийти до нас, вважаю, що самі студенти їм розкажуть, що у нас все нормально.

- В інституті панує здорова атмосфера, - розповідає директор Вінницького інституту Університету "Україна" Ганна Давиденко. - З приводу хабарництва – всі знають, де мій кабінет і кожен може звернутись, якщо йому стануть відомі подібні факти

Отримати коментар у представників Педагогічного університету так і не вдалося. Телефон не відповідав.

Читайте також:

Активісти зірвали двері і штурмували Торговий інститут

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (40)
  • Anonymous
    Шановний молодий Діма Руцький! Вас визнано психічно неврівноваженим провокатором сбу. Фото з вашої сторінки в соц. мережі "Вконтакте" є доказом вашої психічно неврівноваженої поведінки провокатора. Ви ідентифікований, як черговий троль Юрія Хорта з нахилом проявів фетишизму вашої особистості до Юрія Хорта.
  • Anonymous
    Он не молодец, а полный п
  • Anonymous
    Діма Руцький, це ти агент "Скромний" чи твій друг Юра Хорт?
  • Anonymous
    А що він такого пише? Якщо маєте заперечні аргументи? То наводьте докази!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:07 Дітям полеглих Героїв Якушинецької громади вручили пам’ятні кулони «Батьківське серце» photo_camera 19:09 До +15° на Вінниччині, сонячно та тепло: прогноз погоди на вихідні play_circle_filled 18:31 Фірма на 7 мільйонів та дохід від Porsche: як депутат із Калинівки поясює неточності в декларації 17:42 У Козятині 31-річний чоловік поцупив Audi і продав її за 12 тисяч Від читача 19:25 Втрачено карту водія 16:27 Після атаки на ГЕС вода в Дністрі може бути небезпечною — що показали останні дослідження 16:10 Шукаєте плитку та сантехніку, але не знаєте де дивитися? Почніть з цих салонів у Вінниці (партнерський проєкт) 15:08 Під час хвилини мовчання на Театральній не дали маршрутці проїхати перехрестя та ледь не побили водія. ОНОВЛЕНО play_circle_filled 14:12 Тікали до Молдови через Дністер. Як ухилянтів ловили вночі на надувних матрацах play_circle_filled 13:55 Куди вступити після 9 класу: огляд навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:30 Це ж було вже! Усе, що відомо про мобільні групи для вручення повісток 13:06 Кров у річці на Привокзальній: муніципали виписали штраф за забруднення 12:50 Медичний центр доктора Коваленка у Вінниці: коли спина болить, але терпіти вже несила (Новини компаній) 12:02 ТЦК не матимуть права силою забирати людей — у Раді зареєстрували законопроєкт 11:24 На Вінниччині готуються до масштабної весняної лісокультурної кампанії: висадять п'ять мільйонів сіянців 11:12 Депутат Могилів-Подільської райради «загубив» мільйон у декларації. За це отримав штраф 10:17 Вирубили дерева у «Кармелюковому Поділлі». На лаву підсудних підуть дев’ятеро, серед них — працівники лісництва 10:05 Через пошкодження контактної мережі біля «Урожаю» зупинились тролейбуси та трамваї play_circle_filled 10:00 Де замовити весняне прибирання у Вінниці: клінінг-компанії та хімчистки (партнерський проєкт) 09:36 Ремонтні роботи 13 березня: адреси без води та світла у Вінниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up