Відновлюють реконструкцію Батозької: коли дозволять рух громадського та приватного транспорту?
- Після майже річної паузи, на Батозьку повертаються працівники та будівельна техніка. Завершити усі роботи мають до кінця наступного року, а ось рух трамваїв можуть відновити вже восени цього. Що ще відомо про оновлений проєкт, та наскільки зросла його вартість?
Минуло вже півтора року відтоді, як Батозьку закрили на реконструкцію. Відтак 1 листопада 2021 року на ній обмежили рух громадського та приватного транспорту. Почався демонтаж трамвайних колій, дорожнього покриття, інженерних комунікацій тощо. На реконструкцію планували витратити 178,9 мільйона гривень. А оновлену вулицю вінничани мали побачити вже влітку 2022-го.
Через початок повномасштабного вторгнення проведення усіх робіт на Батозькій призупинили, однак вже в березні реконструкцію відновили. У Вінницькій міській раді заявляли про плани закінчити роботи з перекладання інженерних мереж у найкоротші терміни.
Одразу по закінченню цього обіцяли перейти до робіт з облаштування проїжджої частини та відновлення руху через вулицю. Натомість вийшло, що чи не з кожним тижнем обсяги робіт скорочувалися, поки на початку літа 2022 року їх остаточно не поставили на паузу. Причина — обмеження, пов'язані з фінансуванням бюджетними коштами подібних проєктів на час дії воєнного стану.
До публічного обговорення реконструкції Батозької міська влада повернулася на початку квітня цього року. Підставою цьому стало пом’якшення обмежень на витрати з місцевих бюджетів. При цьому, вартість проєкту суттєво змінилася, про що буде далі.
У департаменті комунального господарства та благоустрою ВМР нам тоді розповіли, що ними вже замовлене коригування проектно-кошторисної документації.
«Постала потреба у виконанні більшого обсягу робіт та, серед іншого, з 2021 року зросли ціни на будівельні матеріали та й сама вартість роботи будівельників», — говорив нам директор згаданого департаменту Юрій Семенюк.
Приблизно тоді ж оголосили нову закупівлю в ProZorro на продовження реконструкції вулиці Батозької. Якщо порівнювати з попереднім кошторисом, то проєкт здорожчав у півтора раза. У 2021 році роботи й матеріали коштували менш як 180 мільйонів гривень, однак у квітні кошторисна вартість реконструкції зросла до 291 мільйона.
Пізніше на відновлення реконструкції Батозької знайшли підрядника — приватне підприємство «Б.В.В.-БУД» (про компанію та кримінальні справи, пов'язані з нею, читайте ТУТ). Вони запропонували виконати роботу за 261 мільйон 780 тисяч, що на 29 мільйонів дешевше.
Вже 12 травня департамент комунального господарства та благоустрою підписав договір з цією фірмою. Цього року компанія має отримати 106,2 мільйона гривень, та 155,5 мільйона в наступному.
У договорі ми також знайшли календарний план виконання робіт на Ботозькій. Згідно з договором впродовж травня на вулиці вестимуть підготовчі роботи та демонтаж деяких інженерних об'єктів. Всередині літа працюватимуть над облаштуванням тротуарів та велодоріжок. З травня й до листопада має тривати реконструкція трамвайних колій. А з червня до жовтня — робитимуть проїжджу частину.
Наступного, 2024 року, продовжать роботу з облаштування тротуарів та велодоріжок. Тоді ж мають остаточно завершити роботи, пов'язані з рухом трамваїв. Наразі невідомо, коли саме на Батозькій мають відновити рух цього виду транспорту. Однак днями вінницький міський голова Сергій Моргунов повідомив: «Плануємо якнайшвидше облаштувати дорогу, щоб відновити рух автомобілів та громадського транспорту на цій ділянці».
Завершити усі роботи мають до 30 жовтня 2024 року.
Читайте також:
Демонтували чи вкрали? Про сходи, яких більше немає перед колишнім кінозалом «росія»
На дороги в приватному секторі готові виділити 5,8 мільйона гривень. Адреси вулиць у Вінниці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Олег Каськов
Читач34 reply Олег Каськов
Новини Вінниці на 20хвилин
Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6
Читач34
Авторе! Кома в такому реченні не ставиться. Кома після обставини часу ставиться лише в англійській. Сподіваюсь, стаття не написана через перекладач Гугл.