Понеділок, 2 березня
Минулої неділі, 1 березня, журі визначило переможницю конкурсу краси «Міс Вінниця-2020». Корону отримала Оксана Коломієць, що виступала під №10.
Традиційно, конкурс проходив у театрі ім. Садовського першої неділі березня. У фіналі між собою змагались 16 дівчат. Протягом останнього місяця усі учасниці наполегливо працювали — над своїми образами, виходами та займались у тренажерній залі. Переможниця Оксана Коломієць зізнається, що для неї найважче було схуднути на 6 кілограмів з моменту кастингу. Оксана є студенткою четвертого курсу, спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Вінницького торговельно-економічного інституту.
— Звісно хотілось перемогти, коли йшла на кастинг, — розповідає Оксана. — Але тут так багато гарних дівчат… Я дуже рада. Всі старання були недаремні. Читати далі...
Вівторок, 3 березня
Чи це не бізнес? Таким питання задалися розслідувачі з liga.net і стали частиною багатотисячної мережі вкладників. Вони спершу з’ясували, що B2B Jewelry привертає гроші під 400% і безплатно «продає» коштовні прикраси. А потім спробували знайти засновника піраміди — Миколу Гонту з Ладижинського заводу ювелірних виробів «Шарм». Це той самий чоловік, який в 2013-у році фігурував у кримінальній справі разом з колишнім податковим начальником. Тепер він продає сертифікати на коштовності, походження яких було колись сумнівним для СБУ.
Більше п’яти десятків магазинів по країні й за кордоном. І на сотні мільйонів інвестицій, отриманих від 400 тисяч вкладників. Це, якщо вірити даним самої B2B Jewelry, чию сторінку бачимо у Фейсбуці. Про що мова? Про стартап, який стрімко розвивається, чи про фінансова піраміду на кшталт Кінгз Кепітал? Таким питанням задалися журналісти finance.liga.net. Тим більше, що за даними Генпрокуратури і податкової, співвласники B2B Jewelry підозрюються в ухиленні від податків в особливо великому розмірі та у використанні схеми виводу готівки через фіктивний благодійний фонд.
Ось які факти знайшли розслідувачі liga.net. Далі будемо цитувати фрагменти їхньої статті в перекладі на українську. Та згадувати раніше здобуту 20minut.ua інформацію про справу кількарічної давнини, де фігурували ті ж самі люди, що тепер в компанії B2B Jewelry. Читати далі…
Середа, 4 березня
У редакцію 20minut.ua завітав вінничанин, із заявою, що має винахід для профілактики коронавірусу. Як виявилося, це місцевий інноватор і природозахисник Валерій Кульматицький, його прилад — звичайна кавоварка з сіллю, або «побутовий соляний інгалятор», на який має патент.
Інженер за фахом, Валерій Кульматицький показує власний винахід: кавоварка, в ній мелена сіль, а в кришці вставлена трубка. Каже, якщо регулярно дихати через такий пристрій — коронавірус омине. Винахідник запатентував цей прилад для лікування грипу та інших легеневих хвороб ще 15 років тому. На документі дійсно вказано «Патент на побутовий соляний інгалятор», видано Українською академією інноваційних технологій. Читати далі…
Четвер, 5 березня
Цього року вінницькі транспортники збираються придбати десять турецьких автобусів Otokar Kent CNG. Для цього міськрада дає 10 мільйонів гривень. Розказуємо, які характеристики автобусів, на яких умовах їх купують та чому саме турецькі машини, а не вітчизняні.
На минулій сесії міськради, 28 лютого, депутати вирішили виділити 10 мільйонів гривень «Вінницькій транспортній компанії». Найбільший перевізник у місті за ці гроші купить десять великогабаритних автобусів, які працюватимуть на стислому газі. Днями, це рішення опублікували на сайті вінницької міськради. З нього дізналися, що міська влада купуватиме турецькі автобуси Otokar Kent CNG в лізинг у «ПриватБанку» на таких умовах: загальна сума не перевищує 72 мільйони гривень; авансовий платіж — не менше 50%; відсоткова ставка — не більше 12,5% річних у гривні; строк лізингу — до 2 років. Але ці умови ще не остаточні. Читати далі…
П’ятниця, 6 березня
У клітці Апеляційного суду Вінниці четверо — серед них три депутати. З нацдружинників на засіданні ніхто не з'явився. Трьох з чотирьох обвинувачених відпустили під домашній арешт, представника Нацдружини залишили під вартою.
Безліч працівників поліції зі щитами та собаками — очевидно, очікують на Нацдружину, але їх немає. Суд проходить у напівпорожній залі. На засіданя затриманих доставив конвой. Засідання розглядається колегіально — у складі трьох суддів.
В ізоляторі четверо, серед них двоє депутатів жмеринської міської ради. Один з них — Юрій Сокуренко. Депутат підозрюється у нанесенні тілесних ушкоджень ніжкою від стільця одному із Національної дружини. Сам Сокуренко є держслужбовцем п'ятого рангу, має вищу юридичну освіту і очолює райвідділ у виконавчій службі. Його адвокати просять зменшити покарання до обмеження пересування депутата у нічний час — з 22.00. Читати далі…
Субота, 7 березня
Щодня у соціальних мережах з'являються нові фотографії, що відображають міські ритми, мальовничі пейзажі, незвичайні споруди або пам'ятники, а також яскраві події з життя Вінниці. Дивіться нашу добірку кращих фото з Instagram тижня, що минає. Читати далі…
Неділя, 8 березня
Кілька тисяч вірян крокували Соборною, аби «захистити свої святині». Люди на чолі зі священниками Української православної церкви пройшли від Воскресенського храму до Спасо-Преображенського собору, де довгий час співали молебень. Тим часом, за закритими дверима собору молилися під проводом митрополита Симеона, який рік тому перейшов з громадою собору до Помісної церкви України.
Цього дня, 8 березня, віряни й священнослужителі УПЦ МП провели хресну ходу на честь Торжества Православ’я — свята, яке було встановлено у 9 столітті в пам’ять про перемогу над єрессю іконоборства, суттю якої було заперечення вшанування ікон. Але у Вінниці в зміст цього свята заклали ще й боротьбу проти «церковних рейдерів», «розкольників ПЦУ», які незабаром активізуються з новою силою, про що зазначили у зверненні митрополита Вінницького й Барського УПЦ Варсонофія.
Тож декілька тисяч вірян зібралися біля Воскресенського храму. «Середній вік» парафіян складно було встановити, бо серед юрби були й молодь, і люди поважного віку. Помітно було, що приходили цілими сім’ями та тримали при собі ікони. А людей було настільки багато, що їх не вміщувало доволі просторе подвір’я храму на Хмельницькому шосе. Читати далі…
Читайте також:
Важливе за тиждень. Новини від 24 лютого до 2 березня, які ви могли пропустити
Важливе за тиждень. Найцікавіші новини від 17 до 24 лютого, які ви могли пропустити
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер