Хресна хода з кількома тисячами вірян пройшла центром Вінниці

Хресна хода з кількома тисячами вірян пройшла центром Вінниці
  • Кілька тисяч вірян крокували Соборною, аби «захистити свої святині».
  • Люди на чолі зі священниками Української православної церкви пройшли від Воскресенського храму до Спасо-Преображенського собору, де довгий час співали молебень.
  • Тим часом, за закритими дверима собору молилися під проводом митрополита Симеона, який рік тому перейшов з громадою собору до Помісної церкви України.

Цього дня, 8 березня, віряни й священнослужителі УПЦ МП провели хресну ходу на честь Торжества Православ’я — свята, яке було встановлено у 9 столітті в пам’ять про перемогу над єрессю іконоборства, суттю якої було заперечення вшанування ікон.

Але у Вінниці в зміст цього свята заклали ще й боротьбу проти «церковних рейдерів», «розкольників ПЦУ», які незабаром активізуються з новою силою, про що зазначили у зверненні митрополита Вінницького й Барського УПЦ Варсонофія.

Відео дня

Тож декілька тисяч вірян зібралися біля Воскресенського храму. «Середній вік» парафіян складно було встановити, бо серед юрби були й молодь, і люди поважного віку. Помітно було, що приходили цілими сім’ями та тримали при собі ікони. А людей було настільки багато, що їх не вміщувало доволі просторе подвір’я храму на Хмельницькому шосе.

З динаміків, які змонтовані на стінах церкви, пролунало, що зараз будуть шикуватися в колони та прохання пропустити вперед священників. Колонну очолили священнослужителі та чорниці, віряни йшли по заду. Люди виспівували молитви церковнослов’янською, просили помилування в Господа і хвалили Пресвяту Богородицю.

Колонна була настільки довгою, що коли перші люди в цій ході вийшли на Соборну, то останні все ще були біля Воскресенського храму. А поліцейських, здалося, було стільки ж, скільки їх є зазвичай на День міста чи під час відкриття сезону фонтану «Рошен».

Перехожих дивувала ця процесія, і подекуди можна було почути питання «А кого це хоронять?», «Це йдуть захоплювати храм?», «Це ті люди, що воду в Крим хочуть дати?».

Однак хресна хода прямувала далі та дійшла до Спасо-Преображенського собору. У руках декількох вірян були плакати, що «Наша церква УПЦ», «Вінниччина за блаженнішого Онуфрія».

Вочевидь, щоб не було конфлікту між парафіянами різних церков, вхід до собору був закритий. Та ще декілька десятків прихильників ПЦУ стояли на варті храму.

Але конфлікту не сталося, бо хресна хода облаштувалася на площі Шевченка. Люди заполонили увесь простір, а тим, кому не вистачило місця, пропонували перейти дорогу і слухати те, що кажуть священники, «підсилені» динаміками.

У центрі стояв владика Варсонофій, який разом з вірянами возвеличував Господа, Торжество Православ’я, молився за здоров’я та віру, просив, щоб людей почув Бог і помилував. Під час молебна згадували Онуфрія та Варсонофія.

Тим часом, за закритими дверима Спасо-Преображенського собору також лунав молебень, який «виводили» на вулицю декількома динаміками. Але їхньої потужності не вистачало, щоб віряни УПЦ звернули хоч якусь на це увагу.

Така «спільна» молитва УПЦ і ПЦУ тривала декілька годин, й поступово віряни стали розходитися з площі. Але молебень на площі перед Краєзнавчим музеєм, станом на 17-ту годину, й не думали припиняти.

Наприкінці лютого, нагадаємо, греко-католики влаштували чернечу ходу.

 

 

Читайте також:

Меморіальну дошку з іменами загиблих вінничан встановили біля Собору

Екскурсія собором. Що всередині головного православного храму Вінниці

Фоторепортаж з комуналки. Як на Соборній живуть без туалетів, ванних кімнат та надій

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (291)
  • Анатолій Пілат

    все клас так маэ бути
  • Олександр Гаврилюк

    Колона клоунів. Ходячий  цирк

    Николай Мельник reply Олександр Гаврилюк

    Шкода що тебе там не було, можна було б "фото з мавпочкою" організувати
  • AK

    Walking Dead + ПГМ важкої стадії
  • Николай Мельник

    Молодці!

    ОБА НА reply Николай Мельник

    Молодці, що підвладні Москві, чи що пройшлися містом?

    Михаил Козак reply ОБА НА

    Причём здесь Москва??? Вот к чему Вы написали о Москве? Вы можете дать точное пояснение?

    ОБА НА reply Михаил Козак

    Михаил Козак reply ОБА НА

    Так, Вы мне прислали информацию о том, что УПЦ входит в Русскую православную церковь, потому что по истории, если Вы читали, то украинцы белорусы и русские, это один народ. А  у меня к Вам был вопрос, причём здесь Москва, к тому что мы подвластны ей? Да, Москва столица России, а раньше она была столицей Руси, поэтому и получается что патриархат московский. Всё просто. Но что значит подвластны Москве, мы что зависим от неё как-то? Нет, абсолютно никак. УПЦ не зависит от, как Вы пишите, Москвы, а в частности в вопросах внутри УПЦ, сами всё разрешают, да, когда есть что-то важное, собираются епископы всей Русской Церкви, это и так понятно, здесь объяснять нечего.

    Николай Мельник reply ОБА НА

    Молодці, що від Бога не відступають.

    ОБА НА reply Николай Мельник

    Так ми ж Україна. Москва відібрала КРИМ. Знищила Донбас. І церква МП підтримує таку поведінку російського керівництва. Це від БОГА. А російські солдати(башкири, кадировці) з танку прямою наводкою по церкві стріляли щоб хрест збити. МОЛОДЦІ. Ми теж від БОГА не відступаємо. І робимо все, як Бог нам підказує в душі. Спаси ВАС БОЖЕ.

    Николай Мельник reply ОБА НА

    Ви впевнені, що Вам саме Бог в душі підказує виганяти людей з храмів, кажучи, що це Московскі сепаратисти і т.д.? Не всі з них і в Києві були, не кажучи вже про Москву. Ви краще поступаєте ніж  ті солдати, які з танку по будівлі стріляють? За свої вчинки відповімо сповна, і солдати, і Ви, і я, можете не сумніватись. Спаси вас Боже.

    ОБА НА reply Николай Мельник

    51%  і ніяких розборок, як в Луці.

    Николай Мельник reply ОБА НА

    В аду розкажете, скільки там процентів було.
    Хочете свою церкву, незалежну ні від кого (в тому числі і незалежну від Бога) - стройте і моліться, хто мішає?

    ОБА НА reply Николай Мельник

    Злий ви якийсь. Негарно це. Не по українському.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт) 12:45 За вбивство продавця трактора хмільничанин сидітиме 15 років 12:21 «Коли в темну пору йшли по траві, іскри сипалися з-під ніг». Спогади про аварію в Чорнобилі photo_camera 12:00 Адреси, де у Вінниці 26 квітня тимчасово не буде світла чи води 12:00 Як знайти роботу в Польщі: поради для українців (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up