В травні вінничани спостерігали зорепад під назвою «Акваріди». Декілька унікальних космічних явищ, які вражають, можна було побачити влітку. Але якщо ви пропустили, то сьогодні, 21 жовтня 2016 року, вночі очікується не менш захоплююче дійство – зорепад під назвою «Оріоніди».
Родоначальницею Оріонід вважається періодична комета Галлея, яка вважається найвідомішою кометою в Сонячній системі. Вона рухається по еліптичній орбіті навколо Сонця, повертаючись до Землі кожні 76 років. Останній раз комета пролетіла повз Землю ще в 1986 році.
Її уламки щорічно падають на земну поверхню два рази рік, коли Земля перетинає орбіту комети. При цих зустрічах спостерігаються два метеорних потоки: навесні - Травневі Акваріди, а восени - Оріоніди з максимальним числом метеорів 21-22 жовтня.
Спостерігати Оріоніди восени можна в період з 2 жовтня по 7 листопада з півночі до світанку, за умови ясної погоди, краще за містом, далеко від міських вогнів. Тоді можна помітити найбільш слабкі метеори.
Пік активності зорепаду припадає на ніч 21-22 жовтня 2016 року. Тож маєте можливість побачити «падаючі зірки».
Професійний фотограф Томас О'Брайан скомпілював покадрові зйомки метеорних потоків, що проходили протягом останніх семи років в один відеоролик:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер