У Вінниці роблять будинки-«конструктори», які можна звести за 72 години

У Вінниці роблять будинки-«конструктори», які можна звести за 72 години
  • Дерев’яний будинок, який можна звести без спецтехніки та бригади будівельників, розробив вінничанин Анатолій Скорбач. 
  • Каже, що такі об’єкти зводили за три дні: на стіни витрачали до чотирьох годин, ще за дві — для облаштування каркаса покрівлі.
  • У чому особливість технології? Які властивості мають готові будинки? Та скільки вони коштують?

Вінничанин Анатолій Скорбач керує фабрикою з виробництва «будинокомплектів» — з брусів виточують деталі, які потім люди самостійно викладають у повноцінні будинки! А що цікаво, його споруди мають круглу форму.

— Починали з квадратних деревʼяних будинків. Далі були сферичні. Але на їхнє будівництво та облаштування інтерʼєру потрібно багато часу та грошей, — згадує Анатолій. — А замовнику важко оплачувати, тому в нас була думка, як швидко виготовити, затратити якомога менше часу, електроенергії, ресурсів. Дійшли до такої конструкції, де бруси з сосни чи смереки скріпляються між собою, утворюючи коло.

Для будівництва треба киянка

Стіни такого одноповерхового будинку, каже Скорбач, можна зібрати за чотири години. Ще за дві встановлюють каркас покрівлі.

Відео дня

— У готові пази між двома деталями забиваємо киянкою брусок-«метелик», який треба змазати силіконом. Розірвати таку конструкцію нереально, — говорить автор технології. — Так поступово, пазл за пазлом, складаємо стіни. Попередньо, за проєктом, у деталях вже прорізані отвори під вікна, двері, комунікації. Тому після складання конструкції ставимо склопакети, усі комунікації й клієнт отримує готовий будинок.

На вибір пропонують кілька моделей будинку: площею 31 квадратний метр, 42 м2, 56 м2 та найбільший 82 м2.

— Ця площа подвоюється, якщо робимо двоповерховий будинок. А, взагалі, максимум, що ми робили — це два поверхи, плюс антресоль над дахом, — розказує Анатолій Скорбач.

Призначення цих домів не тільки житлове: з них роблять також бані та дачі. 

— Уже зробили два таких будинки-конструктори. Плюс маємо ще кілька замовлень, тому роботи вистачає, — каже чоловік.

— А скільки коштує найменший будинок? — запитав журналіст.

— Якщо ми кажемо про 31 квадратний метр, то вартість складатиме біля 600 тисяч гривень або 15 тисяч доларів, — відповів Анатолій Скорбач. — У порівнянні з будинком із газоблока це, напевно, дорожче. Але не забувайте, що крім матеріала для «традиційного» будинку треба ще тинькувати стіни, клеїти шпалери та багато іншої роботи. Тому кінцева вартість буде більшою, ніж у нас.

Дерев’яний будинок не горить?

Далі розпитали Анатолія про функціональні якості їх будинків-конструкторів.

— Будинок дерев’яний, а дерево добре горить. Як у вас з пожежною безпекою?

— Горить все, навіть цегляні будинки, адже у них всередині багато займистих матеріалів. Ми обробляємо наш будинок ззовні сертифікованою фарбою, що містить три компоненти: УФО-, вогне- та біозахист. І за німецькими стандартами (фарба німецька - авт.) вважається незаймистою. Вона є безплівковою, тому просочується всередину деревини та захищає він горіння, — відповів Скорбач.

— А камін можна буде поставити у такому будинку?

— Звісно. Будь-яке опалення — тепла підлога, газовий, електричний котел та навіть буржуйка. Але потрібно дотримуватися умов пожежної безпеки, зокрема, камін ставити за метр від стіни, — відповів Анатолій.

— Як щодо теплоізоляції та шумоізоляції?

— Теплоізоляція за рахунок товщини та щільності деревини. Смерека м'якша, сосна трохи твердіша. І чим більша товщина стіни, тим теплоізоляційні характеристики будинку кращі. З шумоізоляцією теж все чудово, — відповів автор технології будівництва.

— Дерево ж вбирає вологу. Чи впливає це на вікна та двері?

— У межах норми. Оскільки в нас суха деревина, яку ми просушуємо кілька років, і вона оброблена спецрозчинами, то вплив вологи є мінімальним. Для людського ока він не помітний та на роботу вікон, дверей не впливатиме, — розказав чоловік.

— І ще про фундамент. Чи є якісь особливості щодо будівництва фундаменту під такий «лего-дім»?

— Встановлювати такий будинок можна навіть на дорожній бордюр. З нього викладають коло, яке всередині заливають пінобетоном, — каже Анатолій Скорбач. — Будинок, незалежно від розміру, дерев'яний, легкий. А дорожній бордюр витримує, якщо на нього наїде навіть вантажівка, він не просідає. Там в десять разів більше навантаження ніж від нашого будинку.

Для круглого дому не треба круглі меблі

Крім того, вінничанин продемонстрував приклад планування круглого будинку. Звісно, що круглі меблі для нього виготовляти не треба — підійдуть стандартні, прямокутні шафи та столи. 

Ще чоловік розповів, що для підлоги використовують власну, патентовану технологію натяжного паркету, завдяки чому вона не скрипить.

— Цей дім у нас виставковий і вже стоїть тут п’ять років. Він є трикімнатним — на другому поверсі дві дитячих кімнати, на першому є спальня для дорослих. Та ще спільний простір — студія, яка об’єднує вітальню та студію, — розповів чоловік.

Туалет та душова в тісному приміщенні. Але як сказав Анатолій Скорбач, кімнату під санвузол можна збільшити.

— У цьому домі немає опалення, ми його утеплювали тільки стружкою. Провели сюди водогін. Якоїсь зими було 12 градусів морозу кілька днів, і вода у трубах не замерзла! Усе завдяки тому, що дім стоїть на заниженому фундаменті та отримує тепло від землі, — сказав Анатолій.

Наостанок чоловік розказав, що їх мета робити по одному будинку на день.

— Ми хочемо давати людям якісне житло за помірною ціною, яке вони зможуть самостійно зібрати. І за потреби — розібрати та переїхати на іншу земельну ділянку. Бо ця конструкція дозволяє так робити, — сказав Анатолій Скорбач.

Хто ще пропонує подібні будинки?

Зв’язатись з Анатолієм Скорбачем можна через facebook-сторінку або instagram-сторінку «SAP круглі дерев’яні будинки». А хто ще робить подібні будівлі?

Круглі дерев’яні нам не вдалося знайти, але на модульні будинки є чимало пропозицій на майданчику OLX. Ціни різноманітні:

Від 375 доларів за квадратний метр. Ціна залежить від кількості модулів та обраної моделі. Виробник модульних каркасних будинків знаходиться в Івано-Франківській області. Оголошення.

Від 521 долара за квадрат. Така ціна модульного каркасного будинку «А-фрейма» (він за формою нагадує літеру А - авт.). Компанія зі Львова надасть повний перелік робіт — від проєктування до монтажу самого будинку. Оголошення.

Від 309 доларів за квадратний метр. Авторка оголошення пише, що будують каркасні модульні будинки за фінськими технологіями. Роблять як сезонні будинки, так і для проживання протягом всього року. Оголошення.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали історію вінничанина, який хоче зробити ресторан у міських катакомбах.

 

Читайте також:

На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи — подробиці

Де вінничанам отримати безповоротну фінансову допомогу: п'ять грантів на бізнес

У Вінниці хочуть запустити нову програму компенсацій для бізнесу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Читач09

    Яка ціна під ключ
  • Читач08

    Яка ціна під ключ
  • Рита Нагорная

    Але не дай Бог як у Херсоні, то при перші повені він попливе перший...
  • Новини Вінниці на 20хвилин

    Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6

keyboard_arrow_up