На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи. Що про це відомо?

- Чотири компанії хочуть взяти участь в розбудові індустріального парку «ВінІндастрі».
- На ділянці, площею 13 гектарів, планують побудувати виробничі потужності, де робитимуть будівельні матеріали, пристрої для фарбування, надміцні мішки та альтернативні види палива.
- Скільки створять робочих місць? Що відомо про ці компанії? Які вигоди отримують громада та інвестори від індустріальних парків?
У Вінниці завершили пошук інвесторів, які побудують свої промислові об’єкти на території індустріального парку «ВінІндастрі». Про це на своїй facebook-сторінці повідомив заступник міського голови Андрій Очеретний.
«Днями відбулося підписання Меморандуму про порозуміння між Вінницькою міською радою та компанією «БаДМ», яка є провідним продавцем на фармацевтичному ринку України», — написав він.
Скільки у нас промислових парків
Індустріальний парк є територією, яка виділена у місті для промислового розвитку. Вінницькі індустріальні парки зосереджені на околиці міста, в кінці Немирівського шосе. Це Вінницький індустріальний парк, Вінницький кластер холодильного машинобудування (UBC GROUP) та Вінтер спорт (HEAD GROUP). А наприкінці минулого року міська рада створила ще один — «ВінІндастрі», теж на Немирівському шосе, з площею 13,086 гектарів.
Тут, за рішенням депутатів, можуть бути такі підприємства:
- офіси керуючої компанії, учасників та інших суб’єктів індустріального парку, фінансові установи, об’єкти маркетингу та реклами;
- заклади дошкільної освіти, заклади загальної середньої освіти, заклади вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти;
- наукові парки, акселератори, лабораторії з розвитку інноваційних технологій;
- багатоцільові зали для проведення наукових конференцій та інших заходів;
- пожежні частини;
- озеленені території, як один з напрямків Зеленого курсу Вінниці;
- виробничі, складські будівлі та споруди, об’єкти логістичної інфраструктури; інженерні будівлі та споруди;
- об’єкти поводження з відходами (крім захоронення відходів);
- інші об’єкти, не заборонені законодавством.
Очікуваний розмір інвестицій — від 1 до 5 мільйонів доларів на один гектар землі. За прогнозами міської ради, в цьому індустріальному парку вдасться створити 800 робочих місць. Будівництво та запуск в експлуатацію нових заводів очікується в термін до 2028 року.
Які вигоди отримують інвестори та місто
Учасники індустріального парку отримують низку преференцій.
Зокрема, звільнення від пайової участі, пільги на імпорт з країн-членів Світової організації торгівлі, звільнення від мита (в залежності від типу обладнання і майна), пільги на земельний податок, мінімальна орендна ставка тощо.
Для чого місту потрібні індустріальні парки, пояснював міський голова Сергій Моргунов:
«2018 рік — в індустріальному парку «Вінницький кластер холодильного машинобудування» запрацювало нове підприємство «Грін Кул», а це нові робочі місця (наразі тут працює близько 650 людей), а також надходження до бюджету.
2021 рік — група компаній HEAD почала будувати свій завод у межах парку «Вінтер Спорт» (інвестор планує створити 1200 нових робочих місць).
2022 рік — компанія «ЮПаркс» взяла в управління Вінницький індустріальний парк з метою створення унікального агрофудтехкластеру (передбачено створити близько 2000 нових робочих місць)», — писав мер на своїй facebook-сторінці.
Хто подав заявку на членство у «ВінІндастрі»
Як повідомляли на початку матеріалу, четвертий промисловий парк заповнений на 100%. Тут планують побудувати свої виробничі потужності чотири компанії. Хто вони та що про них відомо?
FIREWOOD. Компанія, зареєстрована у Вінниці. Її керівником Олексій Формагей. Ця фірма займається виробництвом промислового обладнання для сушіння, накопичення і транспортування сировини, такої як стружка, тирса, технологічна щепа, обапол, обзол, включаючи також перероблення паливних дров.
Також підприємство виробляє пакувальні матеріали для продукції різного роду — серед них «біг-беги» — величезні мішки, які витримують чимале навантаження та використовуються в сільгоспі.
В індустріальному парку FIREWOOD планують налаштувати виробництво «біг-бегів» (перший етап, який планують ввести в експлуатацію у 2023 році), а також виробництво ліній обладнання для виготовлення альтернативних видів палива (2 етап, який введуть в експлуатацію у 2024 році).
На новостворені виробничі потужності планують найняти до 200 людей. У Вінниці в компанії вже є два цехи, на яких працюють 50 людей.
«СмартЛайн». Компанія, зареєстрована у Вінниці. Керівником є Олександр Бебех. Фірма спеціалізується на виробництві обладнання для порошкового фарбування металовиробів: автоматичні лінії порошкового фарбування, автоматизовані камери з пістолетами-напилювачами, лінії попередньої підготовки, конвеєрні системи, печі полімеризації, гальванічне обладнання тощо.
На території «ВінІндастрі» це підприємство хоче побудувати виробничо-складські приміщення з адмінбудівлями. Загальна площа — до п’яти тисяч квадратних метрів. Кількість робочих місць, які будуть тут створені, близько 120.
«Візарді». І ця компанія також має вінницьку прописку. Створена в лютому 2023 року. Її очолює Вячеслав Ковальчук.
Компанія спеціалізується на металообробці в галузі будівництва і сільського господарства. На території промислового парку хоче побудувати завод, де вироблятимуть будівельні металоконструкції, оздоблювальні конструкції в новобудовах, корпусні щитові та електрощитові тощо.
Загалом компанією «Візарді» буде створено близько 120 нових робочих місць.
«БаДМ». Остання компанія, яка долучилася до індустріального парку «ВінІндастрі».
І на відміну від попередніх учасників, ця фірма не є вінницькою — зареєстрована у 2002 році, в місті Дніпро. Керівником є Дмитро Бабенко. Має вид діяльності — гуртова торгівля фармацевтичними препаратами.
На території промислового парку товариство хоче збудувати торгово-офісний складський комплекс. Загальна площа сягатиме 12 тисяч квадратних метрів. На базі нового приміщення будуть працевлаштовані 250 людей.
Раніше, нагадаємо, ми розповіли історію підприємця, який хоче зробити ресторан у 100-річних вінницьких підземеллях.
Читайте також:
Де вінничанам отримати безповоротну фінансову допомогу: п'ять грантів на бізнес
Вінницькі науковці створили цукрову кукурудзу зі смаком яблука та кавуна
«Заплатили у три рази дорожче». Уже продали вісім спиртзаводів, скільки ще залишилося?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Читач68це не заводи а сборочни цеха.завод це де вчать и з нуля збирають детали.и зарплата буде та же 10000 и вимог до тебе як до модели журнала vogue так що якби не прикривали олигархи свои зворовани десятилиттями доходи в ввиди побудови цього непотриба никого ви цим не облапошите кроме визжащих патриотив .ця краина приречена.тут проблема в народови.вин ничого не вимагае их все влаштовуе. амбиций ноль.тильки скрита злоба на себе на владу.на польшу що там краще.и так безкинечно.а потом бац сорок куча болячок ликування ноль и все по електроннім рецептам.и все по кругу
-
Robert MicadaroЯкі будуть зарплати у еквіваленті долара, євро або злотих?
-
Светлана Андрейчук-КомарА де ділись ті, що були. Причому не один і не два
-
Віктор ТомчукКлас кому война а кому …..Віктор Томчук reply Віктор Томчукяк написано повідомлення від кицакОксана Іщенко Терпка reply Віктор ТомчукВіктор Томчук потрібно спочатку купити словника, щоб знати що немає слова -сначалаВалерий Юраш reply Віктор ТомчукНина Кицак про що ви говорите такий був завод,на 45,де подівся,1600людей скоротилиВіктор Томчук reply Віктор ТомчукТреба сначала вкладати в зсу щоб закінчилась война( а потомНина Кицак reply Віктор ТомчукВіктор Томчук інвестори будуть свої гроші вкладати,,для ввнничан робочі місця,економіку потрібно піднімати.