Цього дня 161 рік тому стартував початок «нафтової ери» Історія та прикмети 27 серпня

Цього дня 161 рік тому стартував початок «нафтової ери» Історія та прикмети 27 серпня
  • Цього дня у різні роки сталося чимало подій. Про головне 27 серпня у матеріалі.

Свято

Православна церква 27 серпня вшановує пам'ять мученика, пророка Михея.

День в історії

  • 1783 — перший політ шарльєра — аеростата з оболонками, наповненими воднем.
  • 1859 свердловина, пробурена Едвіном Дрейком у штаті Пенсильванія, дала першу нафту. Це була перша нафтова свердловина, технологія буріння якої знайшла широке розповсюдження. Цей день вважають початком «нафтової ери».
  • 1913 — о 18 годині 10 хвилин Нестеров на літаку «Ньєпор»-IV піднявся над київським Сирецьким військовим літовищем і на висоті 600 метрів уперше в світі здійснив знамениту «мертву петлю», що згодом стала називатися «петлею Нестерова».
  • 1929 — у СРСР уведена «непрерывка»: був ліквідований семиденний тиждень, замість її уведена п'ятиденка — 5 робочих днів, один вихідний.
  • 1939 — відбувся перший у світі політ реактивного літака. Це був He-178 німецького авіаконструктора Ернста Гайнкеля.
  • 1955 — вийшло перше видання Книги рекордів Гіннеса.
  • 1957 — проведені перші випробування радянської балістичної ракети Р-7.
  • 1959 — у СРСР прийнята постанова про нагородження випускників шкіл медалями.
  • 1977 — на Чорнобильській АЕС запустили в дію 1-й енергоблок.

Прикмети

  • журавлі відлітають у теплі краї – скоро мороз прийде;
  • зоря червона – буде сильний вітер;
  • молодик – скоро погода зміниться, причому кардинально;
  • листя тополі вкрилися вологою – бути дощу.

Що не радять робити?

27 серпня не можна працювати з тістом, підвищувати голос, кричати, напиватися та буянити.

 

Читайте також:

Сьогодні Національний день собак в США. Історія та прикмети 26 серпня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Наші в строю: історія командира, який пішов із IT на фронт 20:41 «Мій Торо продовжує бій»: у пам’ять про сина батько створив Благодійний фонд, кошти передає на фронт 20:04 Мотоцикл збив дитину, а пенсіонер не розминувся з іномаркою: подробиці ДТП у Літині та Сутисках photo_camera 19:02 Марія Юрченко з села Огіївка святкує сторічний ювілей photo_camera Від читача 08:08 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР З ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА І ПРОЦЕСУ «МАЙСТРИ ЦИВІЛІСТИКИ» ВІДБУВСЯ! 18:26 Зарплата мера Немирова — 2 мільйони за рік. Що ще є в деклараціях міських голів? 18:08 На «зебрі» вантажівка збила підлітка на електровелосипеді 17:35 Грантові можливості для вінничан: де їх шукати та як на них подаватися 17:09 У Гопчиці п’яний водій ледь не вбив 16-річного підлітка 16:42 П’ять мільйонів на папері — пустир у центрі. Чому у Вінниці не оновлюють дитячі майданчики? photo_camera 16:24 Шквали 20 м/с та «мінуси»: на Вінниччину суне найхолодніший тиждень весни 15:09 Пожежі на СТО та «сюрпризи» в городах: як минула доба у вінницьких надзвичайників photo_camera 14:14 2,7 мільйона з бюджету ліцею «випарувалися»: бухгалтерці загрожує до 12 років тюрми 13:13 Сильний вітер залишив без світла понад 60 тисяч абонентів photo_camera 12:11 Понад 20 повалених дерев та обірвані дроти: де у Вінниці сьогодні не буде світла й води 11:40 На Вінниччині модернізували майстерні у двох профколеджах (Пресслужба Вінницької обласної ради) 11:11 Вінниця прощається із кавалером «Золотого хреста» Павлом Шибінським 10:20 Від шлюбу до розлучення: хто у Вінниці консультує з усіх сімейних питань (партнерський проєкт) 10:03 Майже сотня виїздів за добу та госпіталізація у Козятині: наслідки потужного буревію play_circle_filled photo_camera 09:15 Вінниця прощається з десантником 79-ї бригади Федором Грибовським
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up