Викликати поліцію без слів, в один клік зі свого смартфону, дозволяє мобільний додаток My Pol. Його презентували в обласній поліції в середині вересня. Майже місяць минув. Чи популярне нововведення? Про це питаємо в обласному главку Нацполіції.
І дані поліцейського штабу кажуть, що вінничани не захотіли мати тривожну кнопку виклику допомоги на своєму смартфоні. В додатку зареєструвалися лишень 55 людей. Натискань самої кнопки було не більше 25-ти. Також в поліції сказали, що ці виклики були випадкові.
— До 25-ти повідомлень отримали через додаток за цей час, — каже 20minut.ua начальник штабу. — Але таких випадків, що це тривога, немає. Є помилкові випадки спрацювання, коли діти гралися телефоном.
— І слава богу, що немає таких випадків, — говорить начальник поліцейського главку Юрій Педос. — Посил цієї програми, коли людина знаходиться в тих умовах, коли вона не може сама говорити. І таких випадків, щоб людина була заручником обставин і не могла говорити, не було.
Додаток My Pol, нагадаємо, може бути корисний для людей, які мають проблеми з мовленням. Але основна його мета: екстрений виклик в ситуації, де говорити по телефону небезпечно, наприклад, в присутності злочинця. Завдяки геолокації система сама визначає місце знаходження абонента, що натиснув на «SOS», та спрямовує дані до поліції.
Крім тривожної кнопки, в додатку є інші корисні функції. Наприклад, можна оцінювати роботу поліцейських за номером жетону.
Раніше Юрій Педос попередив про відповідальність за неправдиві виклики і просив вінничан не займатися тестуваннями — тиснути кнопку в додатку тільки у випадку небезпеки.
Читайте також:
Вкрали електровелосипед за 30 тисяч. Власник має свідків та претензії до поліції
«У мене ком в горлі». Мати розказала, як вмирав побитий під клубом син і кого за це судять
«Немає маніяка в Крижополі». Генерал заспокоює людей, яких лякають невпіймані вбивці
Оскаржити домашній арешт Боднарчука, що поранив двох людей на АЗС, не вийшло
Встиг одружитися у Вінниці. Американця, якому в США загрожує смертна кара, взяли під варту
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер