Листопад є одним з небагатьох місяців у році, де немає додаткових вихідних. Підвищення зарплат та пенсій держава не обіцяє, тоді як зросли тарифи на газ. Проте у міських тепломережах кажуть, що поки нова ціна газу не вплине на тарифи з опалення і гарячої води. І просять вчасно розрахуватися за спожите.
Цей місяць стане часом змін і для вінницьких водіїв, бо з 1 листопада вступив в дію новий держстандарт, який запроваджує нові засоби «заспокоєння» руху на дорогах. А діти будуть вчитися за змішаним форматом навчання ще як мінімум до середини місяця.
З 1 листопада зросла ціна газу для населення: у вінницькому газзбуті повідомили, що вартість блакитного палива становить 8 гривень 85 копійок за один кубометр. Це без врахування вартості доставки. Здорожчання пояснюють «сезонним фактором та збільшенням оптової ціни».
Крім того, «Нафтогаз» також повідомив, що буде зростати ціна газу і для підприємств, що вироблятимуть тепло. У вересні вона складала 4,32 гривні за куб, а в жовтні — вже 5,37 гривень за кубометр.
Газ є найбільшою складовою у тарифі на опалення і гарячу воду, тому логічно допустити, що і ці тарифи зростуть для побутових споживачів. Однак у «Вінницяміськтеплоенерго» кажуть, що ціна за тепло не зміниться: продовжують діяти чинні тарифи, ухвалені у 2019 році, бо процес погодження нових розцінок з Нацрегулятором (НКРЕКП) є довготривалим.
Варто зазначити, що з запуском ринку газу держава більше не регулює ціну газу, а побутовий споживач може вільно змінити постачальника газу. Для порівняння пропозицій діє сайт «Газотека», де є пропозиції продажу газу від 5 до 9 гривень за куб.
Інші тарифи на комуналку залишаються незмінними.
Шкільні канікули завершилися. З 2 листопада до вінницьких шкіл повертаються учні, однак карантин вніс свої корективи. Директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко каже, що навчання буде змішаним.
— З понеділка відновлюємо повноцінне навчання для 1-4 класів. Діти будуть ходити до школи, у повному складі. Оскільки Вінниця залишається у помаранчевій зоні, то для 5-11 класів буде змішане навчання. Тобто, перша половина класу навчатиметься дистанційно, друга половина — в школі, а потім навпаки, — говорить Яценко.
Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов зазначив, що старша школа матиме дистанційне навчання, попередньо, до 15 листопада. До цієї ж дати, як говорив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, діятиме дистанційне навчання в інститутах та університетах. Принаймні така є рекомендація для вишів від МОН.
З 1 листопада більше не діє держстандарт 4123: 2006 про «лежачих поліцейських». На його заміну затвердили новий ДСТУ 4123: 2020 про засоби заспокоєння руху. Отож, у Вінниці можуть з’явитися розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери (розширення тротуару на проїжджу частину, подібні елементи є на проспекті Юності) та острівці безпеки.
В «Укравтодорі» уточнили, що новий стандарт і засоби заспокоєння потрібні не тільки для зниження швидкості руху, а й для рівномірності потоків. Особливо на тих ділянках, де між собою конфліктують потоки авто, пішоходів, велосипедистів.
До 6 листопада (включно) у Центральній виборчій комісії мають оголосити переможців виборів-2020.
За попередніми даними, чинний міський голова Сергій Моргунов наступні п’ять років продовжить обіймати цю посаду та матиме «монобільшість» у міській раді: більша частина мандатів отримають кандидати від «Української стратегії Гройсмана». Крім цієї партії, крісла у міськраді отримають «Європейська солідарність», «Слуга Народу» та «Опозиційна платформа — За життя». Решта 14 партій не подала 5% бар’єру.
У листопаді почне діяти пункт прокату засобів реабілітації при вінницькому Терцентрі.
Видача засобів реабілітації — ходунки, візки, палиці тощо — буде безоплатною. Директорка департаменту соцполітики міськради Валентина Войткова казала, що першочергово їх отримуватимуть одинокі громадяни та одинокі люди з інвалідністю, які обслуговуються Терцентром.
— Для оформлення договору та видачі на прокат засобу реабілітації потрібно подати необхідний пакет документів (копія паспорту, ідентифікаційного коду та довідка лікаря, про потребу особи в певному засобі реабілітації), — передають у міськраді слова Войткової. — Термін, на який видається засіб реабілітації, узгоджується сторонами, відповідно до укладеного договору. Договір буде у двох примірниках – один залишається в Терцентру, інший – у людини, яка бере ці засоби.
Однак, на момент підготовки публікації, у Терцентрі повідомляли, що в них немає засобів реабілітації під прокат:
— Люди телефонують, запит є. Але в нас ще немає чого видавати, нам має передати це майно департамент соцполітики, — розповіла працівниця Територіального центру соціального обслуговування
За планом чиновників, у пункті прокату засобів реабілітації будуть знаходитись речі, якими уже користувалися вінничани, але вони в гарному стані й можуть бути корисними ще комусь. Після закінчення строку прокату засобу реабілітації їх буде потрібно повернути до пункту прокату в робочому стані. Територіальний центр соціального обслуговування розташований у Вінниці на вулиці Соборна, 50. Детальну інформацію можна дізнатися за телефоном: (0432)67-05-97.
У останній місяць осені — 21 робочий день і дев’ять днів для відпочинку. Серед релігійних свят — Димитрівська субота (7 листопада), коли потрібно вшановувати предків і 21 листопада — День святого Михайла.
Крім того, 21 листопада відзначається День Свободи та Гідності, який був встановлений на честь початку двох українських революцій — Помаранчевої революції (2004) і Революції Гідності (2013).
Читайте також:
Канікули закінчуються. Як вчитимуться на карантині в Вінниці та області?
«Вода з-під крана стала кращою, але мережі міського водогону її псують» — лікар-гігієніст
Зимова субсидія-2020. Кому призначать автоматично та що зміниться для вінничан?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Юрий Бондарук