Склали список змін, які відчують вінничани у березні. Про них варто знати, бо деякі почали працювати вже з першого числа.
Складно сказати, що вінничан турбує більше, ніж тарифи. Але поки масштабних змін не анонсували. Так, до 31 березня діятиме державне регулювання ціни на газ: верхня межа вартості блакитного палива 6,99 грн за м3. Дешевше продавати можна.
Також до кінця березня діятиме фіксована вартість електрики — 1,68 грн за кВт*год. Отож, з 1 квітня мають відновити ринок газу з вільними цінами і влада повинна вирішити, скільки побутові споживачі будуть платити за електрику.
До кінця опалювального сезону не зростатимуть тарифи на централізоване тепло і гарячу воду, про що місцева влада домовилася з урядом. Ціна холодної води, яка зросла з 1 січня цього року, також в березні не зміниться.
Однак вже змінили тариф на вивезення сміття. У «Ековіні» повідомляють, що з 1 березня вінничани, які проживають в багатоповерхівках, сплачуватимуть за послугу 26,85 гривень на одного мешканця в місяць. Попередній тариф діяв з 2018 року.
За рішенням уряду з 1 березня пенсії підвищать в середньому на 308 гривень, але не менше ніж на 100 гривень.
Індексація стосується пенсіонерів за віком, у зв’язку з інвалідністю, в зв’язку з втратою годувальника, за вислугою років (медпрацівники і вчителі зі стажем від 30 років).
Також визначили, що березневе підвищення пенсій не буде у держслужбовців, наукових працівників, помічників нардепів, отримувачів спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори) і тим, кому виплату вперше призначили у 2019 – 2021 році.
У вінницькому управлінні Пенсійного фонду повідомляють, що люди, які мають повний страховий стаж — 35 років чоловіки, 30 років жінки — будуть отримувати пенсію не менше, ніж 2 200 гривень. Виплата проіндексованих пенсій розпочнеться з 4 березня, через рахунки в банках або на поштові відділення.
Під кінець лютого розширили програму підтримки учасників АТО / ООС. З березня члени родин загиблих (померлих) ветеранів війни АТО/ООС можуть скористатися пільговою стоматологічною допомогою. Йдеться про ортопедичну стоматпослугу на суму до 15 тисяч гривень, які замість пацієнта буде платити місцевий бюджет.
Очікується, що ця пільга почне працювати вже на наступному тижні: на виконкомі міської ради 4 березня мають затвердити порядок надання безкоштовної стоматологічної послуги. Тому незабаром опублікуємо алгоритм дій, як отримати цю допомогу.
Ще у березні почав діяти економічний блок Антикризової підтримки громади на 2021 рік. Її запровадили, щоб допомогти вінничанам пережити карантин. І є декілька заходів для допомоги вінницькому бізнесу.
ФОПи першої групи можуть отримати звільнення від сплати єдиного податку на січень-травень 2020 року. Підприємцям, які мали зупинити свою роботу під час січневого локдауна, готові призначити нульові податки на оренду комунального майна і земельні сервітути. Пільги нарахують за січень 2021 року.
Разом з цим, діють місцеві програми компенсації. За кожне нове робоче місце підприємцям готові платити щомісяця по 1320 гривень з бюджету. А ще продовжили дію раніше запровадженої програми здешевлення кредитів для малого і середнього бізнесу, які брали у банках для розширення або відновлення діяльності. Компенсація буде дорівнювати 50% ПДФО і єдиного податку за квартал. Будуть компенсовувати ті позики, які були взяті для розвитку бізнесу: наприклад, закупівля нового енергоощадного обладнання. Подробиці — ось тут. cutt.ly/elZE0qD
З 1 березня запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7%». Її головна фішка — ставка 7% річних, яка діятиме на строк виплати позики до 20 років.
Які ще умови? Максимальна сума іпотечного кредиту не може перевищувати 2 млн грн, максимальний термін виплат — 20 років, мінімальний власний внесок позичальника — 15%.
У Фонді розвитку підприємництва заявили, що на цю іпотечну програму витратять 300 мільйонів гривень в 2021 році. Проте взяти такий кредит у будь-якого банку не вийде, наразі до програми уряду доєдналися 7 банків: «ОТП Банк», «ПриватБанк», банк «Глобус», «Мегабанк», «Кредобанк», «Ощадбанк», «Укргазбанк».
Під кінець лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу. Препаратом Covishield, який роблять у Індії за ліцензією AstraZeneca, зараз щеплюють медиків, що опікуються ковідними пацієнтами. Вакцинація тільки набирає обертів: станом на 28 лютого, на Вінниччині щеплення отримали 80 медиків. Через декілька тижнів їм мають ввести другу дозу вакцини.
А з 1 березня можна записатися у електронну чергу на отримання щеплення від ковіду. Для цього запустили новий розділ порталу «Дія» — Запис до листа очікування вакцинації. Ще записують в чергу на вакцинацію роблять сімейні лікарі. Але зробити укол в найближчий час не вийде — щеплення від ковіду роблять по етапах Національного плану вакцинації:
Вінничани-чорнобильці, нагадаємо, отримають виплати до річниці аварії на ЧАЕС.
Читайте також:
Перевірте газові лічильники, щоб не платити тричі за температурні коефіцієнти
Чому у Вінниці ростуть ціни на продукти? Думки вінничан та економістів
Зміни в субсидіях-2021: кому дадуть, а в кого заберуть?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер