Виконком вінницької міськради 11 лютого ухвалив рішення про затвердження Антикризової підтримки громади на 2021 рік. І в цій програмі є п’ять заходів, які спрямовані на допомогу підприємцям. Більшість з них почне діяти у березні.
Щоб пільги запрацювали з цієї весни — рішення має ще затвердити депутатський корпус Вінницької міськради.
Перший крок підтримки підприємництва — звільнення від сплати єдиного податку для ФОПів першої групи. По суті, це діє з січня 2021 року: є складовою антикризової підтримки, за яку голосували нардепи у Верховній Раді.
— Йдеться саме про звільнення від податку на період січень-травень 2021, а не про його відтермінування, — пояснює заступник міського голови Андрій Очеретний.
Мікро-бізнес, а це, наприклад, майстерні з пошиття, ремонту взуття, підприємці з ринків тощо, може не платити єдиний податок «за себе». На найманих працівників податкова пільга не діє, отож доведеться за них платити єдиний соцвнесок, податок на доходи фізосіб та військовий збір.
Щоб підприємці першої групи змогли отримати звільнення від сплати єдиного податку, доведеться звертатися до податкової служби.
Якщо міська рада схвалить, то в березні можна буде отримати нульові податки на оренду комунального майна і земельні сервітути. Нульова ставка діятиме один місяць — січень 2021 року.
— Звільнення від сплати оренди комунальних приміщень та звільнення від сплати за договорами земельних сервітутів нараховуються тим підприємцям, які не могли використовувати нерухомість в період січневого локдауна, — говорить заступник міського голови Андрій Очеретний. — Щоб її отримати потрібно заповнити акт (по оренді — примірник є у департаменті комунального майна, по сервітуту — в департаменті земельних ресурсів) і зробити фото підтвердження. Пакет документів подаємо у «Прозорому офісі».
Рішення про призначення пільги має розглянути тимчасова комісія при виконкомі та схвалити на сесії міської ради. Далі підприємець підписує додаткову угоду, де прописується з мерією ця пільга та звільняється від сплати за січень. Якщо за січень ці платежі сплачені, то вони «перекидаються» як оплата за наступні місяці.
За створення нових робочих місць вінницький бізнес може отримати гроші з міського бюджету.
— Продовжуємо програму з компенсації частини ЄСВ. Підприємці створюють нові робочі місця і можуть отримати 1320 гривень за кожного нового працівника щомісяця, до 2021 кінця року, — розказує заступник міського голови Андрій Очеретний.
Щоб взяти участь в цій програмі, потрібно звернутися до департаменту економіки та інвестицій та в обласне управління Державної податкової служби, де потрібно надати згоду на обробку персональних даних.
Чиновники зафіксують, скільки підприємець платив ЄСВ за кожного працевлаштованого робітника в попередній період і скільки зараз, після того, як створено нове робоче місце. Раз на три місяці перевірятимуть, чи не звільняють працівників.
— Якщо, для прикладу, людина працевлаштувала 10 людей в цьому році, і податкова підтверджує, що за цих людей сплачується ЄСВ, то підприємець буде отримувати компенсації за всіх цих людей щоквартально (раз на 3 місяці - авт.). Обмеження в цій програмі є: у підприємця немає бути податкових боргів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір) за попередні періоди, — розповідає заступник міського голови.
Обов'язковою вимогою надання такої пільги є офіційна зарплата не нижче мінімальної.
До того ж міська влада продовжує раніше запроваджену програму здешевлення кредитів для малого і середнього бізнесу, які брали у банках для розширення або відновлення діяльності.
— Компенсація буде дорівнювати 50% ПДФО і єдиного податку за квартал. На це ми передбачаємо п'ять мільйонів гривень з бюджету громади. Будемо компенсовувати ті позики, які були взяті для розвитку бізнесу: наприклад, закупівля нового енергоощадного обладнання, — пояснює Андрій Очеретний.
Кредити, які були взяті для виплати зарплат працівникам, для рефінансування позик, взятих раніше, та інші споживчі кредити, не підпадають під дію муніципальної програми. Прочитати про сам Порядок здешевлення кредитів можна за цим посиланням.
Антикризова програма діє не тільки для бізнесу. Є заходи підтримки медиків та вінничан, що заробляють менше 2000 гривень на місяць. З січня до 500 гривень щомісяця отримують жителі Вінниці й приміських сіл, які є частиною Вінницької міської тергромади.
На муніципальну доплату можуть розраховувати:
За нинішньою редакцією цього рішення, виплати нараховуватимуть за перший квартал 2021 року — до березня включно. Про нюанси програми читайте за цим посиланням.
Медичні заклади Вінниці отримують свою підтримку: за гроші місцевого бюджету поповнюють тримісячний запас ліків, деззасобів та засобів індивідуального захисту; медпрацівники, які працюють з «ковідними» пацієнтами, отримують муніципальні надбавки — до 15 тисяч гривень на руки щомісяця.
Раніше, нагадаємо, розповіли про нові правила і податки, які діють для ФОПів з 2021-го року.
Читайте також:
Як вінничани змагаються з китайцями за… часник? Можна долучитися до незвичного бізнесу
«Анфас Коцюбинського нагадує мені пончик», — переселенець, який відкрив у Вінниці майстерню пончиків
«Ідеш в один бік і не знаєш, що тебе чекає». Історія заробітчанки з Польщі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер