Світлофори на площі Гагаріна: де і коли їх поставлять?

Світлофори на площі Гагаріна: де і коли їх поставлять?
фото з архіву «20хвилин»
  • З року в рік площа Гагаріна збирає багатий «врожай» з аварій: у 2019 році — 13 ДТП, в 2018-му — 9, а в 2017 році взагалі антирекорд — 15 аварій.
  • Щоб це виправити влада збирається поставити світлофори. Розказуємо, на якій стадії цей проект, коли поставлять світлофори та що про таку ініціативу кажуть в поліції.

Виконком мерії в лютому 2020-го дав дозвіл на проектування світлофорів на площі Гагаріна. Цим займається івано-франківська компанія UCG, що спеціалізується на плануванні вулиць, моделюванні транспортних потоків та змінах схем організації дорожнього руху.

— Уже наприкінці травня маємо отримати готовий проект облаштування світлофорів. До цього часу він має пройти державну експертизу та перевірку контролюючих служб, — розказує керівник «Вінницької дільниці з організації дорожнього руху» Сергій Чернов. — Що буде далі? Матимемо чітку цифру, скільки коштуватимуть світлофори на Гагаріна та будемо очікувати від міськради фінансування цього проекту. Чи скоро це буде — спрогнозувати важко, оскільки в умовах карантину всі ресурси спрямовані на медицину.

Світлофори і для пішоходів

До слова, в патрульній поліції зараз на узгодженні план-схема розміщення світлофорів. Начальник відділу безпеки дорожнього руху Анатолій Самусь каже, що єдиним зауваженням були невірні графічні елементи транспортних засобів і проектанти їх вже виправили.

Відео дня

— Проект ми погоджуємо, а його втілення — дороговартісне. Хоча коштів на безпеку дорожнього руху не повинно економитись. Наша єдина умова, щоб він втілювався в комплексі — крім світлофорів має бути відповідна дорожня розмітка, знаки, інформаційні таблички про зміни дорожнього руху, — каже Самусь.

Питаємо, чи буде дієвим світлофор на площі Гагаріна? Або він стане ще однією причиною утворення заторів?

— Однозначно, світлофор розведе в часі транспортні потоки та прибере конфліктні точки між усіма учасниками руху: приватними авто, громадським транспортом і пішоходами, адже там пішохідні переходи будуть регульовані. Якщо буде створення заторів через світлофори, то їхні інтервали можна буде відрегулювати. Більш того, деякий час вони будуть працювати в тестовому режимі, що дозволить відкоригувати їхню роботу, — відповідає начальник відділу безпеки дорожнього руху.

Старі пріоритети не підтримали

Як ми писали раніше, на площі Гагаріна буде облаштувана система «розумних світлофорів» — вони стоятимуть на кожному в’їзді-виїзді з площі та їхні інтервали можуть змінювати в режимі реального часу. Тобто, на тому напрямку, де найбільше скупчення машин, буде зростати тривалість «зеленого» світла, щоб не було заторів.

І ще як розказав радник мера Віктор Перлов, чиновники отримають кілька варіантів розміщення світлофорів, а також різні ціні реалізації таких проектів. Обиратимуть той варіант, який буде ефективний і відповідатиме можливостям міського бюджету. І вже тоді визначать терміни реалізації проекту.

Однак була ідея повернути старі пріоритети на площу Гагаріна. Громадський активіст Віталій Павловський подав петицію, де стверджував, що після заміни «головної дороги» з Хмельницького шосе - Соборна на Пирогова-Соборна тут стався сплеск ДТП.

На факт сплеску аварійності вказує і поліцейська статистика, за якою з 2017-го тут щороку стається від 9 до 15 аварій. Хоча до заміни пріоритетів руху, в 2016 році, було лише три аварії. Але петиція Павловського не набула підтримки серед вінничан: вона зібрала 140 з 350 необхідних підписів для розгляду в міськраді.

 

 

Читайте також:

Світлофор чи старі пріоритети? Як варто змінити рух на площі Гагаріна

Карантин не вплинув на статистику ДТП. Що робити, щоб зменшити кількість аварій у Вінниці

Транспорт для всіх чи ні? Ми перевірили, як діють нові обмеження

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Константин Карачун
    Светофор там может и нужен, но что сделать с дебильными пешеходами, которые выходят на переходы прямо перед едущей машиной?! Как воспитать людей?! Почему полицаи из не штрафуют?!
  • Андрей Бондарь
    Здрастувуй ещё одна пробка
  • Вітя Солоднюк
    А в самих мозгів немає.
  • Елена
    забрати куплені за сало права в селюків на євробляхерах. І не буде жодної аварії
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up