«Страшно, коли немає вибору: калічити дітей чи ні». Протестували проти примусової вакцинації

«Страшно, коли немає вибору: калічити дітей чи ні». Протестували проти примусової вакцинації
Люди хочуть мати право добровільної інформованої згоди або відмови на вакцинацію. Натомість законодавство України спрямоване на примусове щеплення
  • Удень, 6 червня, вінничани долучилися до Міжнародного протесту проти примусової вакцинації. 
  • Батьки розповідали, що через щеплення їхні діти та вони самі втратили здоров’я та природний імунітет. 
  • Тому вони закликають, щоб був вільний вибір, а не насильницьке медичне втручання, яке може призвести до каліцтва або ж до смерті.

Біля Вежі 6 червня декілька десятків вінничан протестували проти примусової вакцинації. Вони тримали в руках плакати, в яких закликали «Ми за вільний вибір вакцинації», «Ми за свободу медичного втручання». Організаторами акції стала група ініціативних батьків при підтримці ГО «Вакцинація — вільний вибір. Одеса».

— Ми тут зібралися, щоб захистити свої права, права наших дітей. На сьогодні в Україні існує стаття 15 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», в якій говориться про те, що відвідувати учбові заклади без щеплень не дозволяється, — каже одна з організаторок протесту Анна Ситайло. — Але перш за все, цей закон не є профільним законом «Про освіту». За Конституцією України, кожна людина має право на отримання загальної середньої освіти. Про неможливість дискримінації у галузі освіти є низка законодавчих документів.

Відео дня

Також, за її словами, немає наукових підтверджень, що інфекція розповсюджується від нещеплених дітей, а через масову вакцинацію у дітей з’являється колективний імунітет.

— Лише захворіла людина може бути небезпечною для здоров'я суспільства, — говорить Анна. — В Україні та загалом в світі каліцтво, смерть дітей та дорослих від щеплень замовчується спеціально медиками і чиновниками. Смерть здорових дітей від щеплень класифікують як синдром раптової смерті, генетичний розлад. Оскільки є ризик від вакцинації — у нас має бути вільний вибір.

«Казали відмовитися від дитини»

Після її промови декілька людей поділилися своєю історією, чому вони хочуть мати вільний вибір щеплювати чи ні своїх дітей.

— Зараз мені 22 роки, я народилася здоровою дитиною. У три місяці мені зробили щеплення. Наступного дня я потрапила до реанімації. У лікарні я провела два роки, — говорить вінничанка Лілія. — Отримала діагноз — дитячий-церебральний параліч. Моя мама стала масажистом, терапевтом і залізла у великі борги, щоб врятувати моє життя. Зараз у мене хлопчик, 8 місяців, і я не хочу його щеплювати, щоб з ним такого сталося. Я не хочу вакцинацій і щоб діти калічилися. Людям мають говорити правду, що є в складі вакцини та які вона може мати негативні наслідки для здоров'я.

Мати двох дітей Ольга Сазонова розказала, як вона ледве не втратила свого первістка.

— Моя перша дитина після щеплення отримала важку неврологію, була загроза ДЦП, і мені лікарі казали відмовитися від дитинки. Я пішла у медуніверситет, закінчила на провізора, щоб знати, чим рятувати своє дитя. З божою поміччю і завдяки рокам лікувань дитина одужала. Своїй другій дитині я не колола жодної вакцини, і донька абсолютно здорова. Імунітет прекрасний. Дуже страшно, коли немає вибору: калічити дітей чи ні, — говорить Ольга.

Відстояти права можна лише на протестах

Адвокат Юлія Задарко розповіла, що часто в судах відстоює права батьків на вибір щеплень. І, за її словами, сьогодні відстояти це право стає неможливо.

— Верховний суд має позицію, що щеплення є необхідним для всіх. Європейський суд з прав людини нас також не захистить, я читала його практику з цього питання, — говорить адвокат. — Тепер же МОЗ розробив нову довідку, без якої не щеплена дитина не може вступити у навчальний заклад будь-якого рівня. При цьому, частково щеплені перебувають у тому самому становищі, що і нещеплені взагалі. Єдине, що в нас залишилося — це ці акції. І якщо на протест будуть виходити 10-12 людей, то ці мітинги нічого не дадуть. Ми люди з правами, і ми маємо вчитися їх відстоювати.

Вінничани запалили лампадки у пам’ять про людей, загиблих внаслідок вакцинації, та підписали звернення до міського голови Сергія Моргунова, аби той звернув увагу на порушення прав людини через примусове щеплення.

Напередодні акції відомий адвокат Сергій Гула розмістив у ютубі своє звернення на підтримку добровільної інформованої згоди або відмови від вакцинації.

— Вакцинація — це небезпечний медичний захід. Жодна Конституція і декларація не обмежує нещеплену дитину в її правах. І уряди, школи, садки не мають прав на це, в них немає таких повноважень, — говорив адвокат. — Якщо держава рекомендує ту чи іншу вакцину, то вона повинна нести відповідальність за каліцтво чи смерть від цієї вакцини, як це є, для прикладу, в Японії, Німеччині, Великобританії та інших розвинутих країнах світу.

Чому вибір не щеплюватися — це загроза

Уляна Супрун, екс-міністр охорони здоров’я України:

«Одним з аргументів противників вакцин є твердження, що вимога вакцинуватися є порушенням прав людини, дискримінацією чи порушенням Конституції України. Мовляв, кожен має вибір робити те, що забажає, зокрема, не вакцинувати себе чи свою дитину. Але у площині громадського здоров’я та захисту здоров’я суспільства це не працює.

Ось простий приклад. Якщо людина вживає алкоголь і робить це вдома — це окей. Якщо людина вживає алкоголь, а потім сідає за кермо — це небезпечно для кожного. Саме тому, коли ви керуєте автомобілем, ви повинні дотримуватися певних правил, які захищають ваше здоров’я та здоров’я людей навколо. Чомусь у цьому випадку вимогу не сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння ніхто не називає порушенням прав. Водночас, ніхто не толеруватиме п’яного водія на дорозі і не буде вважати, що це його чи її вибір.

Так само і з вакцинами. Відмова від вакцинації ставить під загрозу не лише ваше здоров’я, а й здоров’я людей навколо. Вакцинуватися потрібно усім, аби вберегтися від небезпечних хвороб, від яких надійно захищають вакцини. Отримати щеплення — це така ж сама умова, аби, наприклад, відвідувати дитячий садок, школу чи інший навчальний заклад, як не вживання алкоголю для того, аби сісти за кермо. Бо тут не йдеться лише про особисте здоров’я.

Крім того, вакцинація захищає усіх, хто через певні хвороби чи стани здоров’я не може отримати щеплення. Це пацієнти з імуносупресією, онкологічні хворі, люди з алергією на компоненти вакцин, вагітні жінки та дуже маленькі діти, які просто не можуть бути щеплені. Їхня безпека залежить від колективного вибору на користь вакцинації.

Сперечатися про «вільний вибір» чи «примусовість» у цьому випадку означає свідомо наражати на небезпеку людей, що вас оточують. Це те саме, що й пити алкоголь за кермом і вважати, що заборона це робити — порушує ваші права. Але при цьому не усвідомлювати, що такі ваші дії можуть поставити під загрозу чиєсь життя

Вакцинація, правила дорожнього руху, заборона курити в громадських місцях чи будь-які інші правила і норми, що існують в суспільстві для захисту життя і здоров’я, створені і мають виконуватися не тому, що це чиясь забаганка. Це доказові заходи задля захисту колективного здоров’я.

Давайте вмикати здоровий глузд і робити правильний вибір, коли йдеться про питання збереження здоров’я та життя не лише кожного з нас, але й усіх, хто поруч».

Джерело: фейсбук-сторінка Уляни Супрун
 

Вінницькі лікарні, нагадаємо, за два місяці отримали більше 200 мільйонів гривень.

 

Читайте також:

«Шкірвендиспансер закрили, а в мене знову загострення». Де лікуватись унікальним хворим?

На Сонці стався великий спалах. Календар небезпечних дат у червні

Невиспані і роздратовані: як після карантину повернутися до нормального режиму сну

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (150)
  • Юрий Дзигаленко

    Вакцинація - не вирок, а страхування від тяжкого перебігу хвороби. Шкода тих, хто цього не розуміє
  • Крот Іванова

    Підтримую протест проти примусовості вакцінації. У моїх рідних є досвід побічних впливів вакцин, в т.ч. аутоімунні захворювання

    Крот Іванова reply Крот Іванова

    Так, шан.Ігоре. Не вакцинувалась від коклюша,паротиту, корі, грипу, гепатитів. Антитіла до корі, паротиту та коклюшу в наявності на усе життя. Перехворіла.

    Ihor levytskyy reply Крот Іванова

    Крот Іванова а досвіт життя без вакцинування у Вас є? Можете набути зараз так як вакцини від короновіруса поки немає.

    Торон Туй reply Крот Іванова

    Гитлер был бы доволен. Никаких вакцин - его идея.
  • Lesia Podukh

    Життя навчить. Більшість знайомих, що відмовилися вакцинувати дітей по календарю, роблять УСІ пропущені щеплення у підлітковому віці.
  • Татьяна Петрова

    Лучше раз умереть от болезни чем всю жизнь разгребать последствия.

    Торон Туй reply Татьяна Петрова

    Упирод. Не держим.

keyboard_arrow_up