Цієї п’ятниці у мерії провели черговий брифінг, присвячений протидії пандемії у Вінниці. Міський голова Сергій Моргунов повідомив актуальні дані, станом на 10.00 10 квітня, по захворюваності у Вінниці.
Повністю переглянути запис брифінгу можна на фейсбук-сторінці Моргунова. А далі, ми викладаємо у тексті, те, що сказав міський голова.
Чи наявні всі медикаменти для лікування пацієнтів від коронавірусу? Або люди купують їх за свої гроші?
— МОЗ передбачив національний перелік основних препаратів для симптоматичного info лікування від COVID-19. Можу сказати, що 90% з цього переліку є в медзакладах і пацієнти їх отримують безкоштовно. Мало того, ми ще в лютому, коли ухвалювали рішення про протидію коронавірусу, заклали фінанси на придбання цих медикаментів для поповнення наших запасів.
Але, на жаль, близько 10% важливих препаратів, а саме антибіотики 4 та 5-го покоління не є в переліку МОЗ. Тому за бюджетні кошти ми не маємо права їх купувати. Через це пацієнти та волонтерські об’єднання вимушені купувати ці ліки. Але ще раз наголошую — 90% препаратів є в лікарнях, є у сімейних лікарів.
Скільки коштує лікування пацієнта від коронавірусу?
— Ми маємо на сьогодні шість людей, що одужали. Такої кількості одужавших недостатньо, щоб зробити повну статистику з точки зору вартості лікування. Але, орієнтовно, те, що мені розповідають медики — це 32 тисячі гривень лікування для тяжкохворих на стаціонарі. Середня важкість хвороби у лікарнях лікується за близько 18 тисяч гривень на одну людину. У ці суми входять і медикаменти, і засоби захисту та інші речі, які потрібні для лікування одного пацієнта. Вартість лікування оплачує міський бюджет.
Лікування легкої форми — пацієнт без симптомів, чи має незначні прояви хвороби — відбувається симптоматично тими засобами, які, зазвичай, є в домашній аптечці. У такому випадку, люди лікуються власним коштом.
У яких мікрорайонах міста підтверджені випадки захворювання на COVID-19?
— Визначити неможливо, вірус є дуже заразним та швидко поширюється. Якщо не дотримуватися правил, то інфікована людина, яка не має симптомів може заразити десятки людей протягом дня.
Усі 67 пацієнтів з COVID-19 зареєстровані у центрах первинно-медико санітарної допомоги по всьому місту. Тобто, немає жодного району, де б не було хворих на COVID-19. Під загрозою є будь-який район, будь-який дім. Залишайтесь за можливості вдома.
Раніше озвучували, що через карантин втрати бюджету за березень і квітень складають 242 мільйони гривень. На чому будете економити?
— Це були попередні цифри. Ми провели більш детальний обрахунок, і наші втрати можуть скласти 376 мільйонів гривень. Це спричинено скороченням розвитку економіки в Україні, через карантинні обмеження.
Тому ми вимушено скорочуємо капітальні видатки. Зокрема, можу розказати, що цього року ми не будемо продовжувати реконструкції вулиць Данила Нечая, Сабарівське шосе. Крім того, десь на 30% скоротили видатки по ремонту дворів у багатоповерхівках та заміні тепломереж. На жаль, в цьому році не будемо утеплювати школу №23 і 73-й садочок.
Так само, ми не будемо у 2020-му підходити до капремонту і будівництва Інноваційного парку, на базі колишніх корпусів «Кристал». Припиняємо роботу по реконструкції спорткомплексу «СКА». Скоротили видатки поточні по виконкому, по міській раді. Було прийнято рішення про скорочення на 20% премій для усіх працівників Вінницької міської ради. Але будемо мати надію, що місто швидко відновиться після завершення пандемії та зможемо повернутися до всіх наших планів.
Якими є збитки транспорту через карантин?
— Ми не можемо не випускати транспорт. Ним користуються медики, поліцейські, люди, що забезпечують роботу критичної інфраструктури. Збитки є. За березень — це близько 7 мільйонів гривень. А квітень — під 17 мільйонів гривень. Їх ми будемо покривати з бюджету міста. Зараз скорочуємо випуск транспорту на лінії.
Яким способом у Вінниці забезпечать освячення верби і пасок, щоб запобігти масовим походам до храмів?
— Представники релігійних громад звертаються до парафіян, що будуть проводити ці заходити по телебаченню та онлайн. Я, відверто, чесно боюся, що після Великодня в нас буде великий сплеск захворюваності на коронавірус. Скупчення людей біля храмів — буде цьому причиною. І наслідки цьому ми бачимо в Чернівецькій області, де люди не зважали на карантинні заходи, де вже більше 300 випадків зараження. І на сьогодні там запроваджують комендантську годину — закривають магазини і аптеки до понеділка. Я б дуже не хотів, щоб у Вінниці були застосовані такі ж заходи. Тому закликаю вінничан залишатися вдома, а якщо вийшли на вулицю — одягайте маску, рукавички, та менше контактуйте з оточуючими.
Люди, які на карантині й не можуть пересуватися містом за покупками, чи можуть розраховувати на підтримку влади?
— Департамент соцполітики надає допомогу. Алгоритм такий. Людина оплачує вартість продуктів чи ліків. А доставка безкоштовна. 145 вінницьких сімей вже скористалися цією послугою. Замовити доставку можна за телефонами: 097-083-59-98; 096-006-36-05.
На цьому тижні, нагадаємо, лікарні отримали засоби захисту, а «Володарка» і «Поділля» почали шити біокостюми.
Читайте також:
«Витягли з того світу»: розповіли про стан маленького Павлика, у якого виявили коронавірус
СБУ спростувала інформацію про план виходу України з карантину
«В кишені дезінфектор, а на багажнику обприскувач»: як карантин вплинув на життя велоактивіста
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Nika Lanevuch
Сергей Бибиченко
Валерій Синиця
арлн