У поліції говорять, найбільше шансів розшукати дитину в перші три години. Успіх пошуків залежить не лише від поліції, а й від дій самих батьків. То ж як правильно поводити себе, якщо ваша дитина зникла і що робити, аби цього не трапилось? Про це ми поговорили з керівницею відділу ювенальної превенції ГУ НП у Вінницькій області Людмилою Кузнєцовою.
З початку року, станом на 25 травня, на території Вінницької області поліцейські розшукали 152 дитини.
— Серед них є ті, хто самовільно втікав з домівки. Таке трапляється найчастіше, коли батьки дозволяють дітям відпочивати з друзями, але потім втрачають над цим контроль, — розповідає Людмила Кузнєцова. — Поки неповнолітні відпочивають з друзями — батьки хвилюються і звертаються в поліцію. У нашій області діти зникають майже щодня.
Вік цих дітей, за словами Кузнецової, різний. Часто зникають підлітки, віком від 13 до 17 років, вони самі йдуть з дому і не повертаються. Розшукують й молодших дітей, віком від 8 до 12 років. Їх причини зникнення найчастіше — це розряджений телефон або ж малеча може просто заблукати в місті.
— Крайній випадок, коли ми розшукували дитину, трапився через те, що мати відпускала свого 4-річного сина в магазин самого, — продовжує керівниця відділу ювенальної превенції ГУ НП. —Потрібно усвідомлювати, що 4-річна дитина ще дуже маленька, щоб бути самостійною. Тому закликаю батьків — таких малих дітей нікуди не відпускати самих.
Як розповідає Кузнецова, особовий склад того підрозділу на території якого розшукується дитина піднімається по тривозі у будь-яку пору доби. Оскільки будь-яке повідомлення, що зникла дитина — це завжди надзвичайна ситуація для працівників поліції.
— Особовий склад має орієнтування по дитині. В першу чергу відпрацьовуються всі родинні зв'язки: до кого дитина могла піти, можливо, вдома був конфлікт і вона може у когось зі своїх знайомих переночувати, — пояснює Людмила Кузнєцова. — Потім відпрацьовується коло друзів, вчителів та однокласників. Далі — перевіряються місця, де вона могла бути.
За словами Людмили, всім патрульним міста розсилається інформація з орієнтуванням по дитині. Якщо відомо, що зникла мала їхати у транспорті, то поліцейські говорять з водіями громадського транспорту. Переглядають відео з камер відеоспостереження, де ходила дитина. Якщо це село, то допитують всіх сусідів.
Ще один спосіб пошуку дітей — за допомогою оператора «Київстар» поліцейські розсилають SMS-повідомлення вінничанам, які могли бачити зниклу дитину.
— Такі повідомлення ми розсилаємо людям, які були у радіусі трьох кілометрів з місця зникнення дитини. У цьому SMS ми додаємо фото дитини і всі її прикмети, — пояснює Людмила.
До розшуку неповнолітнього можуть залучити й сотню працівників поліції, залежно від обставин та віку дитини.
— Прикро, коли батьки легковажно ставляться до пошуків. Вони теж можуть нам допомагати. Наприклад, надати якомога більше корисної інформації про дитину, — продовжує Людмила Кузнєцова. — Якщо батьки орієнтуються, що може зробити їхня малеча чи з якими друзями вона спілкується, то розшук проходить дієвіше. Буває, що батьки зовсім нічого не знають про своє дитя. Іноді й нікому приїхати забрати знайдену дитину з відділку поліції.
Кузнєцова каже, бувають різні ситуації, коли прослідковується байдужість батьків. Останні у таких випадках притягуються до відповідальності за неналежне виховання своїх дітей.
За словами керівниці відділу ювенальної превенції, батьки мають запровадити з дитиною правило, що остання завжди має бути на зв'язку. Каже, батькам варто не забувати, що вся відповідальність, за вчинене неповнолітнім, лягає на їхні плечі.
— Батьки повинні цікавитися життям дитя, — каже Людмила. — Контролювати, щоб дитина вчасно поверталася додому і не зловживала алкоголем під час зустрічей з друзями, якщо мова йде про підлітків. Дітям потрібно організувати корисне дозвілля, а не давати повноцінну свободу. Бо здоровий контроль — це завжди добре.
Читайте також:
За минулий тиждень 132 п’яних водія, за чотири місяці 913 ДТП. Аварійна статистика
Вінничани запустили #Червонарута50challenge на честь ювілею легендарної пісні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер