Пропадають майже щодня: як у Вінниці шукають зниклих дітей

Пропадають майже щодня: як у Вінниці шукають зниклих дітей
  • Сьогодні, 25 травня, Міжнародний день зниклих дітей. В Україні від початку року зникла понад тисяча неповнолітніх, з них — понад 150 з нашої області.
  • Які причини зникнення дітей? Як їх розшукують та як батькам вберегти свою малечу?

У поліції говорять, найбільше шансів розшукати дитину в перші три години. Успіх пошуків залежить не лише від поліції, а й від дій самих батьків. То ж як правильно поводити себе, якщо ваша дитина зникла і що робити, аби цього не трапилось? Про це ми поговорили з керівницею відділу ювенальної превенції ГУ НП у Вінницькій області Людмилою Кузнєцовою.

Причини зникнення — різні

З початку року, станом на 25 травня, на території Вінницької області поліцейські розшукали 152 дитини. 

— Серед них є ті, хто самовільно втікав з домівки. Таке трапляється найчастіше, коли батьки дозволяють дітям відпочивати з друзями, але потім втрачають над цим контроль, — розповідає Людмила Кузнєцова. — Поки неповнолітні відпочивають з друзями — батьки хвилюються і звертаються в поліцію. У нашій області діти зникають майже щодня. 

Відео дня

Вік цих дітей, за словами Кузнецової, різний. Часто зникають підлітки, віком від 13 до 17 років, вони самі йдуть з дому і не повертаються. Розшукують й молодших дітей, віком від 8 до 12 років. Їх причини зникнення найчастіше — це розряджений телефон або ж малеча може просто заблукати в місті. 

— Крайній випадок, коли ми розшукували дитину, трапився через те, що мати відпускала свого 4-річного сина в магазин самого, — продовжує керівниця відділу ювенальної превенції ГУ НП. —Потрібно усвідомлювати, що 4-річна дитина ще дуже маленька, щоб бути самостійною. Тому закликаю батьків — таких малих дітей нікуди не відпускати самих. 

Одну дитину може шукати сотня поліцейських

Як розповідає Кузнецова, особовий склад того підрозділу на території якого розшукується дитина піднімається по тривозі у будь-яку пору доби. Оскільки будь-яке повідомлення, що зникла дитина — це завжди надзвичайна ситуація для працівників поліції. 

— Особовий склад має орієнтування по дитині. В першу чергу відпрацьовуються всі родинні зв'язки: до кого дитина могла піти, можливо, вдома був конфлікт і вона може у когось зі своїх знайомих переночувати, — пояснює Людмила Кузнєцова. — Потім відпрацьовується коло друзів, вчителів та однокласників. Далі — перевіряються місця, де вона могла бути. 

За словами Людмили, всім патрульним міста розсилається інформація з орієнтуванням по дитині. Якщо відомо, що зникла мала їхати у транспорті, то поліцейські говорять з водіями громадського транспорту. Переглядають відео з камер відеоспостереження, де ходила дитина. Якщо це село, то допитують всіх сусідів.  

Ще один спосіб пошуку дітей — за допомогою оператора «Київстар» поліцейські розсилають SMS-повідомлення вінничанам, які могли бачити зниклу дитину. 

— Такі повідомлення ми розсилаємо людям, які були у радіусі трьох кілометрів з місця зникнення дитини. У цьому SMS ми додаємо фото дитини і всі її прикмети, — пояснює Людмила. 

До розшуку неповнолітнього можуть залучити й сотню працівників поліції, залежно від обставин та віку дитини.

— Прикро, коли батьки легковажно ставляться до пошуків. Вони теж можуть нам допомагати. Наприклад, надати якомога більше корисної інформації про дитину, — продовжує Людмила Кузнєцова. — Якщо батьки орієнтуються, що може зробити їхня малеча чи з якими друзями вона спілкується, то розшук проходить дієвіше. Буває, що батьки зовсім нічого не знають про своє дитя. Іноді й нікому приїхати забрати знайдену дитину з відділку поліції. 

Кузнєцова каже, бувають різні ситуації, коли прослідковується байдужість батьків. Останні у таких випадках притягуються до відповідальності за неналежне виховання своїх дітей. 

«Здоровий контроль — це завжди добре»

За словами керівниці відділу ювенальної превенції, батьки мають запровадити з дитиною правило, що остання завжди має бути на зв'язку. Каже, батькам варто не забувати, що вся відповідальність, за вчинене неповнолітнім, лягає на їхні плечі. 

— Батьки повинні цікавитися життям дитя, — каже Людмила. — Контролювати, щоб дитина вчасно поверталася додому і не зловживала алкоголем під час зустрічей з друзями, якщо мова йде про підлітків. Дітям потрібно організувати корисне дозвілля, а не давати повноцінну свободу. Бо здоровий контроль — це завжди добре. 

 

Читайте також: 

За минулий тиждень 132 п’яних водія, за чотири місяці 913 ДТП. Аварійна статистика

Вінничани запустили #Червонарута50challenge на честь ювілею легендарної пісні

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну Від читача 13:20 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 12:03 Понад тисячу гектарів водойм повертають громадам на Вінниччині 11:15 Вперше за 15 років вінничанин виступить на чемпіонаті світу з греко-римської боротьби 11:10 На Вінниччину насувається гроза: очікують до +35°C, зливи та шквали 10:30 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 10:02 На Брацлавській п’яний водій Hyundai влетів у зустрічне авто play_circle_filled 09:40 Без води та світла: оперативна інформація про відключення 4 липня 09:11 У Вінниці попрощаються з Олександром Вуглицьким, який загинув, рятуючи побратима 08:10 Сьогодні професійне свято правоохоронців України. Іменини, заборони та прикмети 4 липня 21:00 Вінницька область очолила рейтинг регіонів за кількістю антикорупційних вироків 20:04 У Северинівській лікарні відкриють одне з перших в Україні сучасних відділень онкореабілітації 19:19 Обіцяють гроші — крадуть ваші дані: як працює фішинг і чому це небезпечно 19:06 На Вінниччині виписали понад 1600 штрафів за перевантаження фур, та загалом порушень меншає 18:22 «Мамо, не звинувачуй себе»: як у Буші загоюють серця після втрати синів на війні 18:05 Трояндовий рай у Великій Кісниці: родина Гуровських вирощує понад десять тисяч квітів photo_camera 17:32 Суд скасував генплан, але Агрономічна сільрада хоче дорогу: що відбувається на провулку Весняному? play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up