Цього року на державному рівні усі масові заходи, які раніше проводили 8 та 9 травня, скасували через пандемію коронавірусу. Перше послаблення карантину заплановано на 11 травня. Однак, вінничани сьогодні прийшли на Європейську площу, щоб вшанувати загиблих у Другій світовій війні та відзначити День перемоги.
Невеликими групами люди підходили до Вічного вогню та покладали біля нього квіти.
— Оба моїх діди були на війні. Один повернувся, а другого німці розстріляли. Тому прийшла їх вшанувати. Буду і вдома відзначити це свято. Сім'я в нас невелика, але за стіл буде з ким сісти, — казала вінничанка Наталія.
Підмічаємо, що жінка без захисної маски. Наталія каже, що на вулиці маска не потрібна:
— На свіжому повітрі потрібно ходити без маски. Так говорили й в МОЗ, і у Всесвітній організації охорони здоров'я. Дуже погано, що наших пенсіонерів закрили по домівках. Бо це неправильно, що людей позбавляють прогулянок, вітаміну D, — говорить жінка.
Потроху на Європейській площі стали збиратися вінничани, які побажали відзначити День перемоги. Людей було зовсім мало, якщо порівнювати з минулими роками, коли вінничани вишикувалися в черги до Вічного вогню.
— Через карантин я тут не затримуюсь — прийшов покласти квіти, згадати предків та їхній подвиг під час війни. Це наша пам'ять, це в серцях кожного і я не вважаю цей день святом. На мою думку, це велика трагедія. З війни всі мої родичі повернулися, але були ранені декілька разів, — казав вінничанин Павло.
Вінничанка Ольга Бойко, яка до цього закликала відзначити День перемоги та відновити Меморіал Слави, також прийшла на покладання квітів. Жінка тримала в руках портрет свого батька та повторювала, що «нікого не боїться»:
— Мій батя воював. Він був на фронті, у нього є медалі. А це гвардійська стрічка під його фото. Я не боюся нікого, нас і так змусили «намордники» носити, — говорила на емоціях Ольга Бойко.
А от вінничанин Микола на покладання квітів до Вічного вогню прийшов з усією родиною.
— Ми одна сім'я, живемо в одній хаті. І під час карантину ми намагаємося ні з ким не контактувати. Мої діди були на війні й кожного року на 9 травня ми приходимо віддавати їм данину — вшанувати їхню пам'ять, — каже чоловік.
Також він звернув увагу на те, як повандалили пам'ятник трьом солдатам:
— Те, що чоботи на пам'ятнику хтось пофарбував, це неподобство. Цю фарбу потрібно стерти та загалом вже пора відновити пам'ятники, як і у цілому Меморіал. Це ж неповага до наших дідів та прадідів, — говорив Микола.
Пам’ятник солдатам, нагадаємо, пофарбували невідомі, напередодні 9 травня. У «Зеленбуді» відповіли, що не будуть змивати фарбу, щоб не пошкодити скульптури.
За порядком під час покладання квітів слідкували поліцейські. І поки робили репортаж ми не побачили, щоб комусь робили зауваження чи навіть затримували за порушення правил карантину, громадського порядку тощо.
Читайте також:
«Переселення» пам’ятників, могил та Вежі Артинова. Цікаві факти про Європейську площу
На Європейській площі оселилася мавпяча родина та маленьке жабеня
Фронтовику 102 роки. «Де твій останній патрон, сержанте?»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
С Днем Победы!!!!