Вінницький міський суд визнав вину вінничанина, який позичив 150 тисяч доларів і не повернув кошти. Чоловіка засуджено до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Справу розслідували за процесуальним керівництвом Вінницької місцевої прокуратури. Кримінальне провадження було відкрито за частиною четвертою статті 190 Кримінального Кодексу України («Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах»).
Подробиці ситуації розповів журналісту 20minut.ua керівник Вінницької місцевої прокуратури Дмитро Кубик.
За словами співрозмовника, із заявою про шахрайство звернувся один з вінницьких підприємців. Повідомив, що позичив велику суму коштів чоловікові, а той відмовляється повертати гроші. Заявник надав розписку, отриману під час позичання грошей. У ній значилося дві суми: позичка була здійснена двома частинами — на 90 тисяч і 60 тисяч доларів.
На розписці є підписи того, хто позичав і того, хто отримував кошти. Крім того, свої підписи поставили свідки передачі грошей. При них передавалися названі суми. Зазначена також дата, до якої зобов’язувався повернути кошти.
— Будь-кому таку суму грошей не позичають, — кажу керівнику прокуратури.
— Обидва чоловіки були товаришами, давно знали одне одного, про це говорив постраждалий підприємець.
— З якою метою просили у нього грошей?
— На придбання будинку.
Під час розмови з’ясувалося, що ця історія давня. Її розслідування проводилося два рази. Так само два рази виносив рішення суд.
Чому так сталося? Ось як пояснив це під час розмови Дмитро Кубик.
Прокурор каже, розслідування і розгляд справи у суді тривали протягом майже чотирьох років, починаючи з 2013-го. Підозрюваний затягував ознайомлення з матеріалами справи. Намагався максимально використати на свою користь дію так званого «закону Савченко». Згідно зі змінами до Кримінального Кодексу, зарахування одного дня попереднього ув’язнення рахувалося як два дні у термін основного покарання.
У 2017-му Вінницький міський суд визнав винним чоловіка, який взяв гроші не повернув.
— Після зачитання суддею вироку, засудженого взяли під варту безпосередньо у залі судового засідання, — розповідає Дмитро Кубик. — На нього одягли кайданки. Засуджений скористався правом подання апеляції. Йому вдалося добитися скасування судового рішення.
Як з’ясувалося, під час оголошення тексту було допущено процесуальну помилку.
Верховний суд звернув на це увагу, тому скасував рішення і повернув матеріали на повторний розгляд. А це значить, що так само повторно проводилося розслідування, повторно опитували свідків і т.д. Щоправда, підозрюваний все одно залишався весь час під вартою.
Повторне слухання справи розпочали у 2018 році. На суді обвинувачення підтримували прокурори Вінницької місцевої прокуратури.
— Що відповідав на суді чоловік, який не повертає позичені гроші? — запитую у прокурора.
— У нього одна відповідь: «Не брав ніяких грошей», — каже Дмитро Кубик. — Або промовляв ще таку фразу: «Ніколи в житті не тримав у руках таких грошей».
— Але ж є розписка?
— Він каже, що то все підробки. Намагався переконати суд, що і почерк підробили, і підпис не його рукою написаний, а підроблений.
У прокуратурі пояснили, що у засудженого є будинок. При цьому уточнили, що його вартість не відповідає сумі, позичених грошей.
Крім того, існує одна обставина, що утруднить конфіскацію будівлі.
— У цьому будинку проживає дружина з неповнолітньою дитиною, — пояснили у прокуратурі.
Засудженому чоловікові 37 років. Як зазначено у повідомленні прес-служби обласної прокуратури «обвинувачений скористався довірливими відносинами з потерпілим, під приводом чергової позички отримав у нього в борг грошові кошти».
Виходить, гроші позичав не уперше. Той, хто позичав йому, успішний підприємець. Та ще й довірлива людина. Він не міг не знати про давнє народне прислів’я: «Хочеш втратити друга, позич йому грошей». У правильності цієї фрази переконався особисто. На жаль… Зате його товариш насправді виявився зовсім не тією людиною, яку, нібито, знав давним-давно. Обрав між тюрмою і поверненням боргу перший варіант.
Читайте також:
«Сепарів вибили за 17 хвилин». Аваков видав книгу, в якій розповідає про «Ягуар» з Калинівки
У когось свято, а хтось без роботи. Скільки вінничан загадують бажання працевлаштуватися?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Есть в Виннице легендарный персонаж, знаю лично...