До редакції звернулася пенсіонерка Віра Виноградова зі скаргою, що біля її будинку збираються зрізати дерево, щоб автомобілістам було де ставити машини.
— Вони сьогодні зріжуть дерево. А в нас подвір’я — це дитячий майданчик, трохи зеленої зони та суцільна стоянка з гаражами, — скаржиться жінка.
Вже на місці, на Космонавтів, 52, побачили п’ятиповерхову «хрущівку» та стандартну «картину» для старих дворів: машини на тротуарах, вузький проїзд та зруйноване в кількох місцях озеленення. По центру між кількома багатоповерхівками огороджене спортивне поле і дитмайданчик з ще радянськими атракціями для дітей.
Пані Віра зустрічає нас біля свого під’їзду та вказує на високе дерево.
— Почула від сусідки, що його зрізають, бо автомобілісти скаржаться, що поставити машину ніде. От вони там собі підписи зібрали, звернулися до зеленого господарства та сьогодні мають зрізати, — говорить жінка.
До нашої розмови приєднуються інші сусіди з будинку. Люди між собою намагались розібратися чи є дерево аварійним та для чого його рубати. Врешті-решт з’ясували, що звернень від сусідів на обрізку дерева не було.
Хоча між собою люди говорили, що воно може бути й аварійним: через наявність дупла в стовбурі. Проте тільки на дереві розмова не закінчилася.
Вже незабаром до розмови доєднались і ті, хто мають автомобілі та ті, хто мають гаражі, на які скаржилась пенсіонерка.
— Ну чому незаконно? Я в бюджет заплатив інвестиційний внесок, мені погодили гараж. Усі дозволи маю, — казав чоловік, що має гараж.
А інша жінка з цього ж під’їзду розповіла, що паркуються вздовж будинку, бо більше немає де.
— Ніхто це дерево зрізати не буде. Але парковка нам справді потрібна, — говорить Катерина Кучер, яка має автомобіль. — Тому що машин в нас у подвір'ї дуже багато, а те, що ставимо їх на тротуар — це ж ненормально, правда?
Жінка додає, що коли йде сильна злива, то їхню дорогу затоплює аж до бордюрів. Тому свою автівку переставляє в інше місце. Але так роблять далеко не всі водії.
— Тому ми змушені йти не по тротуару, а по дорозі, де в дощ наче річка тече, — додає Віра Виноградова.
Ще один мешканець будинку — пенсіонер Володимир Лунько — пояснив, що їх затоплює, бо забита зливова каналізація.
— Тут в нас стоїть «трьохсота» труба. Здавалося б, що такого діаметру мало вистачити. Але багато років тому, під час будівництва дев’ятиповерхівки, будівельники передавили трубу. У 2016 році нам відремонтували зливовий колодязь, але ситуацію це не вирішило. І цього року він остаточно забився, — говорить чоловік.
Тому, за словами пенсіонера, в зливу їхній будинку стоїть у воді — у восьмому під’їзді затоплює підвали, а в сьомий та шостий під’їзди люди змушені заходити по воді через припарковані машини на тротуарах.
— Так вода стоїть по 10-12 годин, що, думаю, негативно впливає і на фундаменти дому. А нашій п’ятиповерхівці вже мало не 50 років (1972 року забудови - авт.). Але з роками в нашої проблеми тільки «відростає борода», а вирішення немає ніякого, — говорить Володимир Лунько.
Чоловік демонструє копію колективного звернення від будинку, яке вони надіслали до міськради кілька днів тому. У тексті — перелік того, що зруйновано у подвір’ї. А також мешканці просять зробити відведення зливових вод, відновити тротуари та побудувати стоянку на умовах співфінансування між мерією та власниками автомобілів у цьому будинку.
У департаменті житлового господарства розповіли, що про проблему зливової каналізації біля будинку на Космонавтів, 52 знають.
— Зараз розбираємося, що там потрібно робити зі зливовою каналізацією: може там потрібно просто промити колодязь, або десь був перегин труби і потрібно її міняти. Конкретно по строках (ремонту - авт.) сказати не можу, все в процесі, — відповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.
Питаємо, чи дійшло звернення від мешканців, де вони просять зробити ремонт дороги, тротуарів та влаштування парковки за умовами співфінансування?
— Такого звернення ще не отримував. Якщо люди хочуть отримати ремонт подвір’я, то потрібно провести збори всім будинком, визначитися, що хочуть відремонтувати, скласти протокол зборів з підписами мешканців та надіслати звернення на ім’я міського голови. А далі починаємо спільно працювати над цим, — говорить Фурман.
Покрокова інструкція про те, як подати заявку на капремонт подвір’я, є в цьому матеріалі: У подвір’ї постійно ставлять машини на зелених зонах. Що з цим робити?
Читайте також:
Як можна контролювати ті роботи, що проводить ЖЕК
Конфлікт сусідів на Порика. Через зрубані дерева пенсіонер збирається йти до суду
«Дописали 6 тисяч 214 гривень боргу». Пенсіонерка судиться з «Енерою Вінниця»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер