«Первоцвіт-2019»: скільки зловили продавців підсніжників та що їм грозить?

«Первоцвіт-2019»: скільки зловили продавців підсніжників та що їм грозить?

На Вінниччині тривала операція «Первоцвіт». З 1 березня 2019 року до адміністративної відповідальності притягнуто 66 порушників законодавства.

За інформацією поліції, продовжуються рейди з протидії знищення та торгівлі ранньоквітучими рослинами, що занесені до Червоної книги.

 З 1 березня виявлено 66  порушників у цій сфері, яких  притягнуто до адмінвідповідальності.

Серед виявлених правопорушень задокументовано 39 випадків  недотримання правил торгівлі на ринках (ст.159  КУпАП), 12 - торгівля в невстановлених місцях (ст. 160  КУпАП). 

До адмінвідповідальності притягнуто 8 осіб   за  ст. 90 КУпАП  (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України).

Нагадаємо:

  • Статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено покарання для збирачів червонокнижних рослин – від 40 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого.
  • Частиною 2 статті 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу на бажаючих незаконно збагатитися від продажу первоцвітів - від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
  • Постановою Кабінету Міністрів України № 1030 від 7 листопада 2011 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення або погіршення середовища їх перебування (зростання)» за кожну рослину добутої цибулі ведмежої (черемші), підсніжника порушник повинен сплатити державі збитки у розмірі 62 гривні.

Варто зазначити, мета операції - збереження ранньоквітучих  рослин та таких, що знаходяться під загрозою знищення
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Вася
    Как говорил Борис Гребенщиков  -"По новым данным разведки, мы воевали сами с собой".
    Вот власть налагает штрафы, пишет угрозы...
    А кто не совершал безумных поступков для любимой? Прыгнуть с сарая, нарвать цветов из клумбы?
    Да ладно, пусть без риска. Весной хочтся такого же настроения. А пролиски такие нежные, передают мои чуства.
    Жаль пролисков? Жаль.
    Так или воспитайте меня, молодежь в духе того, что дарить всеной надо проросшую картошку....
    Или высаживайте подснежники, сирень, яблоневый цвет - чтобы можно было купить их вместо Красной книги...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
19:33 «Не пройшло і року»: що сталося з відремонтованою дорогою на Бар? play_circle_filled photo_camera 18:56 У Вінниці дітей навчатимуть виживанню, туризму та дослідженню природи 18:18 Найбагатші та найбідніші громади Вінниччини: склали рейтинг за бюджетами 18:02 Після місяців невідомості Тульчин попрощався з Василем Борисюком photo_camera Від читача 14:10 Краплина крові — шанс на життя: волонтери «Української команди» Вінниччини долучилися до донорства 17:22 Директора Гайсинської ЦРЛ Ігоря Кохана підозрюють у зловживаннях на понад мільйон. Що в його декларації? 17:13 Нова клумба з 405 троянд з'явилася біля Літнього театру photo_camera 16:11 Понад чотири роки у полоні — до Вахнівки повернувся бойовий медик Олександр Задоєнко play_circle_filled 15:36 У Вороновиці вантажівка насмерть збила 9-річного велосипедиста 15:05 Житель Вінниччини видурив у військового 156 тисяч гривень під приводом продажу авто 15:01 Крижопільська громада попрощалася із 51-річним військовим Миколою Суслою photo_camera 14:54 Обладнання для онкохворих купували з переплатою — лікарня втратила 5,6 мільйона гривень play_circle_filled photo_camera 14:51 Видачу нових муніципальних карток у Вінниці поставили на паузу 14:42 Туристичний автобус перекинувся дорогою до Болгарії — травмувалася дитина з Вінниччини 14:26 Поблизу Цвіжина перекинувся позашляховик Toyota — є загиблі play_circle_filled photo_camera 14:18 У Лисянці через коротке замикання спалахнув будинок photo_camera 13:30 «Розумні» світлофори біля Універмагу: у трамваїв буде пріоритет руху перехрестям 13:14 Село Флорине зустріло воїна, який повернувся з російського полону photo_camera 12:02 Загибель захисника Євгена Нечитайла підтвердили після місяців невідомості 11:57 Водіїв попередили про ремонтні роботи на кількох трасах області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up