У мешканця Чернівецької області виявили перший випадок захворювання на китайський коронавірус COVID-19. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, як повідомляє «Слово та діло» на брифінгу у вівторок, 3 березня.
— Він через КПП повернувся в Чернівецьку область. У Чернівецькій області теж було додатково проведено температурний скринінг, також повідомили пам'ятку про самоізоляцію, оскільки людина подорожував країнами, де був зафіксований коронавірус. Сім'я, чоловік і жінка, самоізолювалися. Через два дні у чоловіка з'явилися симптоми, які могли свідчити про наявність коронавірусу. Він отримав консультацію у сімейного лікаря. 29 лютого з'явилися симптоми, які вимагали додаткової консультації. Під час медичного огляду були забрані аналізи для дослідження. Сьогодні підозра підтвердилася: випадок коронавірусу зареєстрований в Україні, — розповів Ляшко.
В Україні розробили методику розрахунку засобів індивідуального захисту, і вони будуть в певних установах, де планується приймати всіх хворих.
— Наказами департаментів охорони здоров'я в кожній області сьогодні визначені, як мінімум, дві установи, які перші прийматимуть хворих на коронавірусну інфекцію, — підкреслив заступник міністра.
Крім того, він заявив, що в кожному такому закладі вже визначили співробітників, які будуть відповідати за пацієнтів з симптомами коронавірусу.
У кожній області будуть працювати не менше двох бригад екстреної допомоги, які стануть першими виїжджати на такі випадки і транспортувати хворих в спеціальні установи.
За словами чиновника, в цілому в Україні налічується 12000 ліжок для інфікованих, а також 2500 боксів в інфекційних відділеннях. У цих установах працюють півтори тисячі кваліфікованих фахівців і близько 6000 інших медпрацівників.
Фахівці Вінницького обласного лабораторного Центру спільно з медиками та прикордонниками Могилів-Подільського відпрацювали питання взаємодії при проведенні температурного скринінгу, візуального огляду та опитування осіб, які будуть прибувати в аеропорт «Вінниця» з країн де реєструються випадки захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це повідомляють у лабораторному центрі.
«Відпрацювали алгоритм дій медичної служби, прикордонників, фахівців лабораторного Центру та екстренної медичної допомоги у випадку виявлення осіб з підозрою на захворювання COVID-19, в тому числі проведення дезінфекційних заходів», — зазначають у відомстві.
Фахівці Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства проводять семінари з педагогами та батьками в навчальних закладах.
Вони також поширюють інформаційні листівки «Коронавірус: профілактика інфікування та поширення» у місцях масового скупчення людей — торговельних закладах, поштових установах, на підприємствах-перевізниках.
1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.
2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом:
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
3. Уникайте скупчення людей.
4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
5. Використовуйте захисну маску:
Використовуйте маску правильно:
Відповідно до рекомендацій МОЗ для зменшення впливу та передачі гострої респіраторної вірусної інфекції — коронавірусу COVID-19, необхідно:
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
Читайте також:
На Вінниччині інформують про небезпеку коронавірусу. Що потрібно знати?
Підготували санітарний гелікоптер, який транспортуватиме ймовірних хворих на коронавірус
П'ять боксів «для холери» і 10 тестів. Пресі показали готовність Вінниці до коронавірусу
Вінничани в соцмережах стали на захист українців, яких евакуювали з Китаю (ОПИТУВАННЯ)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер