У сусідній області — перший випадок коронавірусу. Як збираються боротися з COVID-19?

У сусідній області — перший випадок коронавірусу. Як збираються боротися з COVID-19?
  • В Чернівецькій області виявили перший випадок коронавірусу.
  • У кожному регіоні України будуть працювати, як мінімум, дві установи, які першими збираються приймати хворих.
  • На Вінниччині триває всеукраїнська кампанія з профілактики та протидії поширенню коронавірусу COVID-19. 

У мешканця Чернівецької області виявили перший випадок захворювання на китайський коронавірус COVID-19. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, як повідомляє «Слово та діло» на брифінгу у вівторок, 3 березня.

— Він через КПП повернувся в Чернівецьку область. У Чернівецькій області теж було додатково проведено температурний скринінг, також повідомили пам'ятку про самоізоляцію, оскільки людина подорожував країнами, де був зафіксований коронавірус. Сім'я, чоловік і жінка, самоізолювалися. Через два дні у чоловіка з'явилися симптоми, які могли свідчити про наявність коронавірусу. Він отримав консультацію у сімейного лікаря. 29 лютого з'явилися симптоми, які вимагали додаткової консультації. Під час медичного огляду були забрані аналізи для дослідження. Сьогодні підозра підтвердилася: випадок коронавірусу зареєстрований в Україні, — розповів Ляшко.

Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9">

В Україні розробили методику розрахунку засобів індивідуального захисту, і вони будуть в певних установах, де планується приймати всіх хворих.

— Наказами департаментів охорони здоров'я в кожній області сьогодні визначені, як мінімум, дві установи, які перші прийматимуть хворих на коронавірусну інфекцію, — підкреслив заступник міністра.

Крім того, він заявив, що в кожному такому закладі вже визначили співробітників, які будуть відповідати за пацієнтів з симптомами коронавірусу.

У кожній області будуть працювати не менше двох бригад екстреної допомоги, які стануть першими виїжджати на такі випадки і транспортувати хворих в спеціальні установи.

За словами чиновника, в цілому в Україні налічується 12000 ліжок для інфікованих, а також 2500 боксів в інфекційних відділеннях. У цих установах працюють півтори тисячі кваліфікованих фахівців і близько 6000 інших медпрацівників.

Робота на Вінниччині

Фахівці Вінницького обласного  лабораторного Центру спільно з медиками та прикордонниками Могилів-Подільського відпрацювали питання взаємодії при проведенні температурного скринінгу, візуального огляду та опитування осіб, які будуть прибувати в аеропорт «Вінниця» з країн де реєструються випадки захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це повідомляють у лабораторному центрі.

«Відпрацювали алгоритм дій медичної служби, прикордонників, фахівців лабораторного Центру та екстренної медичної допомоги у випадку виявлення осіб з підозрою на захворювання COVID-19, в тому числі проведення дезінфекційних заходів», — зазначають у відомстві.

Фахівці Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства проводять семінари з педагогами та батьками в навчальних закладах.

Вони також поширюють інформаційні листівки «Коронавірус: профілактика інфікування та поширення» у місцях масового скупчення людей — торговельних закладах, поштових установах, на підприємствах-перевізниках.

Як запобігти інфікуванню новим коронавірусом?

1. Не торкайтеся до потенційно контамінованих вірусом поверхонь, зокрема до тварин, у регіонах із виявленими випадками інфікування.

2. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.

Миття рук з милом:

  • тривалість процедури — 20–40 с;
  • вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
  • обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;

Обробка рук спиртовмісним антисептиком:

  • спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
  • антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
  • тривалість обробки — близько 30 с;
  • особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
  • обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
  • у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  • контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).

3. Уникайте скупчення людей.

4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

5. Використовуйте захисну маску:

  • обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
  • якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.

Використовуйте маску правильно:

  • вона має покривати ніс і рот;
  • вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
  • заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
  • не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
  • заміняйте маску щочотири години;
  • не використовуйте маску повторно.
     

Відповідно до рекомендацій МОЗ для зменшення впливу та передачі гострої респіраторної вірусної інфекції — коронавірусу COVID-19, необхідно:

  • якщо захворіли — залишайтесь вдома, не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших;
  • у разі погіршення стану потрібно звернутись до свого сімейного лікаря;
  • керівникам потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників із симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.

Що потрібно знати про коронавірус

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

 

Читайте також:

На Вінниччині інформують про небезпеку коронавірусу. Що потрібно знати?

Підготували санітарний гелікоптер, який транспортуватиме ймовірних хворих на коронавірус

П'ять боксів «для холери» і 10 тестів. Пресі показали готовність Вінниці до коронавірусу

Вінничани в соцмережах стали на захист українців, яких евакуювали з Китаю (ОПИТУВАННЯ)
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (105)
  • Валя Курган Якубівська

    Радує оптимізм і здоровий глузд вінничан.
  • Panas Mirniy

    Це кінець баба ванга знала і про цю біду розповідала (((
  • Roza Roza

    Відволікать увагу,стільки помирають від пневмонії,грипу,ніхто некіпішує що закр ваються диспансери,ціни європейські,а Коронавірус це збагачення карманів!
  • Лариса Ярошенко

    У наших людей дуже добре розвинутий синдром стада. Це все публічне залякування, ще один із способів заробити бабла на людях. Злидні, ніщенство, закривають школи, лікарні, тубдиспансери, онкології прогресує а вони зі своїм короновірусом
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:13 У Вінниці водій «ВАЗу» збив жінку на пішохідному переході. Потерпіла в лікарні 13:05 Футболісти, черлідери і фрізбісти згуртувалися, аби разом прибрати рідне місто 12:35 Як поводяться вінничани під час хвилини мовчання? Ми запитали 12:17 Великдень у Вінниці: правила безпеки та обмеження play_circle_filled Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 11:13 Понад сотня відбитих атак та 13 збитих Shahed: Україна дає жорстку відповідь окупантам 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає photo_camera 10:01 Сьогодні — Велика субота. Традиції, прикмети та що не можна робити 09:54 «Нива» дев’ятий раз у сезоні зіграла внічию. Розійшлася миром з «Чайкою» в гостях 09:20 Три види пасок та шоколадні яйця готували на майстер-класі разом з учасницею МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 09:01 Вінниця сьогодні проводжає у вічність трьох військових play_circle_filled 08:30 Вітаємо християн зі Світлим Христовим Воскресінням! (Прес-служба ВО "Батьківщина") 08:25 Сьогодні вітаємо Марію та Кирила. Історія та прикмети 4 травня 08:00 Готові великодні кошики, паски та ковбаски. Де замовити у Вінниці (партнерський проєкт) 21:01 Вінницька обласна лікарня отримала новий апарат УЗД для кращої реабілітації пацієнтів photo_camera 20:08 «Цвітіння» водойм: основні причини та чим воно небезпечне 19:29 «Тато забирав мене з дитсадка і ми дивилися вручення «Оскара»... У Тульчині показали «Ядерне чаювання» 19:11 У Вінниці зупинили «ВАЗ», водій якого був під дією двох наркотиків photo_camera 19:08 До ЗСУ через рекрутингові центри: перша група добровольців навчається на тренувальних базах 18:16 На Вінниччині за добу рятувальники ліквідували сім пожеж в екосистемах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up