Кордони Вінниччини від вірусу захищені. Мешканцям міста і області не варто панікувати. Про це вчора, 26 лютого, розповів губернатор області Владислав Скальський журналістам.
— Щодо кордону. Ми уже забезпечили наш Могилів-Подільський прикордонний загін для усіх точок для 100% контролю тих людей, які перетинають кордон, — прокоментував Владислав Скальський. –— Ми забезпечили додаткові периметри. Будуть забезпечені усі точки перетину державного кордону. Не важливо, чи це наземний кордон, чи це аеропорт. Контакти встановлені, алгоритми дії визначені.
Губернатор з представниками місцевих ЗМІ також навідалися у клінічну лікарню №1 на Вишеньці, куди в разі підозри на коронавірус доправлятимуть пацієнтів. Тут їм розповіли, що Вінницький лабораторний центр отримав 10 тестів на коронавірус — на перший випадок.
Медики продемонстували інфекційне відділення, з окремим приміщенням з боксами. Таких на першому поверсі п’ять, загалом на 12 ліжок. У кожного боксу два входи: один з вулиці, другий — з приміщення лікарні.
У бокс інфекційної лікарні доставлятимуть з вулиці пацієнта. Другі двері у бокс – це вхід для медперсоналу лікарні в костюмах індивідуального захисту.
Щодо захисту медичного персоналу, то на сьогоднішній день є 50 комплектів захисних костюмів, 150 респіраторів третього класу. Журналістам продемонстрували, яким чином може виглядати працівник, що буде працювати з хворим.
У кожній ізольованій палаті свій санвузол, необхідне медичне обладнання і мінімальний запас медикаментів. Відділення старе, його колись готували для холери.
— Хворий потрапляє сюди через окремий вхід, не виходить у відділення. У нього є свій санвузол, сюди йому передають їсти. Ніхто, крім персоналу, сюди не буде мати доступ, — розповідає директор першої міської клінічної лікарні Костянтин Ліваковський. — Щодо каналізації, у нас є спеціальний відстійник, у якому знезаражуються відходи. Ремонт у приміщенні робили два роки тому. Але це типове інфекційне відділення. Воно побудоване не сьогодні, і тут все збережено ще повоєнних часів. Багато років тому у ньому готувалися до пандемій: холери і чуми.
Головна інфекціоністка Вінницької області Лариса Мороз каже, що такі боксовані палати є в районних лікарнях області, загалом їх 89.
— Усі лікарі, які працюють в інфекційних відділеннях, в тому числі і райцентрах, пройшли навчання, достатньо кваліфіковані, аби протидіяти вірусу і надавати допомогу пацієнтам, — каже лікарка.
Також визначили дві спеціалізовані бригади, які мають виїздити на екстрений виклик в костюмах індивідуального захисту. В разі потреби, кількість таких бригад мають збільшити. Медики запевняють, що обмін інформацією між працівниками інфекційного відділення, сімейними лікарнями, екстреною допомогою і навіть прикордонниками налагоджений.
Чи лякає вас коронавірус?
Читайте також:
«Ми з дідусем носа з дому не показуємо»: вінничани в Італії про коронавірус
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер