Не тільки переселенцям. Де і як отримати грошову допомогу вінничанам

Не тільки переселенцям. Де і як отримати грошову допомогу вінничанам
Пам'ятаєте, як вінничани стояли в чергах до банків, щоб оформити допомогу від ООН? Подати заявку можна через Інтернет, у кілька кліків
  • З початку повномасштабної війни, низка міжнародних організацій започаткувала програми грошової підтримки українців. 
  • Деякі з цих програм спрямовані на підтримку не тільки переселенців, а й людей, що живуть в «мирних» містах і селах.
  • Скільки дають і хто може подаватись? Склали добірку благодійних фондів та додали їхні контакти.

Пам’ятаєте, як наприкінці липня біля відділень банків були величезні черги вінничан? Люди хотіли оформити допомогу від ООН, яку почали надавати не тільки переселенцям, а й людям без статусу ВПО: пенсіонерам, багатодітним, малозабезпеченим. 

Тоді ми також розказували, що оформити цю допомогу в розмірі 6600 грн можна онлайн, без очікування в чергах. Виявилося, що є ще декілька організацій, які готові виплачувати кошти українцям.

єДопомога: одна заявка до всіх благодійників

Подати заяви на міжнародні програми допомоги можна через сайт «єДопомога». 

Відео дня

Звідси дані від заявників пересилають на Міжнародну організацію з міграції (дають 2200 грн на кожного члена сім’ї протягом 3 місяців); до RED ROSE CDS LIMITED (2200 грн, протягом 3 місяців); до «Червоного Хреста» (2500 грн, протягом трьох місяців); на дві програми від ООН (6660 грн на сім’ю до трьох людей, протягом 3 місяців), ЮНІСЕФ (дія програми тимчасово призупинена, опрацьовують заявки).

При тому не обов'язково мати банківський рахунок.

«При заповненні заяви на сайті потрібно просто вказати про відсутність IBAN і за умови прийняття рішення міжнародною організацією пенсіонери отримають свої грошові кошти у відділеннях Укрпошти», – йдеться у повідомленні.

Інформацію збирає Мінсоцполітики. Остаточне рішення про призначення допомоги приймають міжнародні організації.

Подаватись можуть пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні, одинокі матері та батьки, на вихованні яких малолітні діти, люди з інвалідністю, а також постраждалі від російської агресії українці.

Заповнити заявку можна на платформі єДопомога. Там же, прогорнувши сторінку донизу, ви знайдете відповіді на популярні питання.

А перевірити статус поданої вами заявки можна за цим посиланням. 

6600 грн від ACTED

Людям, які постраждали від ракетного удару росії по Вінниці, 14 липня, французька організація готова надавати разову грошову виплату в розмірі 6600 грн.

«Ми допомагаємо всім людям в одній родині. Прикладом, якщо у ній 4 людини, то виплати нараховуємо для кожної, — розповідав керівник офісу організації «ACTED» у Чернівцях Люка Домер-Чану. — Ми зв’язуємося з ними телефоном і заповнюємо анкету, або робимо це безпосередньо на місці. Також потрібно додати дані паспорта, банку, ідентифікаційний код. Після перевірки документів і, коли все добре, у нас є два види відправки грошей. Ми працюємо з «Укрпоштою» і «Ощадбанком». Якщо у людини є картка цього банку ми переказуємо кошти відразу на карту, а коли немає, тоді можна отримати допомогу готівкою в будь-якому відділенні «Укрпошти».

Заявку на допомогу від ACTED можна подати, зателефонувавши на гарячу лінію:  (095)-365-6219; (093)-609-9277; (099)-636-8996; (099)-144-3613.

Допомога матерям

БО Фонд Українські Сестри та Кіндфрендлі надає підтримку українським жінкам, а саме:

  • матерям/одиноким матерям;
  • вагітним;
  • дружинам військових.

«Ми спільнота жінок, яка допомагає матерям у скрутній ситуації. 24 лютого росія розпочала війну проти України, і багато українських одиноких матерів, вагітних жінок, дружин військових втратили звичне життя, роботу та дім. Тож ми збираємо пожертви з усього світу та надаємо фінансову підтримку та психологічну допомогу для українських жінок», — зазначають про свою мету в організації.

Одноразова фінансова допомога надається тим, хто втратив роботу та засоби для існування через війну. Для отримання допомоги потрібно оформити заявку через спеціальний телеграм-бот.

Допомога сиротам і звільненим з полону жінкам

Грошову допомогу від Фонду імені блаженного священномученика Климентія Шептицького зможуть отримати діти-сироти війни та жінки, звільнені з російського полону.

Дітям до 18 років, які внаслідок воєнних дій втратили обох батьків чи одного з них, якщо він був єдиним опікуном дитини, виплатять суму, еквівалентну 720 злотих (близько 5750 гривень). Звільнені з полону жінки отримають еквівалент максимум 10000 злотих (близько 79950 гривень).

Допомога надаватиметься виключно у гривнях на банківський рахунок заявника/одержувача.

Заявки  приймаються до 30 листопада 2022 року або до моменту вичерпання коштів, призначених на виплати, якщо це відбудеться раніше.

Грошова допомога від NRC

Норвезька рада у справах біженців (NRC) готова виплачувати переселенцям та мешканцям районів, які постраждали від бойових дій, по  2 200 грн на кожного члена родини протягом трьох місяців.

Зареєструватись на допомогу можуть всі, незалежно від поточного місця проживання. Допомогу надають найвразливішим категоріям: пенсіонерам, людям з інвалідністю, малозабезпеченим, багатодітним тощо.

Важливо! Допомогу отримають ті люди, які не отримували грошові виплати від інших міжнародних організацій. Державні виплати не враховуються.

Подати заявку можна ось так:

  1. відкрийте WhatsApp або встановіть його, якщо ви не маєте його;
  2. додайте до ваших контактів номер 0 800 609 844;
  3. відправте на цей номер повідомлення з текстом: NRC;
  4. далі ви отримаєте повідомлення з інструкціями для успішної реєстрації. NRC зв’яжеться з вами у WhatsApp.

За додатковою інформацією звертайтеся за номером гарячої лінії 0 800 302 007 або пишіть на електронну пошту: [email protected].

Психологічна допомога

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні запустила гарячу лінію для надання психологічної допомоги українцям, які постраждали від війни.

Лінія працює щодня з 10:00 до 20:00 за номером: 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні). Більше інформації на сайті.

На фейсбук-сторінці ООН є підбірка відеороликів, де фахівці діляться техніками, як впоратися зі стресом і підтримати дітей під час війни.

Також Мінцифри та ПРООН створили онлайн-курс, щоб допомогти українцям долати симптоми посттравматичного стресового розладу. Ще один проєкт - освітній серіал Психологічна підтримка себе та близьких.

Юридична допомога

Правову допомогу переселенцям можна отримати безкоштовно через мережу «Горєніє», яку підтримує ПРООН. Для цього потрібно звернутися за телефоном: (050)-534-02-30 (Тетяна Володимирівна Караканова).

Також у Вінниці, для всіх українців, діє центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. За юридичними консультаціями можна звертатись за цими номерами телефонів: 0-800-213-103; Email: [email protected]

Раніше, нагадаємо, ми розповідали, що робити, коли термінал «з’їв» гроші, а переказ не виконав.

 

Читайте також:

Зміни для вінничан у вересні: діти йдуть в школу, нова підстава для виїзду за кордон

Де дешевше, а де дорожче: скільки коштує оренда електросамокатів у Вінниці?

Тепер не треба вінницьку прописку, щоб дали допомогу на поховання жертви російського обстрілу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up