Біля банків черги, бо вінничани хочуть отримати допомогу від ООН. Як її можна оформити?

- У Вінниці біля відділень двох банків ПриватБанк та А-Банк впродовж кількох днів ажіотаж.
- Утворився він через те, що містяни почали масово оформлювати виплати міжнародних організацій.Тепер отримати грошову допомогу від ООН можуть не лише переселенці, а й вінничани.
- Розповідаємо, хто саме, скільки, та як оформити заявку, не виходячи з дому.
Причина багатолюдних черг біля відділень банків — вінничани почали активно оформлювати виплати міжнародних організацій, а саме грошову допомогу від ООН. Там людям допомагають в оформленні відповідних заявок.
Пенсіонерка Олеся, яку ми зустріли біля одного в банків у центрі каже, що почула від сусідки про допомогу від ООН. Вирішила прийти в банк і собі оформити. На наше запитання: «Чи не думали зробити це в онлайні?» — відповідь категоричне ні.
Більшість людей у чергах саме пенсіонери. Біля відділення А-Банку, що на Замостянській, вже другий день поспіль черга з кількома десятками людей.
Також велику чергу, 26 липня, ми помітили біля відділення на Пирогова.
— Мені знайомий сказав, що прочитав в інтернеті про видачу допомоги з-за кордону, от я й прийшов, — сказав містянин Микола, що стояв у черзі.
Пояснимо, що отримати допомогу від міжнародних організацій тепер можуть:
- особа з інвалідністю;
- пенсіонер;
- одинока мати або батько;
- багатодітна сім’я;
- одержувач допомоги малозабезпеченим сім’ям;
- внутрішньопереміщені особи;
Розмір допомоги від ООН — 2 220 гривень на особу, але не більше ніж 6 660 гривень на родину. Допомога виплачується впродовж 3 місяців.
Все можна зробити без довгих черг
Як пояснила нам прессекретарка ПриватБанку Наталія Макаренко, для того, щоб отримати допомогу не обов'язково стояти у чергах.
— Потурбуйтеся про власну безпеку та безпеку своїх близьких лишаючись у безпечному місці. Подати заявку на отримання допомоги від міжнародних організацій можна подати дистанційно, без відвідування відділень банку, — каже Наталія Макаренко. — Виплату можна оформити навіть, якщо картки немає. Якби онуки, діти чи просто сусіди допомогли пенсіонерам це зробити було б чудово. І ніхто б не стояв під відділеннями у чергах.
Вінничанка Наталя розповідає нам, що оформила заявку на фінансову допомогу своїй мамі-пенсіонерці буквально за кілька хвилин, не виходячи з дому.
— Я просто зайшла на платформу «єДопомога» та заповнила заявку. Далі — вказала ПІБ, вік, індивідуальний податковий номер. У моєї мами немає банківської картки, тож я просто вибрала пункт «відсутня картка», — розповідає вінничанка. — Наприкінці мені видало таку інформацію: «Ваша заявка прийнята. Очікуйте на результат обробки».
Наталія Макаренко з ПриватБанку додає, що рішення щодо надання допомоги відповідній категорії населення та щодо суми виплат приймають саме міжнародні організації, а не банк. Детальніше про це можете прочитати ТУТ.
Інструкція для вінничан
Отож, ось інструкція, як оформити заявку на допомогу вінничанам, не йдучи в банк:
- Перейти на https://aid.edopomoga.gov.ua;
- Обрати «Заповнити заявку на допомогу»;
- Обрати соціальний статус, наприклад, «пенсіонер»;
- Вказати персональні дані;
- Внести номер вашого IBAN (номер банківського рахунку).
У ПриватБанку нам пояснили, що якщо реквізити IBAN-рахунку картки зазначено правильно, переказ буде автоматично зараховано на картку. Чіткої дати, коли це відбудеться після оформлення заявки, немає.
«Якщо надійде SMS-повідомлення з контрольним номером переказу Western Union, MoneyGram або PrivatMoney, то кошти можна отримати через Приват24, банкомат, відділення банку або звернувшись до клієнтської підтримки за телефоном 3700 або в чаті «Допомога Онлайн», — йдеться в інструкції від банку.
Як пояснюють у ПриватБанку, наприклад, якщо у ваших батьків-пенсіонерів немає фізичної банківської картки, то ви можете оформити їм віртуальну. А згодом вже її номер вказати у заявці для оформлення допомоги від ООН.
Зробити це можна безоплатно таким чином:
- Авторизуйтесь у додатку Приват24;
- У меню «Гаманець» натисніть «Додати» та виберіть «Digital картку»;
- Виберіть тип картки, який плануєте оформити («Кредитну» чи «Дебетову»), платіжну систему та валюту;
- Нову картку ви побачите в гаманці впродовж 10 хвилин.
За словами Наталії Макаренко, ПриватБанк уже виплатив українцям понад 1.5 млн переказів із допомогою від міжнародних організацій – на 6.5 млрд гривень. З них 90% переказів було отримано онлайн на картку ПриватБанку в мобільному Приват24.
Читайте також:
Долар зріс. Як це змінить вартість палива на вінницьких АЗС?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Свитлана Цибрій
Vova Fi
Стоп Вийни
пенсам з якоись украины? .им своих негрив хватае.унизили и опустили их до дна. а ци рабы и цьому ради .тому я и пишу це населеня обречено и ни вийна ничо не зминило их воны вже в исторични ями.олигархични и провладни ЗМИ пишут про свитлу нацию а насправди населення кидають в рабство тим же трудовым законом.писля вийны буде воена диктатура пид вывескою очищення общества.як в греции в 70-х..барыгы-олигархы видбивають цинами свои втрати на окупованных териториях.вот це и е реалии.
Татьяна Стрикун