Пройшов місяць з того часу, як з’явилась карта медичного забезпечення від онлайн-системи YouControl. Ми вирішили подивитись, як за цей час змінилось забезпечення вінницьких лікарень.
Система, розроблена YouControl, аналізує дані та визначає показники, на скільки днів українським лікарням вистачить ресурсів. Тобто, скільки лікарня зможе проіснувати з теперішніми залишками.
Дані збираються в інформаційно-аналітичній системі MED Data. З початку роботи до системи мали доступ 240 медичних закладів першої хвилі, які щодня оновлювали інформацію. Сервіс планував зібрати інформацію із ще 2 000 лікарень.
За результатами збору інформації розробники звітують МОЗ. Аналітична карта складається з чотирьох розділів: обладнання, лікарні, ліжка та захворюваність. Ми порівнюємо дані за 8 квітня та 10 травня.
Червоним кольором на карті позначені найменш забезпечені лікарні, зеленим ті, у яких забезпечення найбільше. До забезпечення медичним обладнанням входить: антисептик, оглядові рукавички, одноразові маски, респіратори, ізоляційні халати та костюми біозахисту.
Згідно з картою, Вінницька область піднялась за рівнем забезпечення з 17 до 13 місця. Місцеві лікарні піднялись в рейтингу не шляхом збільшення забезпечення, а тому, що в інших лікарнях його поменшало.
Найбільш забезпечені лікарні в Черкаській (21 день) та Хмельницькій (14 днів) областях. З перших місць зійшли Харківська (9 днів) та Чернігівські області (9 днів). Раніше у Харківській області вистачало забезпечення на 108 днів, а у Чернігівській області на 80 днів.
Якби у Вінницькі лікарні припинили всі постачання, то антисептика у них вистачило б на 87 днів, рукавичок на 29 днів, одноразових масок на 12 днів, респіраторів на 11 день, багаторазового захисту для очей на 4 дні, костюмів біозахисту лише на 6 днів, а одноразових ізоляційних халатів лише на два дні.
На початку квітня, з десяти опорних лікарень Вінницької області, найбільше обладнанням була забезпечена Вінницька обласна дитяча інфекційна лікарня. Станом на 10 травня вона опустилась на третє місце. Найбільш забезпечені зараз Калинівська та Тростянецька центральні лікарні. Вони мають все необхідне на 12 та 9 днів відповідно.
Вінницькій дитячій інфекційній лікарні необхідного обладнання для боротьби з коронавірусом вистачить трохи більше ніж на вісім днів. У лікарні немає одноразових ізоляційних халатів, багаторазових масок та одноразових засобів захисту очей.
По забезпеченню спеціалістами Вінницька область опустилась з 14 до 17 місця рейтингу. Ситуація з рейтингом не дуже зрозуміла, тому що на початку квітня перші місця займала Хмельницька та Івано-франківська області. Зараз же Хмельницька область спустилась на кілька пунктів нижче за Вінницьку область і в них залишилось 123 спеціалісти.
На початку квітня у Вінницьких опорних лікарнях працювало 1865 лікарів, 316 з них могли бути залучені у боротьбі з COVID-19. Також 706 медсестер та 58 анестезіологів. Лікарів інфекціоністів — 40.
На 10 травня у вінницьких лікарнях з'явилось 10 564 лікарі, які можуть бути залучені у боротьбі з коронавірусом. Лікарів інфекціоністів побільшало до 869 спеціалістів. Швидше за все, таке статистичне збільшення пов’язане з тим, що за цей час більше лікарень подали всі необхідні дані.
На початку квітня найбільше медичного персоналу працювало у Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування (301 медпрацівник), найменше у Шаргородській центральній районній лікарні (72 медпрацівники). У Жмеринській центральній районній лікарні були залучені 298 медпрацівників, Вінницькій лікарні №1 — 296, Вінницькій центральній районній лікарні — 280, Козятинській центральній районній лікарні — 231, Вінницькій обласні дитячій інфекційній лікарні — 115, Тростянецькій центральній районній лікарні — 102, Хмельницькій центральній районній лікарні — 92 та Калинівській центральній районній лікарні — 78 медпрацівників.
Після оновлення карти, 10 травня, найбільше медперсоналу виявилось у Вінницькій обласній клінічній лікарні (98 медпрацівників), Жмеринській центральній районній лікарні зараз залучений 81 медпрацівник, у Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування – 60 працівників, Козятинській центральній районній лікарні — 49, Вінницькій обласній дитячій інфекційній лікарні – 41, Хмельницькій центральній районній лікарні — 33, Тростянецькій центральній районній лікарні — 21, та Калинівській центральній районній лікарні – 12 медпрацівників.
У Вінницькій обласній клінічній лікарні 60 лікарів можуть бути залучені у боротьбі з COVID-19. Працює чотири інфекціоністи, дев’ять анестезіологів. Дев’ять лікарів працює у денній зміні, сім – і нічній.
З початку квітня ситуація із забезпеченням лікарняними ліжками також змінилась. Раніше найбільше лікарняних ліжок було в опорних лікарнях Харківської області — 2 892 ліжка, найменше у Хмельницькій та Луганській областях. Зараз лідером забезпечення лікарняними ліжками стали Запорізька (16 ліжок на 100 тисяч населення) та Чернівецька області (15 ліжок на 100 тисяч населення). Найменш забезпеченими все ж залишається Луганська та Одеська області (по 2 ліжка на 100 тисяч населення.
Вінницька область спустилась з 15 до 18 місця в Україні. Вінницькі пацієнти можуть розраховувати на п’ять з половиною ліжок на 100 тисяч населення.
У вінницьких лікарнях зайняті 57 ліжок реанімаційної/інтенсивної терапії, вільно – 28. Найбільше ліжками забезпечена Козятинська центральна районна лікарня, найменше Жмеринська районна лікарня.
По Вінницькій області немає даних про пацієнтів під'єднаних до апаратів штучної вентиляції легень.
У вкладці «Захворюваність» відображається оперативний моніторинг ситуації довкола COVID-19.
Читайте також:
Гондолу «Джульєтту» спустили на воду. Скільки цьогоріч коштуватиме плавання
Весілля в масках: скільки вінничан одружилось та розлучилось під час карантину
Злочини на карантині: як змінилась вінницька поліцейська статистика під час пандемії
Дитину кладуть в інфекційне через коронавірус. Що потрібно знати батькам?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер