Карту медичного забезпечення розробила аналітична онлайн-система YouControl. Її презентували вчора, 9 квітня, в Українському кризовому медіа-центрі.
Система аналізує дані та визначає показники, на скільки днів українським лікарням вистачить ресурсів. Тобто, скільки лікарня зможе проіснувати з існуючими залишками.
Дані збираються в інформаційно-аналітичній системі MED Data. До системи мають доступ 240 медичних закладів першої хвилі, які мають щодня оновлювати інформацію. Найближчим часом сервіс планує зібрати інформацію із ще 2 000 лікарень. За результатами збору інформації розробники звітують МОЗ.
Аналітична карта складається з чотирьох розділів: обладнання, лікарні, ліжка та захворюваність. Дані зведені станом на 8 квітня.
Згідно з картою, Вінницька область на 17 місці в Україні по забезпеченню медичним обладнанням. З існуючим залишком обладнання вінницькі лікарні зможуть працювати 29 днів. Найбільше забезпечені Харківська (108 днів) та Чернігівська область (80 днів).
Червоним кольором на карті позначені найменш забезпечені лікарні, зеленим ті, у яких забезпечення найбільше. До забезпечення медичним обладнанням входить: антисептик, оглядові рукавички, одноразові маски, респіратори, ізоляційні халати та костюми біозахисту.
Антисептика у вінницьких лікарнях вистачить на 84 дні, рукавичок на 50, костюмів біозахисту лише на 4 дні, а ізоляційних халатів є лише на день.
З десяти опорних лікарень Вінницької області найбільше обладнанням забезпечена Вінницька обласна дитяча інфекційна лікарня. Закладу вистачить обладнання на 88 днів безперервної роботи. Найменше — Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування. Вона забезпечена лише на чотири дні.
По забезпеченню лікарями Вінницька область на 14 місці в Україні. Найбільше лікарів працює в Івано-Франківській області, найменше в Хмельницькій.
У Вінницьких опорних лікарнях працює 1865 лікарів, 316 з них можуть бути задіяні у боротьбі з COVID-19. Працює 706 медсестер та 58 анестезіологів. Лікарів інфекціоністів — 40.
Найбільше медичного персоналу працює у Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування (301 медпрацівник), найменше у Шаргородській центральній районній лікарні (72 медпрацівника). У Жмеринській центральній районній лікарні задіяні 298 медпрацівників, Вінницькій лікарні №1 — 296, Вінницькій центральній районній лікарні — 280, Козятинській центральній районній лікарні — 231, Вінницькій обласні дитячій інфекційній лікарні — 115, Тростянецькій центральній районній лікарні — 102, Хмельницькій центральній районній лікарні — 92 та Калинівській центральній районній лікарні — 78 медпрацівників.
Найбільше лікарняних ліжок в опорних лікарень Харківської області — 2 892 ліжка, найменше у Хмельницькій та Луганській областях. Вінницька область на 15 місці в Україні, наші опорні лікарні зможуть прийняти 1 124 пацієнти.
У вінницьких лікарнях зайняті 24 боксовані палати, вільні — 37. У відділенні інтенсивної терапії (станом на 8 квітня) знаходиться 24 пацієнти. У Могилів-Подільській лікарні один пацієнт підключений до штучної вентиляції легень.
У вкладці «Захворюваність» відображається оперативний моніторинг ситуації довкола COVID-19.
Читайте також:
«Помремо — скажуть коронавірус» Як вінничанка з дитиною лікує пневмонію вдома
«Вона по 100 разів викликає швидку», — медики про пацієнтку з дитиною, яка лікує пневмонію вдома
Як правильно купувати та дезінфікувати продукти під час карантину. Відеоінструкція
Як працює карантинний блокпост на в’їзді у Вінницю. Відеорепортаж
Спецперепустки у громадському транспорті перестали перевіряти. Ми перевірили
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер