Зранку, 29 серпня, на сабарівському полі людно, тут зібралось близько трьох сотень людей. В’їзд зі сторони Сабарівського шосе для транспорту перекритий лавками та батутом. По іншу сторону поля будівельна техніка навантажена металопрофілем для паркану, щебенем та відсівом.
— Ми сюди їздимо кожного дня для того, щоб розпочати роботи, — сказав представник підрядника Андрій Рудик, майстер ТОВ «Шляхбуд». — У нас зараз перша черга виконання робіт. Це — дорога , починаючи від заїзду. Ми її уже трошки почали робити і 5 кварталів для захоронення. Все це — перша черга робіт, які ми маємо зробити до кінця року і здати. А ще будинок охорони і забор. Якщо ми розпочнемо робити, залучивши більше техніки, можна ще до холодів зробити. Це тимчасові заборони для огородження території, на якій виконуються будівельні роботи — щоб ніхто не ходив, щоб техніку можна було залишати, а не відвозити кожного дня на базу. Так зекономим час та кошти. З червня місяця ми не можемо розпочати робіти. Кожного дня сюди виїздять техніка і я. Людям фірма виплачує заробітну плату, адже це не їх вина, що вони не можуть приступити до роботи. Інші працівники працюють по інших об'єктах. Зараз у мене є всі документи, щоб розпочати роботи. Люди, які протестують щодо будівництва кладовища кажуть , що вони подають до суду. Документа щодо тимчасово припинення робіт на час розгоядання позову в суді мені не надали. Якби такий документ був, я б не їхав сюди і нічого тут не робив. А поки що я не можу замовнику нічого сказати, чому не їзджу сюди. І роботи маю виконувати згідно терміну.
Серед поля, навколо трьох вантажівок і недобудованого паркану, зібрався натовп.
До ночі ситуація так і залишилась не вирішеною. Люди потроху розійшлись. Активісти, одягнувшись тепліше, залишились на полі. Щоб відрізнити «своїх» від «чужих» на руки сабарівчани пов’язали зелені стрічки.
Як розгорталась історія з відкриттям кладовища у Сабарові та чому сабарівчани проти, читайте за посиланнями:
«Цвинтарний» конфлікт в Сабарові: Рада Церков оприлюднила заяву. Реакція людей
Біля міськради активісти мітингують проти сабарівського кладовища
У Сабарові не хочуть домовлятися по цвинтарю
" Увімкнули музику, щоб не почути правди" - громада Сабарова штурмувала мерію
«Перекрили дорогу і на ній вже почали ховати». Репортаж з кладовища на Луці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер