На Юності будують автомийку серед приватних будинків. Хоча дозволи дали на інший об’єкт

На Юності будують автомийку серед приватних будинків. Хоча дозволи дали на інший об’єкт
Віктор Вітенко каже, що усі стоки з автомийки потраплятимуть до них у криниці. За його словами, каналізаційні баки для комплексу закопали у ґрунт без будь-якої ізоляції
  • Жителі другого провулку Юності скаржаться на нове будівництво.
  • За їх словами, впритул до житла зводять автомийку. І коли вона запрацює, усі стоки литимуться у криниці, які є основним джерелом питної води.
  • От тільки за документами, які видали замовнику будівництва, тут не повинно бути мийки для авто.

На перехресті Юності та Первозванного «рай» для автомобілістів — тут є мийка, заправка, два СТО, гаражний кооператив. Через будівництво ще однієї автомийки протестують місцеві жителі.

Була зелена зона

За півтора метра від будинку Віктора Вітенка, на другому провулку Юності, 6, триває нове будівництво. Там уже розчистили ділянку, змонтували деякі бетонні конструкції.

— Про будівництво я дізнався від дружини, з 24 лютого служу в Силах оборони. Добровільно пішов захищати Батьківщину, а до цього працював водієм міського автобуса, — каже Віктор. — Так от одного дня мені телефонує жінка і каже, що в нас відбирають нашу землю. Попросив передати слухавку будівельникам. Чоловік мені відповів, що тут зводить собі будинок. Я сказав: робіть, але тільки не залазьте на нашу територію.

Відео дня

Раніше, до старту будівельних робіт, поряд з їхнім домом був інший приватний будинок із присадибною ділянкою. А також зелена зона з деревами, що відмежовувала приватний сектор від шумного проспекту Юності.

— Зараз усе це вирубали. І як з’ясувалося пізніше, будівельники тут не будинок зводять, а автомийку самообслуговування на сім авто, з цілодобовим режимом роботи, — розказав Віктор Вітенко.

Люди скаржаться, влада чекає

У неділю 10 вересня на території будівництва не було робітників. Жителі приватного сектору кажуть, що земельну ділянку підсипали, через що вона знаходиться на 1-1,5 метра вище за сусідню територію. 

Подекуди межі землі підперли бетонними блоками, що будуть майбутньою огорожею. Ближче до центру знаходиться бетонна платформа з нішами, які були засипані будівельним сміттям. Також неподалік від цієї конструкції помітили каналізаційні колодязі: деякі уже вкопані в землю, а деякі — ні.

Віктор Вітенко повернувся до Вінниці на короткочасну відпустку та щоб підлікуватися. Заразом з цим військовий пішов до «Прозорого офісу», щоб посадовці розібралися, на яких підставах, впритул до житлового приватного сектору, будують автомийку.

— У «Прозорому офісі» розказав, що бачив, як ставили тумби (каналізаційні баки під стоки - авт.) просто в ґрунт, без бетонування, без ізоляції. У офісі сказали, що розберуться, — говорить Віктор. — Прислали сюди якихось фахівців, які на місці нічого не зробили. Пояснили це так: «автомийка ще не працює, криниці не забруднені від стоків, тому нема тут що робити». Пофоткали та пішли.

— То вони напевно чекають, коли будуть наслідки, — припустив журналіст.

— Думаю, що так. Коли у нас у всіх буде рак і ми всі помремо від нього. Бо усе це — хімія, нафтопродукти, бруд — буде зливатися просто в ґрунт і потраплятиме до наших криниць, адже ми знаходимося в нижчій точці. І на нашому провулку в кожного колодязь, а не централізоване водопостачання, — сказав Віктор Вітенко.

Який може бути компроміс

— Ви мали ще розмову з власником цього будівництва, після того, як дізналися, що тут буде автомийка? Що ця людина вам відповіла? — спитав журналіст.

— Сказав, що у нього є всі дозволи (на будівництво автомийки - авт.). І питань до нього не може бути, — відповів Вітенко.

— Чи вбачаєте якийсь компроміс у цій ситуації? Якщо це будівництво усе ж завершать і автомийка почне працювати, — каже журналіст.

— Тільки відселювати нас. Ну як я можу жити на автомийці? Як ми тут будемо ростити своїх дітей та внуків? Тут же буде цілодобовий шум, нас труїтимуть хіміками з мийки, — обурився військовослужбовець Віктор Вітенко. — Дивує те, що влада на це не реагує. Бо коли треба було державі, то ми всі стали на захист, без зайвих зволікань. А коли нам потрібен захист — то нічого не роблять.

 

Документація є, але не на автомийку

У замовника будівництва справді є дозволи. Але на будівництво зовсім іншого об’єкта

Пересвідчитись про це з паспорта об’єкта не вдалося: документ, який має бути обов’язково поблизу будівництва, тут просто відсутній.

Тому для початку переглянули реєстр містобудівних умов та обмежень на проєктування об’єктів будівництва, що на сайті міськради. За адресою 2-й провулок Юності знаходить тільки один документ, виданий від 7 квітня 2023 року — нове будівництво торговельної мережі з навісами, а не автомийки.

Аналогічну відповідь дає і Портал держсистеми у сфері будівництва. Там же є текстова частина робочого проєкту.

Будівля має бути одноповерховою, загальна площа приміщень 48 квадратних метрів, без підвальних приміщень. Цільове призначення земельних ділянок, на яких триває будівництво — «для будівництва та обслуговування адмінбудівель, офісів, які займаються підприємницькою діяльністю з метою отримання прибутку».

Замовником виступає Володимир Васильович Цибулько. З порталу YouControl дізналися, що Володимир Цибулько займається пасажирськими перевезеннями. Йому належать 12 автобусів. І останнім часом він оформлює договори з органами влади у Вінницькій області на підвіз учнів та підвіз мобілізованих людей.

Зв’язалися з ним, щоб він пояснив журналісту, що ж будують на другому провулку Юності. Однак за телефоном, який вказаний як контакт ФОПа Цибулька, відповів його син, Артем Васильович.

— Ваш батько є замовником будівництва на другому провулку Юності. Можете роз’яснити, що він там будує? — запитав журналіст.

— Я не компетентний у цьому питанні, вам зателефонує батько. Передам ваш контакт, — відповів хлопець.

Поки готували матеріал до публікації, Володимир Цибулько так і не перетелефонував журналісту. Ми готові надати йому слово, щоб він висловив свою позицію.

Також ми надіслали інформаційний запит до департаменту архітектурно-будівельного контролю міськради, щоб дізнатися, що будують на другому провулку Юності. Як тільки отримаємо відповіді — дамо окремий матеріал.

Раніше, нагадаємо, розповідали про скандал у Turkish City з відключеннями води та протестами.

 

Читайте також:

У Вінниці на Київській почали нове будівництво — Що там зведуть?

Висотка на 50 квартир — у Вінниці на П’ятничанах погодили нову забудову

«Нас кинули» — пайовики в ЖК «Джерельний» скаржаться на вінницького забудовника

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • AK

    Чиста кринична вода у межах міста — це рідкість. Зверху у совєтських багатоповерхівках роками текла каналізація, і в тій воді нітратне забруднення майже напевне є, та й "сірий" грунт минулих поселень не додає чистоти. А щодо автомийки, слід теж апелювати на відсутність локальних очистних споруд (що мають бути по ряду норм) шум, світлове забруднення, постійні запахи миючих засобів у повітрі цілий день. Нажаль, ВМР такими скаргами підтирає дупу, тому, боюсь, може дійти до самосуду в один день...

keyboard_arrow_up