До кінця дії карантину в громадському транспорті діє обмеження, яке встановив Кабмін: одночасно можуть проїхати не більше 10 пасажирів. Примітили у перший день дії заборони, що пасажирів у транспорті стало менше. Однак, їхня кількість була більша, ніж нормовані десять людей на борт.
Транспортники кажуть, що постійно роз’яснюють людям, чому не можуть возити більше. А від сьогодні, 19 березня, побачили ще одну новацію — у громадський транспорт пускають тільки, якщо немає десяти пасажирів, для чого залучають контролерів.
Гендиректор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко розказав, що всі працівники зараз у транспорті кажуть вінничанам про обмеження:
— Для пасажирів є оголошення на зупинках і в салоні громадського транспорту, що в транспорті має бути не більше 10 пасажирів на виконання постанови Кабміну. Стали їздити працівники нашої ревізійної служби, контролери. Водії, коли зупиняються на зупинках, оголошують, що на час дії карантину возитимуть не більше десятьох одночасно. І просять пасажирів виконувати це тимчасове обмеження. Окрім того, ми збільшуємо кількість рухомого складу в години-пік. Починаємо співпрацю з поліцейськими.
— Якою вона буде, ця співпраця? — питає журналіст.
— Працівники поліції будуть присутні на тих зупинках і напрямках, які є найбільш популярними серед вінничан. Зокрема, це Київська, Вишенька. Разом з нашими працівниками поліцейські будуть роз’яснювати вінничанам, що не потрібно заходити у транспорт, якщо там вже є десять пасажирів, — відповів Луценко.
— Примітили, що водії транспорту, особливо у вечірні години пік, відкривають лише передні двері.
— Так. А як інакше регулювати кількість людей? Якщо вже є 10 пасажирів, то намагається не впускати інших. Але найбільше залежить від свідомості людей. Тому наголошую — не треба користуватися громадським транспортом без нагальної потреби. Якщо дозволяє ваш графік, то не потрібно їздити о 8-й та 9-й ранку, — говорить Михайло Луценко.
А в приватних перевізників ситуація складніша: пасажири «забиваються» у салон маршруток, бо не мають інших альтернатив. Тож, успіхів з обмеженням кількості пасажирів до десяти немає, сказав голова асоціації перевізників ГО «Маршрут» Олександр Гота:
— На кінцевих зупинках в нас є диспетчери, які оголошують вінничанам, що на час карантину не можна возити більше, ніж 10 пасажирів; що за це є штраф. Але люди не виходять з салону, кажуть, що в них немає альтернативи доїхати на роботу. Тому на одного з водіїв цього ранку поліція вже склала протокол за понаднормові перевезення, штраф — 17 тисяч гривень.
— Як будете працювати далі, якщо нічого не зміниться?
— Ми звітуємо на міську раду про все, що в нас відбувається. Як будемо працювати далі — поки не знаю. У мене телефон аж гарячий від дзвінків: водії скаржаться, що зараз не заробляють навіть на паливо, відмовляються виходити на маршрути. Адже водії ж теж люди, які мають годувати свої сім’ї. Усіх прошу залишатися, поїздити до 3 квітня, — говорить Олександр Гота.
На брифінгу голови Вінницької ОДА, начальник обласної поліції Юрій Педос зазначив, що за 19 березня були складені три протоколи на водіїв — два автобуси та тролейбус. У них поліцейські зафіксували перевезення пасажирів понад встановлену Кабміном норму — 10 пасажирів одночасно.
Адмінкодекс України доповнено новою статтею 44-3 (порушення правил щодо карантину людей), що тягне за собою накладання штрафу від 17 000 до 32 000 гривень, для посадовців від 34 000 до 170 00 гривень, повідомляють на сайті Нацполіції.
До мерії подали одразу декілька звернень, в яких вінничани просять міськраду змінити роботу громадського транспорту.
Олексій Коваленко пропонує припинити роботу транспорту на час дії карантину, щоб «змусити пенсіонерів залишатись вдома та не їхати на інший кінець міста». Його петицію підтримали 17 людей. Для розгляду міськрадою потрібно не менше 350 підписів. Посилання на петицію
Іван Супряга запропонував збільшити ліміт до 20 пасажирів у муніципальному транспорті:
«Цього цілком достатньо для забезпечення безпечної відстані між пасажирами, а також допоможе запобігти виникненню конфліктних ситуацій на зупинках, які можуть створитися внаслідок великого скупчення пасажирів на зупинках, яких не пустили в трамвай через перевищення ліміту 10 людей», — вважає автор петиції. Його звернення підтримали 5 людей. Посилання на петицію
Богдан Кричківський пропонує додати транспорт або створити новий маршрут у бік Вінницьких Хуторів, оскільки автобусу №19 не вистачає і зараз він їздить переповнений у будь-яку годину. Його петицію підтримали 185 людей. Посилання на петицію
Окрім того, були скорочені маршрути автобусів, які раніше возили вінничан у приміські території. Чи будуть запроваджені нові пересадкові маршрути?
— Маршрути автобусів були скорочені, адже ми не маємо права виїжджати за межі міста на час карантину. Щодо запровадження окремих маршрутів, які б підвозили людей, для прикладу, з Луки-Мелешківської чи Вінницьких хуторів, то це питання буде розглядати міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, — відповів гендиректор «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко.
Чи дотримаєтесь такого обмеження на час карантину?
Читайте також:
Як живуть вінничани на карантині: про роботу, прогулянки та коронавірус
Флешмоб #ясиджувдома. А що роблять вінничани під час карантину? (ОПИТУВАННЯ)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер