Журналісти пройшлися від Пироговки до Соборної, щоб роздивитися як змінилося місто на час дії карантину.
Якщо коротко, то по обіді центр Вінниці був дуже малолюдним. Вінничани між собою говорили лише про те, що всіх найбільше хвилює — карантин і коронавірус. І за останні дні змінився й вигляд людей — носити маску, захисні рукавиці стає нормою, навіть якщо не хворієш.
Детально у нашому відео. І далі є текстова версія, де вінничани діляться своїми думками про карантин.
Перше, що впадає в око, коли йдеш біля Пироговки — немає студентів-практикантів. Якщо раніше вони гуртувалися неподалік від аптеки, на перекури, то тепер тут порожньо. Однак, попри карантин не припинили торгівлю люди, що продають газети та лікувальні трави.
Крокуємо далі й помічаємо, що батьки навіть на карантині гуляють з дітьми. Хоча чиновники всіх рівнів органів влади наполегливо радять не виходити на вулицю без нагальної потреби.
Йдемо далі вулицею і бачимо, що більшість магазинів закрилися на час дії карантину. Однак тепер черги збираються біля аптек, де досі немає ані масок, ані антисептиків.
Біля однієї з аптек розговорилися з жінкою поважного віку, яка розказала, чому не пускають всіх одразу.
— Бачу, що ви у медичній масці, — каже журналіст
— Була в лікаря, я на лікарняному. У мене бронхіт, кашляю і розумію, як на мене люди дивляться. Тому в масці, щоб нікого не заразити. Я сама лікар і розумію, що вік мій такий, що потребує захисту і без потреби взагалі не виходжу з дому. Тільки в аптеку чи за продуктами.
Жінка додала, що через відсутність масок і антисептиків робить їх сама.
— Колись ми тільки такими масками й користувалися (сміється).
— А що взагалі думаєте про карантин?
— Це дуже необхідно. Люди повинні сидіти вдома на час карантину, бо це страшна інфекція, дуже заразна. На жаль, Україну коронавірус не обминув. А хочеться, щоб всі були живі та здорові.
Надалі йдемо на центральну вулицю, де нас «супроводжують» закриті магазини. Людей на вулиці значно менше, ніж було до карантину. Здається, що й машин на завантаженій Соборній, теж менше, ніж зазвичай.
А от кого стало більше — це велокур’єрів. Хлопці з рюкзаками «Glovo» і «Raketa» несуться поміж пішоходами. І поки ми підіймалися з Універмагу до Sky Park, то нарахували 12 кур’єрів.
— Та ні, не стали більше заробляти. Поки що, — сміючись сказав велокур’єр, що стояв біля МакДональдза. Останній, до речі, зараз працює лише на замовлення з доставкою, а їжу подають через віконце МакДрайву.
З середи, 18 березня, громадському транспорті діє нове обмеження: не можна перевозити понад 10 пасажирів одночасно. Що думають про це вінничани та що робитиме влада, щоб зменшити «щільність людей» у маршрутках — читайте в цьому матеріалі: Більше десяти у транспорт не можна. Чи дотримуються заборони вінничани?
Читайте також:
По направленню лікаря і лише в двох лікарнях: де у Вінниці є тести на COVID-19
«Це не лікарняні». Як покарають медика, який продавав «з-під поли» маски
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер