Від сьогодні, з 12.00 18 березня, і до кінця дії карантину в громадському транспорті діє обмеження: одночасно можуть проїхати не більше 10 пасажирів.
Пройшлися містом після 12.00 та побачили, що громадський транспорт їздить «порожній». Проте, в більшості маршруток, автобусах, трамваях і тролейбусах усе ж було більше пасажирів, ніж можна під час карантину.
Однак, більше пасажирів стали їздити в масках. Кондуктори також вдягнуті у захисні маски, а водії — ще й гумові рукавички. Люди на зупинках стоять, але намагаються тримати дистанцію один від одного.
Як до обмеження «10 пасажирів» на час карантину ставляться вінничани? Дивіться у відео. У матеріалі ще є текстова версія, разом з поясненням влади, яка обіцяє збільшити кількість транспорту в обласному центрі.
Поодаль від зупинки на вулиці Отамановського стояв молодий чоловік з респіратором. Щоправда, захист висів на підборідді.
— На роботу ходите? — питає журналіст
— Доводиться. Мию часто руки. Антисептиками не користуйся, сенсу в них нема та ще й дорогі. Але потрібно про себе піклуватися. Не факт, що держава буде нами опікуватися. Якщо Італія не здатна з цим боротися, то в України взагалі немає шансу.
— Мені вже 80 років. П'ю трави, чаї п'ю протигрипозні. Медицина наша «хромає», нікудишня. Вже ж за цей вірус говоримо давно, що в Китаї він бушує, а тільки маски починаємо шукати.
А от на зупинці біля Торгового університету молодик виходив з трамвая у масці та гумових рукавичках. При тому до обмеження на 10 пасажирів ставиться позитивно
Водночас, обласні автобусні рейси припинили свою роботу аж до 3 квітня. Люди з районів змушені доїжджати до обласного центру попутками.
Ще до початку дії заборони перевізники нам коментували, що мають виконувати вказівку влади, але «водії не будуть битися з пасажирами, якщо їх буде більш, ніж десять».
У Міністерстві охорони здоров’я говорили, що контролювати кількість пасажирів мають водії та поліція. Якщо водій побачить, що в салоні більше пасажирів, ніж можна возити на час карантину, то він має попросити «зайвих» пасажирів покинути транспорт. І потім, якщо не дослухаються, викликати поліцію.
Тож, основний контроль має бути на поліцейських. Але під час нашого огляду ми не примітили поліцейських ані біля зупинок, ані в громадському транспорті.
Речниця обласної Нацполіції Анна Олійник говорила, що правоохоронці будуть вибірково перевіряти громадський транспорт. І якщо буде підвищена «встановлена кількість пасажирів — будуть складатися відповідні протоколи на водіїв». Поліція спільно з органами влади напрацьовує алгоритм дій.
Під час брифінгу, 18 березня, голова Вінницької ОДА Владислав Скальський сказав, що у Вінниці на час карантину збільшать кількість громадського транспорту. Це потрібно, щоб зменшити щільність пасажирів у кожній одиниці транспорту.
— Вінницька транспортна компанія вже відпрацювала це питання і найближчим часом на маршрути будуть виведені додаткові одиниці рухомого складу. Також Департаментом транспорту Вінницької міськради опрацьовується питання випуску додаткового рухомого складу з приватними перевізниками, — говорив голова ОДА.
Про альтернативу скасованим пасажирським перевезенням в області Скальський не говорив.
Чи дотримаєтесь такого обмеження на час карантину?
Читайте також:
Коли в аптеках порожньо. Як зробити антисептик та захисну маску вдома
Скільки коштує долар у Вінниці: пройшлись банками та обмінниками міста
АТБ обмежує продаж продуктів: що потрібно знати вінничанам
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
СЕГОДНЯ В ВИНННИЦЕ ВІД ТЕАТРАЛЬНОЇ НА КИЇВСЬКУ ПІШКОМ ІШОВ .А НА КІНЦЕВИХ НАБРАЛИ 10 ШТ ПАСАЖИРІВ НА ОСТАЛЬНИХ ЗУПИНКАХ НЕ ЗУПИНЯЮТЬСЯ.