Милота переповнює: на станції «Вернадський» з'явилися пінгвіненята
![Милота переповнює: на станції «Вернадський» з'явилися пінгвіненята](https://vn.20minut.ua/img/cache/news_main/news/0036/84/3583845-milota-perepovnyue-na-stantsiyi-vernadskiy-zyavilisya-pingvinyata.jpeg?hash=2024-12-12-15-49-45)
- На станції «Академік Вернадський» відбулася довгоочікувана подія — народження перших пінгвіненят.
- Це не тільки зворушливий момент, але й важливий для наукових досліджень змін клімату в Антарктиді.
- Милі фото пінгвінів-малюків дивіться у матеріалі.
Неподалік станції «Академік Вернадський» народилися перші пінгвіненята цього сезону, повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі.
Біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко виявив одразу двох малюків у тому гнізді, де з'явилися перші яйця — на скелі біля лабораторії з дослідження геокосмосу.
— Перше дитинча вже активне — годується, пищить, тож йому десь пів доби. А друге, мабуть, вилупилося прямо перед моїм приходом, бо воно ще в шматках шкаралупи й ховається під дорослого пінгвіна, — розповів вчений.
Тепер близько місяця малюки перебуватимуть в гнізді з батьками. Ті по черзі їх доглядатимуть: годуватимуть з дзьоба, грітимуть та охоронятимуть від хижих птахів.
Новонароджені пінгвіненята вкриті сірим пушком. Змінювати його на звичне чорно-біле пір'я вони почнуть теж десь за місяць.
Згодом стануть збиратися у «ясла» — невеликі групи дітлахів, за якими стежитиме кілька дорослих.
— Зазвичай до цього часу малеча вже сягає розмірів батьків і продовжує активно випрошувати в них їжу. Інколи це виглядає дуже кумедно, коли пінгвін тато або мама тікає від настирливих дітлахів, а ті наздоганяють їх, щоб поїсти. Як це буває, неодмінно покажемо, коли пінгвінчики підростуть. А поки чекаємо на поповнення в інших гніздах та бажаємо первісткам гарного здоров'я, — цитуємо допис. — Нагадуємо, що нашому острові Галіндез переважають субантарктичні пінгвіни — зараз їх тут близько чотирьох тисяч. Здебільшого кожна пара відкладає по два яйця.
Важливо, що українські біологи спостерігають за цими птахами в контексті зміни клімату, адже ріст та просування їхніх гніздових колоній на Південь є одним з незаперечних доказів потепління в Антарктиці.
За час існування станції, нагадаємо, на ній працювали шестеро вінничан. Раніше ми поспілкувалися з тим з них, хто найдовше із земляків провів на шостому континенті. Про це читайте в публікації:
Читайте також:
Це не фотошоп: на станції «Академік Вернадський» сніг став рожевим
Борщ — спадщина ЮНЕСКО. Як готують улюблену страву українців в Антарктиді
Перламутрова казка. В Антарктиді природа «пофарбувала» хмари у різні кольори
«Ніхто не залишиться байдужим»: у Вінниці полярник розповів про роботу в Антарктиді
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Світлана