Військовий та ветеран АТО Андрій Грачов 18 травня на своїй сторінці у фейсбук опублікував повідомлення, яке стосується видачі землі його побратимам. Цитуємо в перекладі на українську його пост:
«Ну ось і настав час офіційно декого попередити! А саме Григорія Калетника і всю його армію прихвостів, включаючи слідчих і суддів. Я абсолютно реально і зовсім без жартів. Тепер поетапно: У 2019 Держгеокадастр розпиляв частину Медвежевушківскіх земель і роздав їх УБС, вдовам і ще комусь. Цікаво те, що ці комусь ще отримали по 2 га, а ми і вдови по 10 соток. Ну і фіг з ним. Потім, все ми сумлінно і законно їх оформили. Але!!! Калетник ніяк не міг заспокоїться. У минулому році ми вирішили відбити межі ділянок в натурі, але не змогли цього зробити. Тому, що дядя Гриша, посадив там кукурудзу. Ну і знову фіг з ним. Ми почекали до сьогодні. І тут виявляється, що комусь захотілося повернути землі в Аграрну академію наук і скасувати всі акти на право власності. Ну по-перше понад нахабство. По-друге — це взагалі неможливо. Хоча в нашій державі можливо все. По-третє. А тепер увага!!! Я попереджаю офіційно!!! В суботу 22 травня ми виїжджаємо на поле і відбиваємо межі ділянок в натурі. Ми запрошуємо всіх подивитися на те, як атошніки будуть рейдерські захоплювати власні землі».
Люди дійсно зібралися сьогодні, 22 травня, у полі в межах Ведмежого Вушка. Були там військові, яким виділили тут землю, а також приїхали молоді люди, які стверджували, що земля їхня. Розказуємо детально про хід подій.
— Я учасник бойових дій. Чотири роки був на війні. Інвалід війни третьої групи, Олександр Худик. У 2019 році отримав землю, яка мені передбачена, як учаснику бойових дій. 10 соток на полі у Ведмежому Вушку. Повністю всі документи на землю у мене на руках, — розповідає учасник події. — Сьогодні приїхали молоді люди, представилися студентами та інженерами аграрного університету. Кажуть, що земля їхня. Не показали вони жодних документів. Поводилися вони дуже зухвало, провокували. Але ми адекватні люди, були на війні, на провокації не повелися. Вони зібралися і поїхали. Не знаю, які будуть їх подальші дії, але чекаємо провокацій. Ми найняли людину, яка нам понаділяє зараз ділянки.
Олександр Худик розповідає, що нині на полі, де торік була кукурудза, ставлять стовпчики. Так ділять наділи. На них надалі займатимуться садівництвом.
Тут свої ділянки отримали 27 бійців АТО, 10 із них — посмертно. Землями загиблих розпоряджатимуться вдови та інші родичі.
— Треба чергувати. Ці хлопці поїхали з поганим настроєм. Мені здається, що це була розвідка. Пустили молодих хлопців вивідати, що тут. Поліція нас підтримує. З нами приїхало чотири екіпажі. Поліція контролювала ситуацію, допомагала нам, — продовжує Олександр. — Землю нам виділили офіційно, я та інші її зареєстрували, отримали кадастрові номери. Отримали плани ділянок за якими зараз нам їх наділяють. Ці хлопці, що приїхали, кажуть: документи у вас недійсні та ми подаватимемо на вас на суд. Казали, що суддя прийме рішення на їх користь. Але документів вони ніяких не показали.
Відзначимо, що від аграрної академії десяток чоловіків. конфлікту між ними і АТОвцями не сталося. Обійшлося словесними перепалками.
Ще одна учасниця акції Інна Шептицька розповідає, що ділянку отримала у 2019 році. Каже, хіба хлопці не заслужили її своєю кров'ю?
— Ми зібралися тут, щоб отримати свою законну приватизовану землю, на яку є усі дозвільні документи, — каже Інна Шептицька, вдова бійця АТО. — Мій чоловік загинув у Дебальцево у 2015 році, захищав Україну. І коли ми приїхали сюди, щоб отримати ці землі, приїжджають молоді люди, які не знають, що таке війна. Вони починають казати, що ми не маємо на цю землю права. Знаєте, як це образливо? В мене були сльози на очах. Образливо, що ми не можемо цих 10 соток землі державної отримати для своїх дітей. Вони сироти. Багато тут вдів, я від їх імені виступаю. Я виступаю за правду.
Про ситуацію, яка виникла на цьому полі між АТОвціми та представниками Аграрного університету, наші журналісти запитали у поліцейського, що був на місці події.
— Саму ситуацію не ми будемо коментувати. Ми тут знаходимося згідно наказу, забезпечуємо публічну безпеку та правопорядок. Щоб не допущено було ніяких провокацій. Ситуація спокійна, провокацій немає, — каже начальник відділу поліції №3 підполковник поліції Віталій Стахов. — Осіб молодих людей не встановлювали. Вони приїхали подивилися та поїхали.
Розповіли свою позицію нам і представники Аграрного університету. Говорив — заступник директора з науково-дослідної роботи в науково-дослідному господарстві «Агрономічне» Павло Довгань.
— Дана земельна ділянка перебуває у державній власності, була передана до земельної академії, — каже Довгань.
На питання людей, де їх документи — відповіді не було.
— Ми працювали на цій землі і будемо працювати, — відповів заступник директора.
Ми слідкуватимемо за розвитком конфлікту за землі у полі в Ведмежому Вушку та будемо надалі інформувати про це, тож слідкуйте за стрічкою новин на 20minut.ua.
Читайте також:
Шість смертей та 80 нових випадків. Дані про COVID-19 станом на 22 травня
Боротьба за воду та найбагатший депутат міськради: важливе за 21 травня на 20minut.ua
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
2. Землі були передані з Вушка у Вінницьку державну с/г дослідну станцію кілька десят років тому. Потім вона якимось чином потрапила до Аграрного університету.
Вкрав чужу землю, влада розводить руками.