Послуга поповнити картку для проїзду доступна абонентам передплаченого зв’язку Київстар, про що повідомили на фб-сторінці «Вінницякартсервісу».
— Це їхня ініціатива. Таку можливість Київстар вже реалізував в іншому місті й запропонували для Вінниці, — каже директорка «Вінницякартсервісу» Катерина Бабіна. — Якщо інші оператори мобільного зв’язку захочуть долучитися, то чому б ні. Поки від них заяв не отримували.
Отже, щоб поповнити вінницький е-квиток потрібно:
Крім того, у Картсервісі наголошують, що поповнення Картки вінничанина через інтернет потрібно активувати. Так, за словами Бабіної, вирішили проблему, що «гроші не записувалися на картку».
Раніше ми пояснювали, що так стається через проблеми з інтернетом в транспорті. Бо валідатори працюють без постійного з’єднання з Інтернетом: обладнання на борту накопичує інформацію про здійснені оплати та один раз на вісім хвилин передає їх на банк і сервер. Однак, це 3G інтернет від мобільного оператора, та ще й з лімітом.
— Його цілком вистачає, щоб передати пакети даних з оплатами. Але інтернет швидко закінчується, коли ми оновлюємо програмне забезпечення. Тому виходить, що інформацію з оплатами проїзду вдається завантажити вже у депо і тоді ж відбувається знімання коштів, — говорив технічний директор комунального підприємства «Вінницякартсервіс» Олег Іванов.
Тепер же змінили конфігурацію системи: інформація про поповнення дублюється і на картку, і на валідатор. Тому якщо прилад у транспорті «не знає» про ваші гроші, то на пластику така інформація вже є.
— Щоб активувати гроші, що були зараховані через інтернет, потрібно натиснути на валідаторі кнопку Info (нижня кнопка з позначкою і), піднести картку до рідера, як вказано на дисплеї - платіж записано. Після цього можете сплачувати за проїзд, — говорить директорка підприємства Катерина Бабіна.
Також вона додала, що подібних маніпуляцій не потрібно здійснювати при поповненні муніципальної картки в кіосках «Преса».
Тим часом Картка вінничанина поступово входить у звичний побут містян. Якщо припустити, що населення Вінниці не змінилося з 2017 року info, то тоді в кожного третього мешканця міста вже є муніципальна картка.
— У торговій мережі продаємо більше 30 тисяч карток щомісяця. Усіх карток — загальна, «сіра», учнівська, студентська, пільгова — до 120 тисяч, — розказує Катерина Бабіна. — Саме пільгових муніципальних карток вже видали близько 55 тисяч, і в нас у залишку ще до 10 тисяч карток, які були оформлені раніше. При цьому пільговики «активізувалися» — ті, хто в минулому році не оформляв картку, приходять зараз до Центру обслуговування на Соборній, 36: приблизно по 100 людей щодня.
За її словами, процес виготовлення карток — від дня оформлення до дня видачі картки на руки — займає близько двох місяців.
Уся інформація про процедуру оформлення, різновиди карток та тарифи електронних проїзних — на сайті «Вінницякартсервісу».
У травні, нагадаємо, муніципальний транспорт Вінниці перейшов на безготівкову форму оплати проїзду. Хоча були й певні «затримки».
Читайте також:
Як платити «Карткою вінничанина» у транспорті? Тест-драйв системи
ТОП-4 головних питання про «збої» у роботі Е-квитка
Пільговики проти е-квитка. З мерією судяться вже понад 100 вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер