– До мене за юридичною допомогою звернулися власники кількох підприємств, які знаходяться на території підшипникового заводу. Йшлося, що невідоме угрупування не допускає їх вже кілька місяців на територію заводу. А вони прагнуть провести інвентаризацію. Також у нас з’явилася інформація, що люди, які знаходяться на підприємстві, вивозять з нього чорний метал і цеглу, – прокоментував Олександр Білошкурський. – Власники підписали договір з охоронною фірмою «Скорпіон-ЗІП» щодо охорони цього об’єкту. Саме представники цієї структури сьогодні прийшли на підприємство і намагаються виконати свої обов’язки. До речі, в міліції раніше була заведена кримінальна справа щодо захоплення цього об’єкту.
Несподівано на представників охоронної фірми «Скорпіон-ЗІП» та інших активістів з верхніх поверхів адмінбудівлі полетіли порожні пляшки і каміння – напевно, в якості попередження. А потім відтуди ще й – коктейлі Молотова, які спричинили невеликі пожежі як в самому будинку, так і на вулиці. Все це певним чином налякало активістів, які зупинилися і вій дійшлим в сторону. Пізніше на території заводу почали палити шини (піднявся добре відомий по Майдану густий чорний дим), а з адмінбудівлі кидали димові пристрої. Було чутно й постріли – напевно, також для залякування.
Подивитися на цей «голлівудський бойовик» збіглися багато мешканців мікрорайону, серед яких були й діти, які не відчували небезпеки. Містяни переважно скептично поставилися до ситуації.
– На заводі вже немає чого красти. Все раніше покрали попередні власники. Жахливо дивитися на «скелети» колишніх будівель підприємства ДПЗ. Думаю, боротьба йде лише за землю, – прокоментував «20 хвилинам» місцевий мешканець Василь.
Згодом кілька активістів і представників охоронної фірми «Скорпіон-ЗІП» перелізли через високу огорожу і проникли на територію заводу. Майже одразу на виклик приїхали представники ДАІ, міліції і пожежники. Ситуація стала більш контрольованою. Представники обох сторін вже на території заводу почали з’ясовувати стосунки, а правоохоронці документували подробиці інциденту.
Свою точку зору щодо конфлікту представила й сторона, яка агресивно обороняла адмінбудівлю.
– Директор підприємства Оксана Анатоліївна попросила нас допомогти. Цією територією володіють чотири власники, серед яких є донеччани. Вони не наймали жодної охоронно агенції, – наголосив помічник начальника штабу Вінницької обласної самооборони Григорій Зозуля.
Правоохоронці під час конфлікту не брали нічию сторону, з’ясовуючи обставини подій. Скоріше всього, тепер справа буде вирішуватися в правовому полі – в суді.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер