Гаряча вода дорожчає. Але на Вишенці зріст ціни можна зменшити на 20%. Чи зменшать?

Гаряча вода дорожчає. Але на Вишенці зріст ціни можна зменшити на 20%. Чи зменшать?
З 1 квітня тарифи на газ для населення підвищаться майже в чотири рази, до 3,6 тис. грн за тисячу кубів. Для підприємств ця цифра – 8,9 тис. грн. До речі, Міжнародний валютний фонд теж наполягає на суттєвому збільшенню тарифів. Це – головна умова для отримання кредитів.

То як жити? Чи є якась альтернатива? Є. Треба дозволити ринку тепловиробництва розвиватися за тими ж законами, за якими живе будь-який нормальний бізнес. Тобто має бути кілька учасників ринку, які б створювали здорову конкуренцію. А влада має лише проводити прозорі тендери, за якими постачати тепло могли б найкращі компанії – і за найкращими для нас, вінничан, цінами.

Адже чому саме виробництво тепла опинилося у такій унікальній ситуації? Ми ж не вимушені  купувати, наприклад, хліб лише у однієї компанії. А маємо вибір – кілька хлібозаводів та приватних пекарень, де ми можемо обрати те, що нам підходить і за смаком, і за ціною.
Те ж саме має бути з ринком тепла. Сьогодні монополістом на цьому ринку виступає міськтеплокомуненерго, виходячи з того що поки що у вінничан немає альтернативи. Не всі знають, що кожного року вінницькі теплові мережі проводять тендер, де бере участь один (!) виконавець.  Отже, і ціна як у відомому анекдоті: “Піди по ринку, пошукай дешевше”.

А як у Європі? (Вінниця ж, за словами влади, дуже “європейська”?! ) Візьмемо, наприклад, Литву, і його друге за значенням місто – Каунас. До речі, воно дуже схоже на Вінницю, зокрема, у двох міст досить схожі централізовані системи теплозабепечення. Городяни Каунаса щогодинно споживають приблизно 160 мегават тепла. Так от, мер Каунаса щомісяця (!) проводить тендер серед більше ніж тридцяти учасників, на право постачати у міську мережу теплову енергію для потреб населення.  А виграє, звичайно, споживач: він отримає найкраще і найдешевше.  Як стверджує мер Каунаса, влітку городяни отримують тепло по смішні ціні, тому що всі теплокомпанії вимушені знижувати ціну тепла до собівартості, аби тільки не зупиняти роботу влітку.
Щось подібне назріває і у Вінниці. Вінницьке підприємство ВІНТЕА побудувало на території медичного містечка, в районі обласної дитячої лікарні великі потужності по теплогенерації, використовуючи в якості палива дерев’яну тріску. На сьогоднішній день підприємство забезпечує потреби у теплі  всі лікарні медичного містечка. 

ВІНТЕА може перешкодити монополії Міськтеплокомуненерго - і городяном могло б стати б по цінам на тепло краще.  Ми запитали, чи є таке в планах у ВІНТЕА у Володимира Майстришина (з яким пов’язують це підприємство):
- Власне, питання дуже слушне, адже ВІНТЕА поки що літом тепло не виробляє. Проте, поруч з нами знаходиться місто – в трьохстах метрах. І ми готові за власний кошт відновити теплопровід, який раніше зв'язував медичне містечко з містом. Сьогодні ми направили до міськтеплоенерго листа з проханням надати нам технічні умови підключення до теплових мереж міста, з можливістю постачати до 10 мегават теплової енергії в літні місяці. Цього вистачить, щоб, забезпечити гарячою водою мікрорайон «Вишенька». То ж ми  сподіваємося якнайшвидше отримати вказані технічні умови, щоб встигнути до початку літнього періоду відновити теплотрасу, та постачати теплову енергію для приготування гарячої води, при цьому ми вже сьогодні готові запропонувати ціну яка на 20% (!) нижче ніж тариф міськтеплоенерго або ще нижче!

Ми будемо інформувати читачів, - як просувається справа зі зменшенням тарифу для мікрорайону “Вишенька”. 

Олексій Лісовий, RIA

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

Коментарі (7)
  • Sasha Korpanyuk
    слава украине! слава порошенко! героям слава! бандера пришел -порядок навёл!!!!!
    Беня reply Sasha Korpanyuk
    Причем тут Бандера, он политик прошлого,а вот нынешние  политики стравили людей, развязали войну!
  • винничанин
    "Подорожчання", "подорожчання", "рист цин" - каждый день одно и то же. Удивляет только одно, почему нАрид не возмущается и не протестует, почему никто не выходит на улицы, не стучит в бочки и не поджигает покрышки ? При Януковиче жизнь была сносной, но люди были недовольны и возмущены, а теперь каждый день всё хуже и хуже, но все с "гиднистью" молча глотают очередное повышение курса доллара, тарифа, цены и т. д. Загадочная украинская душа..
    Black reply винничанин
    Тем кто выходили на майданы при януке ставят памятники и раздают медали, тем кто выйдет сейчас раздадут строки, штрафы и по башке)
    винничанин reply Black
    А как же "демократия" (наивно хлопая глазами) ? Свобода собраний, свобода слова, мнений и прочие "европейские ценности" ?
    Сергей Сторожук reply винничанин
    Демократію розігнали біля НБУ.............................
    Black reply винничанин
    я думаю вы не хуже меня знаете какая у нас демократия)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Літо змінює сценарій: якою погодою здивує Вінниччину новий тиждень 20:05 Повторна сувора догана клірику з Літина: владика Михаїл викрив обман священника photo_camera 19:15 Свідомий бізнес — це значно більше, ніж просто продавати (соціальна реклама) 19:11 Вода не вибачає помилок: від початку липня на Вінниччині потонули семеро людей Від читача 14:50 Волонтери «Української команди» завітали до села Кошаринці: підтримка, яка приходить від щирого серця 18:18 Від 30 копійок до 25 гривень: як дорожчав проїзд у Вінниці та скільки платять в інших містах України 18:08 Стихія атакувала Вінниччину: після ударів блискавок спалахували пожежі photo_camera 17:32 Побори з бізнесу, конфлікт інтересів і тиск на працівників: що виявила перевірка у вінницькому ДСНС? 17:02 Тяжка травма хребта на літній терасі: у Вінниці на 18-річну дівчину впало дерево 16:21 Одна аварія забрала життя, в іншій людей деблокували з авто: важка доба на дорогах Вінниччини photo_camera 16:02 За $5000 і на акваскутері через Дністер: вінничанина підозрюють в організації втечі до Молдови photo_camera 15:27 Рекордні конкурси та несподівані результати. Хто очолить школи Вінниці у новому навчальному році 15:15 Погрози та насильство над 15-річною дівчинкою: у Тульчинському районі судитимуть вітчима 14:31 «Але ж довідка фіктивна, панове судді»: чому у Хуторах син не може оформити спадщину мами 14:11 Одна людина загинула, ще восьмеро травмовані: на Вінниччині сталися чотири ДТП photo_camera 13:07 Найвища інтенсивність на трьох напрямках: сили оборони відбили масовані атаки ворога photo_camera 12:21 П'ять шляхів до власного житла у Вінниці: розбираємо всі актуальні програми від держави photo_camera 12:00 Зібрали сміття та зрізали чагарники: на набережній у Вінниці влаштували толоку photo_camera 11:00 Боронив країну у складі «Червоної Калини»: у Вінниці прощаються з Володимиром Шевчуком 10:00 Воював з 2014 року та обороняв Маріуполь: загинув 46-річний боєць «Вовків Да Вінчі» з Вінниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up