Суд відмовив у задоволенні позову пільговиків до міськради. Про це повідомляють на фейсбук сторінці Сьомого апеляційного адмінсуду.
«Колегія суддів 7ААС, заслухавши позиції усіх сторін за позовом громадян до Вінницької міської ради про визнання протиправними рішень щодо запровадження е-квитка, залишила в силі рішення суду першої інстанції, яким у задоволенні позову відмовлено», — йдеться у дописі.
Пільговики хотіли оскаржити рішення міськради, яким запроваджували роботу валідаторів у міському транспорті та сам Порядок регулювання е-квитка. Аргументи сторін та висновок суду будуть доступні після виготовлення повного тексту рішення, зазначають у 7ААС.
Понад 100 пільговиків через суд намагалися скасувати вінницький е-квиток, оскільки вважають, що ця система обмежує їхні права на безоплатний проїзд.
У першій інстанції позивачі вимагали:
Позовні вимоги заперечували відповідачі — представники міськради, ТТУ та «Картсервісу».
Окружний адмінсуд Вінниці розглядав справу дев’ять місяців і врешті-решт дійшов висновку, що «задоволенні адміністративного позову відмовлено». Останнє засідання відбулося 23 липня, а повністю судове рішення опублікували в серпні. І ми його детально розібрали.
У судовому засіданні, 23 липня, допитали двох позивачів як свідків. Перший свідок заявила, що мала право безоплатно та без жодних перешкод користуватись міським транспортом, на підставі пільгового посвідчення державного зразка. Проте дізналася, що за е-квиток їй потрібно буде заплатити та передати свої персональні дані. Разом з іншими позивачами прийшли на зустріч з директором «Вінницякартсервісу», яка не хотіла конструктивної розмови. Через це звернулися до суду.
Друга людина заявила, що про е-квиток дізналася зі ЗМІ. Їй стало відомо, що у Вінниці збираються обмежити безкоштовний проїзд пільговиків. Натомість на зустрічі з директором «Картсервісу» вона дізналась, що впровадження е-квитка здійснюється з подальшим вилученням готівки з транспорту. Цій людині озвучили пропозицію отримати неперсоніфіковану картку, однак свідок вважає цю пропозицію неприпустимою, бо не користується картками взагалі.
Позивачі нарікають, що міська влада не мала права впроваджувати е-квиток.
Суд встановив, що після прийняття Закону №1812-VIII міська влада отримала таке право.
Позивачі вимагали оскаржити рішення міськради №1254 від 27 липня 2018 року, як таке, що скасовує їх право на пільговий проїзд в міському транспорті. І як наслідок, порушує їхні права, визначення статтями 3, 8, 21-24, 27-29, 31, 32, 34, 35, 46, 64 Конституції України та статтею 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Суд встановив, що рішення міськради №1254 не обмежує прав пільговиків, адже передбачає отримання електронного квитка на безоплатній основі. Необхідність отримання карток на безоплатній основі пільговиками прямо визначена Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Позивачі говорили, що багато вірян, які у свій час відмовились від ідентифікаційного номера, про що мають відмітку в паспорті, не бажають реєструватися в системі е-квитка.
Суд у відповідь зазначив, що якраз в рішенні міськради №1254 прописана можливість оформлення неперсоналізованої картки, яка є носієм електронного квитка, та не містить жодної інформації про пасажира.
Разом з тим, суд не знайшов у матеріалах справи доказів вимог позивачів. А саме про те, що є:
До того ж, судом встановлено, що в рішенні міськради №1254 усе ж є згадка про паперовий квиток, який можна придбати у транспорті за готівку:
«Пунктом 4.2 Розділу 4 вказано, що пасажир може придбати квиток паперової форми. А наявне на сьогодні обмеження щодо придбання проїзних документів в міському електричному та автомобільному транспорті за готівку, пов'язане саме із карантином, запровадженим на усій території України», — йшлося в тексті судового рішення.
Окружний адмінсуд в складі головуючого судді Ірини Поліщук, суддів Віталія Дончика та Михайла Слободонюка прийняли рішення: «В задоволені адміністративного позову відмовити». Саме таке рішення залишили у силі судді Сьомого апеляційного адмінсуду.
Вочевидь, пільговики не зупиняться і на цьому та будуть подавати касаційну скаргу на рішення вже двох судів.
Кондуктори, замість яких запровадили валідатори, у Вінниці зникли на 107 році служби.
У вінницькому транспорті потрібно скасувати е-квиток?
Читайте також:
Лічильники «зайців». У транспорті Вінниці почали рахувати пасажирів
Чому повідомлення про списання коштів за проїзд вінничани отримують з запізненням?
Які зупинки отримають 15 електронних табло від «Картсервісу»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Андрей Андреевич
Читач48 reply Андрей Андреевич
Ольга Петренко-Кравчук
Валентин Іглінський
Любовь Кулинич