Про ситуацію з коронавірусом у Вінниці та про поточні проблеми в місті говорив на своєму брифінгу міський голова Сергій Моргунов, 11 вересня. Запис трансляції можете подивитися у відео, а далі в тексті — головне, що ми почули з виступу очільника міської влади.
За словами мера Моргунова в місті хворіє на коронавірус 648 людей, з яких 93 вінничанина госпіталізовані з підтвердженим «ковідом» у лікарнях та 109 людей з підозрою. Водночас 1680 людей одужали. Але 46 людей померли через ускладнення спричинені COVID-19.
— За останні 14 днів при нормативному показнику для Вінниці не більше 148 нових хворих, у Вінниці — 449 випадків. Це перевищення в 3 рази. Упродовж лише останнього тижня, від минулої п’ятниці, захворіло 228 вінничан, — говорив міський голова Сергій Моргунов.
Через погіршення епідситуації з понеділка, 14 вересня, Вінниця буде в «помаранчевій» зоні карантину — закриють готелі, хостели, спортзали, заклади культури; не повинні працювати в нічний час ресторани та розважальні заклади; припинять приймати дітей у дитячі табори та виконувати планові госпіталізації.
Тим часом у Вінниці готують міську клінічну лікарню №3 до прийому хворих на COVID-19. Тоді як пацієнти з терапевтичною патологією тепер доставляють до обласної лікарні імені Пирогова.
— Відповідно до розпорядження МОЗ з 8 вересня наша міська клінічна лікарня №3 уже включена в перелік закладів охорони здоров’я, в яких лікуватимуть «ковід», — говорив міський голова. — Після виписки всіх пацієнтів, які зараз перебувають на лікуванні у МКЛ №3, та отримання висновку Держпродспоживслужби, ця лікарня розпочне прийом хворих на COVID-19. Орієнтовно це відбудеться з наступного тижня. Там зможуть розгорнути до ста ліжок. У тому числі паралельно йдуть роботи над тим, щоб підвести туди кисень і додатково забезпечити цю лікарню всім необхідним обладнанням та ліками для хворих на COVID-19.
Але не «ковідом» єдиним. Незабаром розпочнеться епідемічний сезон грипу. І щоб убезпечити вінничан мерія хоче закупити 15 тисяч доз вакцини від грипу.
— За прогнозами ВООЗ в наших широтах будуть циркулювати два типи грипу «А», і два типи грипу «Б». Тому в Україну будуть поставлятися три- та чотиривалентні вакцини, які виробляють у Франції, Нідерландах та Південної Кореї (на відео Моргунов говорить Північної, у прес-службі міськради сказали, що це була обмовка - авт.). Ми вже замовили перші 5000 доз, які матимемо до кінця вересня, — говорив міський голова.
За його словами, в рамках міської програми «Стоп Грип», щеплення зроблять безкоштовно дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування.
— Інші вінничани, якщо є бажання зробити щеплення, зможуть купити вакцину за пів ціни. Я вважаю це ефективним засобом захисту від грипу, і останні чотири роки щороку отримую щеплення перед епідсезоном, — сказав Сергій Моргунов.
Крім того, мер міста розказав, що на сесію міськради готують рішення про виділення 15 мільйонів гривень на закупку деззасобів та засобів захисту для шкіл. Це потрібно для формування запасу на наступний період.
На тему: Ми перевірили. Щоб зробити щеплення від грипу, треба годину часу та 93 гривні
Мер Моргунов говорив, що після запуску нової тролейбусної лінії на Тяжилові, вінничани пишуть звернення про запуск тролейбуса на Старе місто, Немирівське шосе та інші віддалені райони, де немає електротранспорту.
— Ми можемо прокладати тролейбус тільки на території Вінниці. І це потребує чималого фінансування та виконання суттєвого обсягу організаційної роботи. Бо щоб поїхав тролейбус потрібно поставити тягову підстанцію, стовпи, контактну мережу; створити зони зупинок, розвороту. Одночасно, по всіх куточках Вінниці, зробити тролейбусний рух неможливо. Але ми будемо працювати в цьому напрямку та будемо збільшувати ще й автобусний парк «Вінницької транспортної компанії», — говорив Моргунов.
Голова влади міста зазначив, що попри перенесення святкування Дня міста у 2020 році, муніципальний транспорт традиційно буде безкоштовним.
— За сталою традицією 12 вересня проїзд у громадському транспорті буде безкоштовним. І друге — ті дітки, які народяться у Вінниці 12 вересня, традиційно отримають подарунки від громади. Ми подумаємо, як і коли організувати вручення подарунків батькам, щоб були витримані всі протиепідемічні заходи, — говорив мер Моргунов.
Не платити за проїзд, 12 вересня, можна буде в трамваях та тролейбусах. Але цей проїзд не буде зовсім безкоштовний — «Вінницька транспортна компанія» отримає понад 211 тисяч гривень з бюджету громади.
Читайте також:
Як працюватимуть школи Вінниці за різних зон «кольорового» карантину
Як масові свята впливають на поширення «ковіду»? Аналізуємо статистику
Транспорт, дитсадки і «Велика Вінниця». Моргунов розповів про проблеми і виклики для міста
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер